Karimov ja PutinFoto: SHAMIL ZHUMATOV
Toimetas Piret Pappel 2. september 2016 17:34
Augusti lõpus alates on meedias liikvel kuuldused Usbekistani autoritaarse liidri Islam Karimovi surmast. Usbekistan valitsus kinnitas oma riigipea surma alles täna õhtupoolikul, vahendas BBC.

Karimov maetakse homme oma sünnilinna Samarkandi, kinnitas Usbekistani riigitelevisioon.

Venemaa president Vladimir Putin kinnitasoma ametlikus kaastundeavalduses, et Karimov oli üks kõige suuremaid autoriteete Kesk-Aasia riigimeeste seas, kes muutis piirkonnda stabiilsemaks ja turvalisemaks.

Varem liikusid teated Karimovi lahkumise kohta ainult diplomaatilisi kanaleid pidi. Karimov oli oli viimati avalikkuse ees 17. augustil. Ainus ametlik teade riigipea tervise kohta oli pikka aega vaid Usbekistani valitsuse kinnitus, et Karimov on väga raskelt haige ja ajuverejooksuga haiglas. 

Üks esimesi, kes kinnitas Usbeki riigijuhi lahkumist, oli Türgi peaminister Binali Yıldırım. Ta ütles televisioonis üle kantud valitsusistungil, et Karimov on surnud. "Jumal õnnistagu teda. Türgi vabariik toetab usbekke nende valu- ja murerohkel ajal," sõnas ta. Oma kodulehele pani esimeste seas ametliku kaastundeavalduse ka Gruusia president Giorgi Margvelašvili.

78-aastasena surnud Karimov tuli võimule 1989. aastal. Karimovil pole otsest poliitilist järglast, riigis puudub ametlik opositsioon ja meedia on range kontrolli all. 

Samal teemal

Kommentaarid  (22)

Elust enesest 3. september 2016 07:55
Fakt on see kui islamimaa eesotsast lahkub karmi käega juht on kohe ISIS platsis
mullah sergej russkij taleban 3. september 2016 02:50
meie teame et 2 süütut moslemit said 500 er eest caristada,, meie caristame neid, ceegi peab juhtima islamliikumist siin eestis, siis proovin arestidsa siim kallase jne lapsi et whetada,, teadke refform rottid meie kardame aga ka wihkame teid,, mina tahan wabastada oma islami sõpru
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS