Foto: Mari Luud
Helen Pentsa | Video: Mari Luud 16. september 2016 19:00
Selleks, et oma silmaga Pariisi näha, pole ilmtingimata vaja Prantsusmaale kalleid lennukipileteid osta. Piisab sellest, kui hüpata autosse ja põrutada Kadrina vallas asuvasse Pariisi külla. Õhtuleht käis oma välismaa otsingutel Pariisi rahval külas ja uurimas, kuidas suurlinna nimekaimul läheb.

Pariisi külas elav Palme räägib, et toredaid sekeldusi seoses küla huvitava nimega on aastate jooksul juhtunud küll. Kord Tallinnas olles juhtus lõbus seik, mil külanimi seltskonnas olevaid inimesi hirmsasti segadusse ajas. "Rääkisime, et käime nüüd Pariisis. Kõrval hakati mõtlema, et mis inimesed seal veel nüüd siis on, et niimoodi Pariisis käivad siis kohe. Aga küsima keegi ei tulnud," räägib Palme.

Pariisis asub ka puhkeküla, kus korraldatakse lastelaagreid, üritusi, suvepäevi ja seminare. Talvel tegutsetakse suusabaasina. On huvitav, et Pariisi puhkekülas korraldatavates keelelaagrites on võimalik õppida ka prantsuse keelt.

Puhkeküla perenaine Kaidi räägib, et elu pisikeses külas kulgeb nagu üldiselt maakohtades ikka. "Inimesed kolivad ära, noored eriti. Siin külas meie pere laps on veel viimane laps üldse, ülejäänud kõik on juba eakad ja pensionärid," räägib ta.

Ka tema sõnab, et külanimega on nalja saanud kõvasti. "Mäletan, kui esimesed aastad alustasime lastelaagritega. Üks lapsevanem ütles, et tal oli tegu, et last arsti juurde eelnevasse tervisekontrolli saata, ent öeldes, et laps läheb Pariisi, öeldi, et muidugi kohe saab," naerab ta. "Klientidel sama asi - kui on siin suvepäevad või mingid üritused, siis öeldes, et nad on Pariisis, kõlab see uhkusega hääles. Võib-olla neile, kellele räägitakse, pisut kadedust tekitavalt," lisab ta.

Külamees Ilmar räägib, et Pariisi külas elab umbes 40 inimest. "Üldiselt maaelu on ära lõpetatud, bussid ei käi, side veel töötab," räägib ta. Tööle käib Ilmar 20km kaugusele Rakverre.

"Üldse ei ole bussiliiklust, ma käiks bussiga, ent seda pole. Ainult Tapa poole koolibussiga saavad siit, Rakvere poole ei lähe ühtegi," räägib ta. Just logistilisi probleeme peab mees Pariisi küla juures kõige häirivamaks. Küll aga Pariisi juures ka hulganisti head - inimesed. "Inimesed on head ja ega kõik tahavad tööd teha ja elada, aga see on nii raskeks tehtud see elamine siin," on ta pisut tõre.

Vaata täpsemalt Õhtulehe videost!