Maailm

Rongiga nelja tunniga Münchenist Berliini

Õhtuleht.ee, 2. september 2016 04:00

7 KOMMENTAARI

S
!!!/ 2. september 2016 13:39
See raudtee on ülimalt oluline. Kuna pagulastevool Türgist on oluliselt takistatud ja vähenenud, siis kolivad põgenikevoorid Liibüasse. Kust lahked ja vatutulelikud Itaalia merejõud nad ranna lähedalt üles korjavad ning nobedasti Itaaliasse veavad. Sealt peavad nad juba ise põhja poole easi liikuma. Järelikult tuleb arvestada lõuna-põhjasuunalise massirändega ja kiirraudtee kulub siis tõesti marjaks ära. Kui sõiduaeg väheneb 6.5 tunnilt 4 tunni peale, siis on lootust, et nad sõidavad selle maa ehk ilma asjal käimatagi läbi ja saabuvad doktorid, insenerid ning professorid ei reosta vaguneid ära, nagu mullu suvel Ungaris juhtus.
b
Brunn/ 2. september 2016 11:15
Peab lootma et keegi raudteed pihta ei pane Rapla metsade vahelt.
3
32/ 2. september 2016 09:38
kuule /, uudise olemus siiski selles, et avati 25 aastat ehitatud raudteelõik. Thüüringi, ehk siis endise DDR territooriumil. Nii et ehitamist alustati pea kohe peale Saksamaa ühinemist ja see et rong pidi pikemat teed kasutama tulenes poliitikast. Muide, selle Müncheni ja Berliini vahe sõidab mingi 5-6 tunniga ka autoga ära.
a
Autot aeglustavad siiski pidevad/ 2. september 2016 14:44
p
2. september 2016 07:38
Pole paha. Ootan Rail Balticut.
m
Mis see RB siia puutub?/ 2. september 2016 14:52
RB rongi kiirus POLE kuni 300 km/h vaid on võrreldav autosõiduga. Ja ilma kiiruse-eeliseta ei kaalu miski üles autosõidu paindlikkust. Vastupidi - RB-ga kaasnev KAHJU MEELETUST LOODUSKESKKONNA LÕHKUMISEST-lõikumisest on Eesti haavatavale loodusele - veestikule, loomastikule - HINDAMATU! RB pole ei otstarbekas, säästlik ega anna mingit lisaväärtust. Kahjud on seevastu määratud.
a
A.H./ 3. september 2016 17:25
Ni tõele au andes kahjustavad autod keskkonda rohkem kui raudtee. Piltlikult öeldes kui rongitäis inimesi istub vagunites siis selle veduri korstnast tuleb igal juhul vähem saasta kui hunnikust sõiduautode summutiotest, kui samasugune ports inimmassi hakkab sama vahemaa läbima iga üks oma autoga. Lisaks on rongisõit auto omast ka märksa turvalisem.