Eesti uudised

Tõuühing keelab Roy Strideri koerale emarõõme

Arvo Uustalu, 3. september 2016, 04:00

25 KOMMENTAARI

m
Muhk/ 4. september 2016, 22:13
Tõuühing, mai ääs :) - alles see oli kui tõuühingu suur funktsionäär takistas teistel koeraomanikel loomi paaritada ja paari aasta möödudes olid funktsionääri koera järglased raskelt haiged....Nii palju siis tõuühingust.
l
lollus kuubis/ 3. september 2016, 18:17
täielik koerapulm! Mingi ühing nüüd hindamas millal on koeral parim aeg saada kutsikaid.Kui tegemist tõukoeraga kes paaritub samuti tõukoeraga,siis on ka kutsikad vastavuses tõuomadustele j apeavad dokumendid saama .Kui loom on vana,siis ta enam kuisikaid ei saagi Kui saab,siis ju vana pole Analppgselt võik ska inimstele öela,et kui enne 30aastat lapsi pole,siis hiljem enam sünnitada ei tohi!
s
seletus ajakirjanikele/ 3. september 2016, 16:35
Te, vaesekesed, ei ole jälle asjast aru saanud. Lp. hr. Raul Sillaste võib oma koerad järgmisel innaperioodil rahulikult küla peale lahti lasta. Lihtsalt tõuühingutel on oma kodukord, mille järgi nad dokumente vormistavad. Need, kellele see ei meeldi, võivad alati turuväravas kutsikaid osta ja müüa.
m
mnjah/ 3. september 2016, 17:08
1,5 aastat tagasi kirjutati nii: http://www.ohtuleht.ee/660768/tiibeti-mastifid-pole-naitusemommid-nad-on-ohtlikud-relvad - siis ei oleks vanuseprobleemi ju olnud (ega ole ju ka praegugi asi vanuses), oli juba siis plaan oma koeri kokku panna, sest "tema koertelt soovivad oma kloostritesse järglasi kõrged budistlikud laamad"... Samas suhtub ta üleolevalt Eestis selle tõu olemasolusse, et ei sobivat kliima ja mis kõik veel. Nii et karta on, et kõigest ei ole räägitud - mis on tegelik eriloast keeldumise põhjus.
n
nh/ 3. september 2016, 16:15
Kas KL juhatuse liikmetel omal on ka mõni paljunemisluba, või vorbivad omi lapsi niisama. ma arvan, et KL pole sugutamise osas üldse pädev, kuna ise on totaalselt segaverelised ja ei oma mingit paljunemistunnistust. Kui KL juhtkond paljuneb spontaalselt, siis miks mingile koerale sellised reeglid ei kehti ja passi ei saa?
n
no mis sa kostad/ 3. september 2016, 15:39
kas saab ka keelata naabrimehel minu naise kargamise ... võib piab bresitendile kirjutama
s
4. september 2016, 12:00
saad aga lubava ja kiitva vastuse - karaku edasi
m
Minni/ 3. september 2016, 14:45
Roy Strider on oma FB lehel ise seda teemat kommenteerinud järgmiselt: Tõutunnistuseta koer on tõutu koer. Ma ei poolda mingilgi viisil koerte isetegevuslikku paaritust ning mõistan üheselt hukka tõutunnistuseta koerte "valmistamise". Kui eriloata praegu Karmat paaritan samamoodi aretusnõuded täitnud isase koeraga, siis saavad tema kutsikad loomulikult ka tõutunnistused, lihtsalt mina pean pesakonna registreerimisel maksma lisatasu paarsada eurot. Nii et küsimus ei ole selles. Küsimus on selles, et ma soovin paaritust läbi viia võimalikult korrektselt ning mul oli arvestatav alus eriloa taotlemiseks, kuid keelduv vastus on absurdne ning naeruväärne ning nüüd on see probleem põhimõtteline.
A
?/ 3. september 2016, 16:34
Aadliseisus? Nii et aadlipatent peab korras olema?
On üks vanasõna, et igaüks läheb lolliks omaoodi, ka mõningad liidud.
j
Juriidiline selgitus/ 3. september 2016, 13:05
Tsiviilseadustiku üldosa seaduse ja Askjaõigusseaduse mõistes on koer või muu koduloom omaniku vallasasi.
Mitte keegi ei saa keelata vallasasja kasutamist oma äranägemise järgi seaduse ja seaduslikel alustel. Selle võetamatu õiguse annab meile Põhiseadus.
Mitte mingilgi moel pole koera paaritamine seadusevastane, sest sellekohast määrust, seadust v,s ei eksisteeri.
Seega võivad igasugused kennelid tõuühingud jms oma põlve otsas treitud "kohustuste" jms nõuetega tagapalgeid pühkida.
Koer kuulub omanikule! Mitte neile, kui tegemist pole nö "üürikoeraga", mis ka kaasajal on võimalik. Sina söödad, situtad ja kusetad, õpetad, aga koer sulle ei kuulu.
Kui aga koera dokumentides on kirjutatud see Striider või kes iganes omanikuks, siis pole MTÜ-l, OÜ-l või kellel tahes mingit kobisemist.
ü
Üsna rumal rahvas?/ 3. september 2016, 15:09
Kolm on pannud miinuse.
Sellest järeldub see, et sellised loobuvad oma Põhiseadusega garanteeritud õigustest mingite krunniga tädide omaloomingu kasuks?
Nii tekitataksegi olukord, milles inimesed muutuvad ajapikku täiesti mõtlemisvõimetult millele tahes alluvateks indiviidideks.
Nt "ametnik ju ütles" või "lehes ju kirjutati" vms.
n
norrakas/ 3. september 2016, 10:34
et siis nagu ei synnigi puhtatøulised kutsikad vøi... et kui naine synnitab peale 35 eluaastat, siis polegi tegu inimesega, vaid millegi muuga... eks i..oote leiab igalt alalt ja kainet møistust paraku køigile ei ole antud. edu striderile vøitlusega

n
Noojaah/ 3. september 2016, 10:27
Lolliks läinud mees.
See ei kuulu üldse kohtu pädevusse. Kohus ei saa määrata, millal koer on puhtatõuline ja millal mitte.
Peapõhjus on muidugi selles, et tõutunnistusega kutsikad on turul kallimad. Tõutunnistuse saamiseks peavad olema täidetud teatud tingimused.
Strider võiks oma koera suvalise krantsiga paaritada ja kohtu kaudu nõuda, et väljastataks tunnistus, mis tõendab, et kutsikad on puhtatõulised. Kohtu kompetents on olematu mõlemal juhul.
t
Teeline/ 3. september 2016, 15:14
Loll oled sina!
Praegu teevad äri Eesti Tiibeti Mastifite Tõuühing ja Kennelliit. Strideri koera kutsikad saaksid tõutunnistused igal juhul. Lihtsalt liidud tahavad mittemillegi eest pappi saada.
"Kui eriloata praegu Karmat paaritan samamoodi aretusnõuded täitnud isase koeraga, siis saavad tema kutsikad loomulikult ka tõutunnistused, lihtsalt mina pean pesakonna registreerimisel maksma lisatasu paarsada eurot. "
k
Kuuuurija/ 14. oktoober 2016, 21:58
Artiklist selgub, et Roy peni pole ju aretusnõudeid täitnud.
p
Paul/ 3. september 2016, 10:17
Minu meelest see on täiesti mõistlik. Miks peab ühele erandi tegema. Kui oli varem teada juba need nõuded, oleks võinud varem lasta kutsikad teha, et pabereid saada kutsikatele. Vaevalt nad keelavad ilma paberiteta kutsikaid teha.
e
eh/ 3. september 2016, 11:09
tegelikult võibki saada erandloa. Selleks tuleb teha EKL juhatusele vastav avaldus, kus põhjendatakse ära paaritussoov. Tiibeti mastiff ei ole Eestis haruldane tõug, aretuseks on vaja täita nii mõnedki nõuded tervise osas, sest mitte iga koer ei oma aretusväärtust, ja seda mitte ainult vanusega seotult. Aretuse erinõuded on näiteks siit leitavad: http://kennelliit.ee/wp-content/uploads/2014/04/EKL-t%C3%B5uraamatum%C3%A4%C3%A4ruse-lisa-2.pdf ja nagu sealt lugeda, on emase esmapoegimise vanuse ülempiiriks mitte 5 aastat, vaid 6 aastat ja 1 kuu, tiinus kestab emasel ikka 2 kuud. Iseasi, et selles tõus on kuidagi nii kujunenud, et kõik emased indlevad enamvähem samal ajal ühel korral aastas, nii on ka enamus kutsikaid "turul" samaegselt ja neid on väga palju, pesakonnad sageli suured. Nimetatud isik on aga nii edev, et tal ei sobi isegi oma seadusliku nimega esineda, kui sellele viidata, siis kustutatakse ka kommentaar...
t
tuulika/ 3. september 2016, 13:07
googlest saad ju seadusliku nime kätte
l
Loomasõber/ 3. september 2016, 09:54
Siin on loomasõpradele tublisti tööd. Miks ei tohi too koer seksirõõme nautida? Miks ta tsölibaati mõistetakse? Paljugi mis, et kutsikad olla ei tohi! Las kargab kas või mingi karjakrantsiga. Aga kutsikad hiljem kotti ja jõkke, esivanemate moodi, kui need kuhugi ei kõlba.
Kas meie proua ja preilid siis endale seksirõõme keelava? Muidugi mitte! Aga kui juhtub soovimatu tagajärg, siis arsti juurde, abort ning loode solgiämbrisse. Miks see koerale peaks keelatud olema?
s
Seenetoorik/ 3. september 2016, 10:12
Seksigu palju hing ihaldab! Seda ei keela ega saa keelata mitte keegi. Küsimus on ju lihtsalt kutsikatele tõutunnistuse saamises.
h
hull lugu/ 3. september 2016, 10:50
ma arvan, et võrdõigusvolinik ja Marianne Mikko peaksid juhtumi oma südameasjaks võtma!
S
!?/ 3. september 2016, 09:44
See tõuühing on vast ise kohitsetud(steriliseeritud).
k
3. september 2016, 09:35
Kui on ühingus sellised kokkulepped siis see on klubi liikmete omavaheline asi. Tiinestumist (emarõõme, ms on ise juba täielik jamps) koerale keelata ei saa keegi, aga tõupabereid kutsikatele klubi väljastada ei saa, muud ei midagi.
s
sass/ 3. september 2016, 09:19
Ei keela tõuühing, vaid mingi tegelased sellest ühingust.
n
4. september 2016, 12:01

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee