Eesti uudised

KALLASE ÄHVARDUSED TASUSID ÄRA: Reformierakond näitas Kaljurannale ust

Karoliina Vasli, 1. september 2016 04:00

168 KOMMENTAARI

l
lugeja/ 12. oktoober 2017 20:46
Kas delfi ajakirjanikud ikka kalendrit tunnevad? Milleks need vanad "uudised"
l
Lootus/ 6. september 2016 15:07
Loodame,et valijamehed nõitavad ust hoopis ülbele trügijale, Siimule!
s
Sisuliselt/ 3. september 2016 14:12
Siim Kallas oli ikkagi Riigikogu valimiste võitja, lihtsalt tal polnud nii palju hääli kui seal nõutakse. Seetõttu ei saa ta ka tagasi astuda enne järgmist vooru, see on loogiline. Loodame, et Marina aeg ka tuleb!
p
Poloogna prohhvessor/ 2. september 2016 23:56
Uumori kool:
... Peaministrikandidaat Siim Kallase sõnu oli tema allkirjaga Eesti Panga 100 miljoni USA dollari suurune garantii näidiseks, mille tema rumala peaga allkirjastas.
\"Tõenäoliselt oli asi nii- ja seda oli ka varem – et teeme näidise, mismoodi tehing võiks välja näha. /--/ Ütleme nii, et tuldi küsima, et mina kirjutaksin sellele alla, et kõigil oleks täpselt näha, et me oleme tõsised. /---/ Mina kirjutasin tõenäoliselt sellisele asjale alla, mis oli rumal ja mõtlematu tegu,\" ütles Kallas intervjuus Eesti Päevalehele....
PS! /--/ tuleb lugeda /ee./
Seda rääkides vingerdas vana suli, nagu peaks ta kuskilt kitsast kohast torude vahelt läbi pugema. Siga tolmune ka siin.
http://www.aripaev.ee/uudised/2014/03/11/kallas-100-miljoni-garantii-oli-naidis
p
Poloogna prohhvessor/ 2. september 2016 23:37
Uumori kool:
... Peaministrikandidaat Siim Kallase sõnu oli tema allkirjaga Eesti Panga 100 miljoni USA dollari suurune garantii näidiseks, mille tema rumala peaga allkirjastas.
\"Tõenäoliselt oli asi nii- ja seda oli ka varem – et teeme näidise, mismoodi tehing võiks välja näha. /--/ Ütleme nii, et tuldi küsima, et mina kirjutaksin sellele alla, et kõigil oleks täpselt näha, et me oleme tõsised. /---/ Mina kirjutasin tõenäoliselt sellisele asjale alla, mis oli rumal ja mõtlematu tegu,\" ütles Kallas intervjuus Eesti Päevalehele....
PS! /--/ tuleb lugeda /ee./
Seda rääkides vingerdas vana suli, nagu peaks kuskilt kitsast kohast torude vahelt läbi pugema. Siga tolmune ka siin.
http://www.aripaev.ee/uudised/2014/03/11/kallas-100-miljoni-garantii-oli-naidis
p
Poloogna prohhvessor/ 2. september 2016 23:25
Eilne «Sõnumileht» avaldas lepingu tõlke, millega EESTI PANK kohustus 12. novembril 1993. aastal Shveitsi kütusefirma Paradiso SAL paigutame ees kütuseärisse 10 miljonit USA dollarit. Dokument kannab Eesti Panga nõuniku Urmas Kaju ning Paradiso SALi esindaja Victor Schiralli allkirju.
KOLM PÄEVA HILJEM allkirjastati Helsingis lepingu lisaprotokoll, millega Eesti Pank oma kohustuse PEPile üle andis. Sellele kirjutasid alla tehingu vahendaja ärimees Abram Sher (VIRU AABRAM) ning PEPi tollane juhatuse esimees Peeter Vähi. Nende dokumentide alusel deponeeris PEP ühte Shveitsi panka 10 miljonit dollarit.
Ja meile räägivad, et keegi pole kahju saanud.... nagu veeb vondiski
r
Risto/ 2. september 2016 17:11
Arvestades kõike seda mida teeb Rõivas, ei sobi ta kindlasti peaministriks.
v
vale kandidaat/ 2. september 2016 16:49
See, et refid Kaljuranna üldse presidendikandidaadiks üles seadsid, oli täielikult seadusevastane tegu.
§ 2. Vabariigi Presidendi kandidaat
(1) Vabariigi Presidendi kandidaadiks võib üles seada sünnilt Eesti kodaniku, kes on vähemalt 40 aastat vana.
Marina Kaljurand kinnitas küll BNS-ile, et tema ema Veera Rajevskaja sündis 1925. aastal Narvas, mis tähendab, et tegemist on sünnijärgse Eesti kodanikuga.
«Olen sünnijärgne Eesti kodanik,» raiub Kaljurand ise nagu rauda edasi.
Ka see, et Kaljurand on Eestis sündinud ja et ta on saanud EV passi ja kodakondsuse ei tee teda veel SÜNNIJÄRGSEKS Eesti kodanikuks.
Kaljuranna suguvõsas ei ole olnud ega ei ole mitte ühtki sünnijärgset Eesti riigi kodanikku.
Seega tema presidendikandidatuur on täielikult Eesti riigi põhiseadusega vastuolus ehk seadusevastane.
Kaljuranna venelannast ema oli karjäärikommunist, kes jõudis oma hea töö ja truu kommunistina isegi ENSV Toompeale vene okupatsiooni valitsuse apartšikuks tõusta, kus ta aastakümneid töötas ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee usaldusisikuna.
Ta kätesse olid usaldatud Eesti NSV Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse ametnikuna igasuguste salajaste dokumentide haldamine ja nende valvamine.
Ka Veera Rajevskaja vanemad olid Eesti Wabariigi aegu suured kommunistid, tolle aja Eesti valitsuse poolt tagaotsitavad põrandaalused kommunistid.
Nii ei saa ka see võimalik olla, et ta padukommunistidest vanavanematel ja Kaljuranna emal Veeral oli EW pass ja kodakondsus.
Aga kena, et Marina ise on üles kasvanud Toompea nomenklatuuri peres ning nii nõukaaja aja hellitatud ja kõike hüvesid maitsnud laps, samal ajal kui tuhanded ja kümnedtuhanded Eestimaa lapsed ja nende vanemad elasid nii toiduainete kui ka kõige muu eluks vajaliku suuremas puuduses ja nappuses.
a
Ats/ 3. september 2016 12:56
Pane oma karp kinni ja mine aeda herneid sööma..

j
jaanika/ 2. september 2016 16:00
marina kaljurand oleks parim president,ole tugev me oleme sinuga.
e
eesti mees/ 2. september 2016 15:46
mariina ole tugev.enamus eesti rahvast pooldavad sind.
n
no ei/ 2. september 2016 21:24
Eesti rahvas ei poolda küüditajate järglast, krt. Kaljurand Siberi.
r
Riina/ 2. september 2016 14:09
Marina Kaljurand olekski parim president, aga kahju oleks lasta raisku tema intelligentsil ja teadmistel-oskustel sellisel "käilakuju" ametipostil. Loodetavasti valijameeste kogu mõtleb ka rahva arvamusele ja Kallasel ei saa olema asja Kadriorgu.
k
krt/ 2. september 2016 21:26
v
vot/ 2. september 2016 12:43
selline mees on meie kallas-kohe ähvardama-ja see juut peaks saama eesti presidndiks?
j
Juula/ 2. september 2016 10:09
Mina mõtlesin, et presidenti valitakse Eestile aga nüüd tuleb välja, et reformierakonnale. Ei ole seda rallit algusest peale väga jälginud aga ikka tahaks teada, kuhu kadus Jõerüüt? Ta oli ju ka alguses kandidaat.
s
siin on pfresident ainult RE oma ja terve see endine ENSV või/ 2. september 2016 11:46
taastatud EV on USA oma.
Kas Alzheimerit põdev mees siis muidu tegi Hardole enesetapu ja Edgarile toidulisandit ?
Milline onn,et mälu puudub. Varsti saame rublad tagasi ja tal kummardamas käia lühem tee
b
Belka trading/ 2. september 2016 08:35
Kas nii ei saaks teha, et Rajevskaja ja Sm. Kallas koos saavad presidendiks?
p
pril Rajevskaja on ametlikus abielus/ 2. september 2016 11:47
ta on seaduse ja pere järgi proua KALJURAND.
Kallis strelka ,kas te mitte kuidagi ei suuda leninita elada === teie iidol ja südametunnistus varsti juba 100 aastat surnud
r
Reformierakond on si--/ 2. september 2016 06:28
e
E-hääl/ 2. september 2016 11:49
kallis,te ISE olete VALINUD omasugused. Ei see va Savisaar teie eest hääletanud ja vaevalt te oma aru oleks talle usaldanudki.
p
Pearu/ 2. september 2016 05:18
Loomulik, et Keit Pentus-Rosimannuse arvates on Kaljurand parim president. Siis ju vabaneb välisministri koht. Huvitav kes seda ihaldab omale?

m
Maamees/ 1. september 2016 17:32
Loodame, et võidab kaine mõistus ja Kallas presidendiks ei saa.
m
Malle/ 1. september 2016 16:40
Kallas on nii ebameeldivaks muutunud oma ülbe hoiaku ja väljaütlemistega, et sellist presidenti meil küll vaja ei ole. Kutsun kõiki valimiskogus hääletajaid (ka reformierakonna inimesi) mitte mingil juhul Kallasele oma häält andma. Isegi Helme on parem.
v
veider on minu otsuse muutumine/ 1. september 2016 17:46
Hääletasin ja toetasin Kaljuranda, kuni hakkasid välja tulema sogased lood tema kodakondsusega/päritoluga, mida juba teadjad kavatsevad kandideerimisel kohtusse kaevata, siis sõnavõtud Eesti iseseisvuse ja piiri kohta jne. jne.
Sellist Presidenti me ei vaja, kes sülitab Eesti iseseisvuse kohta.
Võrreldes Kallast teiste tublide tuututajatega, siis ei kujuta ma neist teistest kedagi maailma tasemel meestega võrdväärses vestluses.
Ei poolda reformi, ei poolda juute, aga peab tunnistama, et praeguses olukorras on Kallas parim.
m
must/ 1. september 2016 20:39
Siim Kallas on oma väljaütlemistes põhimõttelage limusk. Pruukis vaid Mailis Repsil meenutada astmelist tulumaksu ja presidendi otsevalimist, kui Kallas debatil kohe kompromissi tegi: võibolla tõesti... Unustades ära, et ise omal ühe partei just selleks tegigi, et neid nähtusi Eestis ei oleks.
o
oleksin/ 1. september 2016 15:53
Mina Marina nahas praegu , siis,arvan, et oleks välisministri koha saatnud kus seeja teine ning näidanud REF-le trääsa ! Vaadake ise , kuidas edaspidi hakkama saate ! Aga Marina ilmselt seda ei tee , sest ametikoht on ju magus ! Selle ameti nimel on ta ilmselt nõus ,et tema eneseuhkus ja väärikus on jalgealla tallatud ja vastumeetmeid ei tule !
m
Marina pettis Eesti rahvast/ 1. september 2016 16:04
Mitte keegi meie erakonnast pole teda mittekuhugi esitanud.
Ise mõtles välja selle vale. Kui nii jätkab, leiame uue ministri!
o
ongi nii/ 1. september 2016 17:20
Tegelikult ju ka, Marina ise alustas enesereklaamiga, üldsus suure kisaga kaasa, uskudes temast õigluse jumalannat saada.Ei esitanud ju erakond teda, kuigi Rõivas lubas valimiskogus toetust ja seda siis , kui riigikogust Siim edasi ei saa.Seega puhas demagoogia, mis hästi lõppes. Nii jääbki ehk reformi põlistamise isu siiapaika.Ja õigem olekski süüdistuste eest plats puhtaks lüüa, mida ta ka ilmselt kartis, et üldse loobus.
s
1. september 2016 16:13
See näitabki, et südametunnistus pole krossigi väärt, sajased silmeees on hoopis parem tunne.Kes teab, mis kaltsutaavi edaspidiseks veel lohutuseks lubas.Roosamanna võtab autorollosse osanikuks, lootuses, et kõik jätkub endiselt. See praegune mittekandideerimine ei ole ju veel lõplik.Kui keegi parema skeemi välja mõtleb, läheb hulluke jälle õnge, mine tea.
1
15:53 /oleks tädil rattad all...../ 1. september 2016 17:53
Ja kas ta oleks siis õige olnud? Eitab okupatsiooni, kiidab piirileppega üraantavat tehingut, pole sünnijärgne Eesti kodanik, mida põhiseadus nõuab.Sülitame jälle sellele kõigele ja kommunism jätkub.
e
ee/ 1. september 2016 15:26
Selline pealkiri on valetamine ja vaenu õhutamine.
v
Vaadake/ 1. september 2016 14:42
Kui meile räägitakse, et valida tuleks Kallase ja Kaljuranna vahel, siis see on vale. Kallasel on oma huvid, tütar õigele postile upitada, Kaljurand aga oleks Pentus-Rosimannuste käepikendus ja nende ambitsioonid on ikka kraade kangemad kui Kallase omad. Ärga uskuge liiga sinisilmselt seda nutulaulu, mida teile ette mängitakse, poliitikute kavalusega oleksid nad kõik lavakas ka Pansole endale silmad ette teinud. Reformi kontorist hullemat intriigide pesa annab ikka otsida, isegi kesikud on nende kõrval sosssepad ja sotsid lasid end teibasse ajada ilma õlitamata ja sellest arugi saamata, et teiba otsas on. Praegu on küll selline seis, et peab kesikute ees mütsi maha võtma, nemad pole ühtki intriigi pununud ja ka ise ühessegi langenud. Hakka või keski valijaks.
v
võroke/ 1. september 2016 13:16
Helmest võiks saada hea president,kuid kahjuks ei saa! Rahva hääletusel ilmselt saaks!
a
Artur / 1. september 2016 14:56
t
1. september 2016 15:12
Tüpselt nii, kui mitte nüüd,siis järgminekord kindlasti! Ainuke asi, et valdades on ikka reformi enda käpikud paigas veel, kuigi valitsuse reformid on neid endid rängalt puudutanud.Oleks siiski kummaline mõista, kui Kallast eelistataks HELMELE.
o
Olen / 1. september 2016 12:25
alati Siim Kallast hinnanud kuid need valimised on muutnud selle nulliks ja ka isegi negatiivseks.
j
jube/ 1. september 2016 12:24
isegi mõelda sellele, et Kaljurand võinuks saada presidendiks----tänud hr. Rõivasele kes ta minema lõi.

k
Koz Zer/ 1. september 2016 12:01
Noh kui juba juu.dikr.iminaal ähvardab on kuri karjas.
soorose tallan.ahk colberg võiks oma eelmiste asjade eest juba aastad ära istuda ja siis vaikselt erru minna.
h
Helle/ 1. september 2016 11:53
Spekuleerime sedapidi-kui oleks tingimus nii seatud,et riigikogus oleks kanditeerinud Kaljurand ja nn.põllu peal Kallas,oleks enam kui kindel,et iga fraktsioon oleks oma rida ajanud ja kolmandas voorus kokku lepitud reform auti mängida.Nii et keerulistel aegadel olgu meeskond ühtne ja mitte jonnida ega solvunut mängida.
h
Helle/ 1. september 2016 11:55
Vabandan trükivea päras
p
pensionär/ 1. september 2016 11:45
Teel tulevikku tuhanded on surnud, et miljonid kord elada seal saaks. Kui Siim saab presidendiks, siis järgmisena "sureb" Taavi. Et jääb oma toolist ilma. Ega see pink nüüd pikk ei ole, mille pealt valitsusjuhti valida. Üks variant oleks valge kampsuniga kilekotimees.
h
Hästi ei saa aru?/ 1. september 2016 11:56
Kilekotid tulid ju tänulikelt pankadelt maksuvabastuse eest!
k
kaak/ 1. september 2016 11:17
Urmas Kruuse presidendiks! Annab jumal ameti annab ka mõistuse!
a
apu/ 1. september 2016 10:59
tore eesti küll nüüd valitakse sinna pätibande ette veel sulist presidenr
t
to: apu/ 1. september 2016 12:15
1
12:15/ 1. september 2016 14:53
Ole küll, isegi Reps enne, kui Pätid ja vargad.Taevale tänu autorollode maffia käest pääsemise eest.Üks hukatus oleks asendunud kahega.Juku-kallel õigus, ehk hakkabki kommunismiaeg ümber saama, kui valijameestel aru õige kohapeal on.
t
Toobali antud 450 000-eurone garantiikiri võib kogu Keskerakonna põhja viia / 1. september 2016 19:22
Küll te näete, Toobal tõmbab keskerekonnale vee peale ja nii on ka Reps allavett läinud nagu üka väike junnike..
l
leo/ 1. september 2016 10:51
See presidendivalimise tsirkus on muutunud kuidagi juba liiga jaburaks. Nii et püüaksime ka pisut fantaseerida. On täiesti selge, et ei Nestor ega ka Kallas ei Riigikogus ega ka Valimiskogus läbi ei lähe. Ja nüüd ilmubki Valimiskogus välja kolmas Reformierakonna kandidaat Kaljurand, kellele on nö liiga tehtud. Niisugustele inimestele tuntakse aga alati kaasa või vähemalt tehakse niisugune nägu
t
To- leo/ 1. september 2016 11:00
Kaasatundmine kaasatundmiseks. Aga kui juhtubgi nii et Kaljurand saab presidendiks , refid ju Kaljuranale vee peale tõmanud. Varsti valimised , uus valitsuse moodustamine jne , Siin mõttekoht : Järjekordne driangel , mida refid läbi ei mõelnud , naad läksid ju teadlikult Kaljuranna kuupealesaatmisega ja valega välja. Väga labaselt korraldatud . Aga noh . praeguses valitsuses käibgi nii . Mis saab kahe aasta pärast , ette ei mõelda päevagi. Nii ka seadusandlus.
n
No no/ 1. september 2016 11:09
Mina tunnen näiteks kaasa Jõksile, keda Kallas Kanal2 debatis sõimas.
Kõikse kõvem rahva soosik on aga ikkagi Helme!
p
pets/ 1. september 2016 10:49
h
Hoopis nii:/ 1. september 2016 10:57
Mitte ükski orav presidendiks!
p
pets/ 1. september 2016 10:46
Paet presidendiks ja asi korras
j
1. september 2016 19:26
Jah
Paet ja Jõks on ainukesed puhta vestiga presidendikaandidaadid, ilma KGB ja kommunistliku ning ila kriminaalse minevikuta.
Teised kandidaatidid on paras ühte punti siduda ja allavoolu minema lasta.

l
Lugeja/ 1. september 2016 10:45
Loodan, et Kallas ei saa mingil juhul presidendiks.
ä
Ärbert/ 1. september 2016 10:37
Siim Kaljurand presidendiks või oli see Marina Kallas. Mõlemad igatahes väga vesised nimed.
u
1. september 2016 10:34
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
must/ 1. september 2016 11:43
Selle mõtte ütles välja mitte Mart Helme, vaid Martin Helme. Võiksid olla faktitäpsem. Ja ka vähem ropendada.
1
11:43 ka punastele näita Narvatagust/ 1. september 2016 15:06
Ja mis sellel tähtsust on, kes ütles?.Igatahes õigesti ütlevad mõlemad, aga tõde on kommudele nii raskesti arusaadav, et ajab nad hulluks.Nende ajudes ainult punased sagarad, mis kuidagi ei ÜHTI sini-must-valgetega ja nendele tohutut probleemi tekitavad. Seda on siin ju näha igapäevase räuskaja suuläbi.
m
must/ 1. september 2016 17:05
Kui ütluste virr-varris ei oma mingit tähtsust, kes mida ütles, siis pole mõtet ka osutada, tsiteerida ega ühtegi nime nimetada. Kui seda aga teha, võiks siiski allikatäpne olla. Muidu kukuvad uunu-sugustel välja sellisedki pärlid, nagu et "Ta liigub siiski, olevat öelnud Kopernikus, Galilei, Kepler või mis ta tühi oligi, pole tähtis".
15:06, ära arva, et ainult sina oled see kõige sinimustvalgem ghostbuster. Seisukohta, et riigi president olgu riigi nimirahvusest (Rootsi rootslane, Soome soomlane, Läti lätlane), jagavad miljonid püsielanikud üle kogu maailma.
m
mina ei arva siin midagi,vaid näen ja kuulen /17:05/ 1. september 2016 17:47
Samas sina osutad Kopernikule, Galileole ja lõpuks pole ka tähtsust.Ära siis oma sõnu söö ega juttu salga. Ära nüüd oma naiivsusega üle pinguta, siin on jutt poliitikutest, sina räägid teadlastest.On need siis võrreldavad tõdemused?Mustasugused jäävadki elulõpuni mustaks , see on küll fakt, millest muud enam arvata pole.Sinuarvates peaks iga kodanik mälus igamehe ütlemisi salvestama, milleks seda vaja on??Salvestatakse see, mis kellelegi tähtis ja õige on.Niisama plära ei maksa midagi, valed ei peaks üldse sinna mahtuma.Ja sina oled kohe miljonite eest arvaja, mis pole ei seisu- ega istekoht.Maailmanabasid ennegi nähtud, vot nii.
m
must/ 3. september 2016 15:09
Kui mu pseudonüüm Must sulle ette jääb, võin end ka Valgeks nimetada. Aga seda ütlesid sa õigesti, et (tsiteerin) "Niisama plära ei maksa midagi." Siit soovitus: ära siis plära!
s
SL/ 1. september 2016 09:57
Kallasel 10 milli otsas vaja uut rahaauku. Kahju Kaljurannast.
v
vastik/ 1. september 2016 10:20
oravapartei on juba hullem kui kesikud.nõus et raha pani asjad paika.kui kallas peaks kadriorgu pääsema siis pole röövoravate tegutsemisel enam mingeid tõkkeid.
völa-taavi on ju kattevari.
järgmistel valimistel on ikka LOLLID need kes oravate poolt hääletavad.jutt käib nimekirjast mitte peibutistest.
j
Jaa/ 1. september 2016 14:28
Usun, et raha on temal nagu r.tsahobusel s.tta, kuid on hoopis tarvis kindlustada puutumatus elu lõpuni.
t
Triinu/ 1. september 2016 09:56
Kahju, et erakond sööb inimesi et võimul olla!Kuidas saab rahvas usaldada parteid,kes ise omaenda sõnu sööb!
s
S/ 1. september 2016 09:55
Kallasel 10 milli otsas vaja uue sooja kohapeale saada. Vastik inimene.
p
pea hoogu/ 1. september 2016 14:29
Enne siin enda rumaluse näitamist tasuks natuke asju uurida. Kallase sissetulekud EU süsteemidas ületavad mitmekordselt siinse presidendi palga ja ka riiklik ülalpidamine ei kompenseeri seda rahalist kaotust, mis kaasneks presidendiks saamisega. Ma ei ole üldse mitte Kallase poolt, aga kui midagi väita, siis peaks väide ka tõele vastama, siinsed kommijad peavad aga ükskõik millele ainult sappi pritsima. Inimesed, oma arvamust saab ka viisakates toonides avaldada.
1
14:29 no eks pea siis hoogu / 1. september 2016 15:18
Ega mustik moodu jäta, see on veres.Küll küllale liiga ei tee kunagi.See on sama, mida väidavad homod, nad on sellised sündinud, kuigi vastupidi-õpitud amet, mis muutub foobiaks.
t
to pea hoogu/ 2. september 2016 13:41
Kuidas sa küll seda ei tea, Kallas on ammu juba Brüsselist Eestis, ta ametiaeg sai seal ümber ja kojuigatsus lõppes, sai koju. Ta on 67. a. , pensionär seega, kes saab väga kõrget pensioni, võrreldes kasvõi riigikogulase palgaga. Rüütlit peeti selles eas vanaks, olgu Kallas ka siis vana ja ärgu trügigu vägisi, kasvõi üle laipade, koos oma Kajaga.
R
./ 2. september 2016 20:25
k
kuti/ 1. september 2016 09:49
Jaa, suur vene(ema)hing andis (oma) lastele andeks. See päästis Rõiva.
k
käbi ja känd/ 1. september 2016 09:47
Kõrgem riigiasutus nagu hoolekande asutus,kus lipslased kaklevad kohtade pärast.Just nüüd oli selgelt näha kes on kes.Kellega manipuleeritakse kellele "Nuga" ootamatult selga lüüakse,kui nahhaalsete käikudega võimu tahetakse oma haardes hoida.Kohale püütakse panna ülema käsutäitja kummardaja.

v
vana ja väsinud mees/ 1. september 2016 09:47
Jälgides aktiivselt käimasolevat presidendi valimis on järjest rohkem minu mõtetes teatud dejavuu.
90-ndatel olid meie erakonnad olemuselt ehk nõrgad, aga üsna selgelt joonistusid piirid erinevate maailmavaadete, aadete, eetiliste tõekspidamiste kohta. Nagu eriti selgelt väljajoonistatud kontuuridega maal. Võib-olla a eksin, ag eesmärgiks sellel ajal oli pigem nagu Eesti riigi loomine, hoidmine ja kodanikukaitse. Paraleelselt nendega eksisteerisid ka kuritegelikud jõud. Samuti väga konkreetsete struktuuridena. Tegeleti aktiivselt väljapressimiste, röövide ja kõige muu sellisega, millega rahastada võimu- luksuseihalust.
Mingil ajahetkel saadi kuritegevus juskui seadusesilmade kontrolli alla, aga kuhugile ei kadunud nende grupeeringute juhtfiguurid. Aegajalt nad ilmusid ikka kusagilt meedia väljadele ja kuidagi seotuna edukate ärimeeste või muu legaalse majandustegvusega seotuna. Ekspertide poolt anti hoiatus, et organiseeritud kuritegevus on imbumas legaalsesse majandusharudesse, pestakse kuritegelikult teenitud vara ja vahndeid. Mainiti ära, et eesmärgiks on seatud saada enda otsese või kaudse mõju alla poliitikud või poliitilised organisatsioonid.
Mis on saanud nendest erakondadest, mis loodi taasiseseisvumise algusest nüüd? Kui 90 ndatel saatis teatud poliitikuid pisikesed nn „moosivarguste“ skandaalid nagu segased tehingud erastamistega siis täna räägime skandaalidest, mille mastaabid on märksa suuremad. On otseseid kokku miljonitesse eurodesse küündivaid vargusi, kus ei ole tabatud organisaatoreid, aga küll on seotud nendega nii juhtivpoliitikud, kõrged ametnikud, kes on poliitikute poolt ametitesse määratud ja kõik niidid jooksevad sogasesses veekokku, mida võib koondnimetada MTÜd Poliiilised Erakonnad. Ma isegi ei taha mõelda neile miljonitele, mis on õhku haihtunud meie juhtiv poliitikute lauslollusele või manipuleeritavusele.
Jõustruktuure, kes peaksid seda ohjama koondatakse. Vähenevad koosseisud politseis, piirivalve, kaitsejõududes ja päästeteenistuses. Õpetajad, kes peaksid suunama pealekasvavaid põlvesi ausalt elama ja olema riigitruud lastakse lahti. Koolid pannakse kinni.
Täna mina vähemalt ei erista hetkel tegutsevaid erakondi ei maailmavaate, majandus suunamise või poliiilisteambitsioonide poolest. Hetkel on kõikide nende eesmärgiks võimule pääsemine, võimu hoidmine ja sellega kaasneva „riigieelarve“ laiali pihustamine ärimeestele, organisatsioonidele. Selgelt on näha, et see kellelel läheb eelarvese kogutud raha see ka juhib poliitilist erakonda, kellel on võim seda rahavoogu juhtida.
Kui 90ndatel organiseeritud kuritegevus maksustas ärimehi ja äriühinguid pakkudes neile nn. „kaitset“ siis täna maksustavad poliitilised organisatsioonid neid kaudselt samamoodi. Nende jaoks ei ole muutunud mitte midagi. Igavesed 90ndad kestavad veel.
Kurvem sellejuurees on, et sellest neile ei piisa. Täna on võetakse otseste ja kaudsete maksudega kodaniku rahakotist sisulisel 80% tema teenitud töötasust. Kodaniku jaoks on saabunud uued 90ndad.
Ja kõige selle juures seisavad need poliitilised juhtfiguurid sirge seljaga kaamera ees ning rääkivad pead ütlevad, et nii on õige ja nii peabki olema. Peaminister isiklikult ütles, et see on temal väga „raske“ välja öelda, aga eelarve distsipliin on olulisem kui rahva tervisele kulutatavad rahalised vahendid.
Ärma talus ei hakata kunagi kasvatama vilja, aga sellel määratud toetused EASist on olnud samas suurusjärgus ja arvestades igaaastaseid sissemakseid presidendikantselei poolt suuremgi, kui päris põllumajandusega tegeleval ühistul või talul. President seisab samuti sirge seljaga kaamera ees. Ka tema kapis on luukere kunagine „moosivargus“ ühe elamispinna erastamise näol.
Ja Siim Kallas ilmselt ei mäleta sellest ajast enam mitte midagi. Vana mees.
a
absoluutselt/ 1. september 2016 10:04
a
Aga see on ju ajaloost selge,/ 1. september 2016 10:43
et kuritegelikud grupeeringud, kutsu kasvõi maffiaks. on iga riigipöörde järel üritanud võimu haarata. Eestis on see hästi õnnestunud. Ei ole peaminister, ega president niiditõmbajad. Neile makstakse, et nad tellitud seaduse Riigikogus kinnitaksid. Tegelikud niiditõmbajad on "tublid ärimehed" ja annetajad. Mõtleks õige, keda pole tuntumatest suurärikatest iialgi vahele võetud? Üks kahtlane tegelane ehitab omale Rottermani kvartalit.
n
Nii pikk juut siia ei sobi/ 1. september 2016 11:59
....sest siin on kommentaarid!
Kirjutage oma nime all eraldi artikkel.
n
No/ 1. september 2016 12:20
absoluutne tõde. Väga asjalik kommentaar.
v
Vanaema maalt/ 1. september 2016 15:59
Kui hea on tõdeda, et "vanal ja väsinud mehel" ei ole ühtegi punast sagarat ajudes ja kõik toimib ideaalselt, nagu eestlasele kohane. Oh oleks selliseid kogu valijameeste kogu täis, võiks loota , et kommunismil ongi lõpp.Näeks vanem põlvkond selle ometi ära enne surma.Lootus sureb viimasena. Miks noored ei taipa reaalsest elust mõhkugi ja kiidavad takka, kui hea meil elada on.Endaarust "kultuuritegelased"(Kaljuranna fännid)võitlevad persooni, mitte sisu pärast, mis sellele järgneb.Põlistatakse sama tagasiviiv jõud, autorollode õiguspärane tegevus.Eelistuseks kuulsus ja au Brüsselis, mitte riik s. o. rahvas.
l
lihtsalt teadmiseks/ 1. september 2016 09:46
Otsustavatel hetkedel tuleb olla kohapeal ja hoida kätt pulsil ja silmsidet. Välismaal ja eemal viibimisega annad 50 prossa võimalustest ära.
k
kass/ 1. september 2016 09:43
tahaks näha neid poolearulisi kes Kallase poolt hääletavad
r
Refugee/ 1. september 2016 11:39
kassile.Ma tahaks naha,et moistus ja ausus enne loppvooru voidaks ja kallas prugikasti lendaks.
p
pets/ 1. september 2016 09:40
nii palju siis oravate aumehe sõnast,inimesed, vaadake neile rebase nägudele silma,selliseid huiereid pole enne veel nähtud.
p
Paavo/ 1. september 2016 09:31
mis ähvardused, Karoliina ? Lapsejutt !
a
aborigeen/ 1. september 2016 09:18
kahju,et rahvas preskut otse valida ei saa,näeks kohe,keda inimesed tegelikult toetaksid,praegult on aga kogu see valimisvärk ainult reformitolade ja muude erakondade tobe ning halenaljakas kirbutsirkus.
v
vale-Dimitri/ 1. september 2016 09:17
See, et reffid Kaljuranna üldse presidendikandidaadiks üles seasid, oli täielikult seadusevastane tegu.
§ 2. Vabariigi Presidendi kandidaat
(1) Vabariigi Presidendi kandidaadiks võib üles seada sünnilt Eesti kodaniku, kes on vähemalt 40 aastat vana.
Marina Kaljurand kinnitas isegi BNS-ile, et tema ema Veera Rajevskaja sündis 1925. aastal Narvas, mis tähendab, et tegemist on sünnijärgse Eesti kodanikuga.
«Olen sünnijärgne Eesti kodanik,» raiub Kaljurand ise nagu rauda edasi.
Ka see, et Kaljurand on Eestis sündinud ja et ta on saanud EV passi ja kodakondsuse ei tee teda veel SÜNNIJÄRGSEKS Eesti kodanikuks.
Kaljuranna suguvõsas ei ole olnud ega ei ole mitte ühtki sünnijärgset Eesti riigi kodanikku.
Seega tema, kui üks presidendikandidaat, on täielikult Eesti riigi põhiseadusega vastuolus ehk seadusevastane.
Kaljuranna venelannast ema oli karjäärikommunist, kes jõudis oma hea töö ja truu kommunistina isegi ENSV Toompea vene okupatsiooni valitsuse apartšikuks tõusta, kus ta aastakümneid töötas ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee usaldusisikuna.
Ta kätesse olid usaldatud Eesti NSV Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse ametnikuna igasuguste salajaste dokumentide haldamine ja nende valvamine.
Ka Veera Rajevskaja vanemad olid Eesti Wabariigi aegu suured kommunistid, tolle aja Eesti valitsuse poolt tagaotsitavad põrandaalused kommunistid.
Nii ei saa ka see võimalik olla, et ta vanavanematel ja Kaljuranna emal Veeral oli EW pass ja kodakondsus.
Kena, et Marina ise on üles kasvanud Toompea nomenklatuuri peres ning nii tolle aja hellitatud ja kõike hüvesid maitsnud laps.
a
Aga seleta, kuidas/ 1. september 2016 10:33
saab Eesti Presidendiks olla kommunist? Või sa seda ei teadnudki, et kommunist ei saa komparteist omal soovil lahkuda? Loe siis "Kommunistliku Partei Põhikirja"!
v
Vastuküsimus/ 1. september 2016 16:15
Kuidas sai olla ENSVaegne kõige kõrgem kommunist nr.1 Arnold Rüütel Eesti presidendiks?
1
16:15võiks teada oma riigi ajalugu/ 2. september 2016 17:26
Sest tema tõi Moskvast vabaduse, Marinake ja oravad viivad selle uuesti sinna tagasi.Seda üritatakse 20 aastat juba teha soodsa piirileppega, mis pidi kohe tulema Kaljuranna Moskva külastuse järel-kus see on siis? JA HEA SEEGI,JÄÄB MAA PUUTUMATA.
a
Arnold, sina või?/ 2. september 2016 19:21
Haige oled või?
Rüütel tõi Moskvast vabaduse?
Issand, leidub aga lolle siin Eestimaal!
Arnold Rüütel ENSV Toompea kommunist nr.1,
ei ole ENSV aegu mitte iialgi soovinud sellist vaba Eesti Vabariiki nagu seda on praegu meie VABA riik.
Julgen allpool oleva kindla fakti najal seda väita, sest et
1988. aasta kevadeni öli ju Arnold Rüütel nii poliitilises tegevuses kui ka avalikes sõnavõttudes täielikult lojaalne ja ülimalt ustav Nõukogude Liidu keskvõimudele.
20. veebruaril 1988 ülekantud televisioonikõnes kritiseeris Arnold Rüütel Balti küsimuse ülestõstmist USA poliitikute poolt ning väitis, et "mingit tagasiteed kodanliku Eesti Vabariigi juurde ei ole ega saagi olla".
Ponjal, durak?
a
a siis nagu / 2. september 2016 23:21
laulsimegi ennast vabaks vä? savisaare juhtimisel?
loe mõni raamat ka ikka läbi, kui koolis ei viitsi käia.
m
1. september 2016 11:30
Marina on rohkem sünnijärgne Eesti kodanik kui tema Stockholmi pagulasperes sündinud eelkäija. Siiski ei takistanud see tal kaks ametiaega järjest Eesti Vabariigi president olla.
a
Arvamus/ 1. september 2016 09:13
Kui Kaljurand kandideerib valimiskogus siis on kaks võimalust.Kui presidendiks ei saa on ka välisministri koht läinud ja kui saab siis istub Pentus jälle välisministri toolile.Ega Pentus ilmaasjata Kaljuranda poolda.Ja kui Kallas saab presidendiks siis kaotab koha Rõivas(mis on muidugi ühest küljest hea) sest Kallase tütrest tehakse peaminister.Kõige parem kui presidendiks saab keegi kolmas,ainult mitte reformist ja sotsidest.
v
Vot sinu/ 1. september 2016 10:31
arvamus juba on midagi! Kui teisedki nii aru saaksid. Kallasel ju tütar. Pereüritustel hoitakse ikka oma vere poole. Kui Kallasest ei saaks presidenti, oleks tütrekese karjäär sealsamas lõppenud. Sest siis on varsti ka Reformierakonna valitsemisel kööga. Vana elab ära, aga kuidas tütreke edaspidi hakkama saab?
k
kuidas saab, kuidas saab/ 1. september 2016 12:24
Tütar hakkab Veskimäelt alimente saama. Ja nii saabki elatud ja laps söönuks.
i
1. september 2016 16:06
Isa kaevab 10 milli metsaalt välja ja annab lapsele söögiraha.Ega te ometi arva, et kõik laristatud on?

k
Kallas/ 1. september 2016 09:12
ja REF ei ole Eesti poliitmaastikul paratamatus, sellest peaks rahvas ükskord aru saama.
K
!/ 1. september 2016 09:10
Kui kaks reformikat valimiskogus omavahel kisuvad ja kaklevad, siis lõikab keegi kolmas loorberid endale!
e
edgar/ 1. september 2016 09:06
.. eh eee... paistab ,et reformikad läksidki Savisaare õnge , et toetavad Siim Kallast ja Kaljurand visati üle parda !!!
Savisaar tegi jälle ära! Miks ma nii arvan , sest kesikud olid väga leebed Siim Kallase suhtes algusest
peale ja seda oligi vaja ,et lõpuks Reps saaks presidendiks.
Mulle meeldib ,et Edgar on ikka sadulas ning teeb ahnele Siimule järjekordselt ära.
m
Mis toimub?/ 1. september 2016 09:06
Nagu lasteaed. Lihtsalt raha raiskamine. Las rahvas ikka valib omale presidendi. Naljakas on see,et riigikogule valmistati valimissedelid trükitähtedes :) Kas nad kirjatähti ei oskagi lugeda? Seal peaksid ju haritud inimesed olema,või,siis kõik ei ole? Tundub,et mõned on vist algharidusega :)
k
1. september 2016 09:12
Kas sinusuguse totukese arust peaksid kõik dokumendid, kaasaarvatud valimissedelid kohe alati käega valmis kirjutatama?
s
1. september 2016 09:05
Sellist Kallase käitumist võib küll võrrelda juba ühe ähvardava väljapressimisega!
Poliitilise väljapressimisega.
"Kardeti Kalase kättemaksu"...?
Huvitav, mille eest ja kellele Kallas oleks kättemaksnud=
Milline on tema taskus see trump, millega ta kõiki reffisid ähvardada ja millegi eest isegi kättemaksta saab?
t
Teadagi/ 1. september 2016 09:31
Eks ta saadab reeturitele kaela kogu müürlaste kõikenägeva silma needuse, Jahbulon-peletise ja Urobose!
e
Ega/ 1. september 2016 09:03
Kaljurannal siin palju variante vast pole, kui Rõivase käske ei täida saab valitsusest sule, nii lihtne see ongi- lõuad pidada ja edasi teenida.
k
K.K/ 1. september 2016 09:00
Kallas tahab tulla Euroopa 20000 euro palga pealt siia 5000 euro presidendi palgale, milleks. Kas selleks et siit saab oi kui palju varastada.
V
!/ 1. september 2016 09:11
Võib arvata, et nii tark ning kogenud mees oskab eelmisest märksa enam ärmatada ning jokk-skeeme kombineerida.
h
Heldeke/ 1. september 2016 09:54
Kallas on eripensionit saav töötu! Mis Euroopa 20000 palgast sa jahud? Ei ole tal seal töökohta ega tööpakkumist. Ja pole ka tulemas mitte midagi tõsiselt võetavat. See EL tuntus ja sidemed, mida siin arvatakse tal olevat on ümmargune null. Aeg oleks juba võtta roosad prillid eest ära ja silmad lahti teha.
o
oravad ja Kalas/ 1. september 2016 09:54
Ehk hakkab tema aeg seal ümber saama või on nähtud teda läbi ja soovitakse lahti saada.
Aga jah ka mind paneb imestama miks ta soovib nii väga siia presidendiks saada ja ähvardab juba neid, kes teda soosisid. Kas Kallas teab midagi oravate parteist ja kavatseb avaldada või teab midagi Rõivase kohta? Nii saaks ta läbi suruda oma ähvartustega. Midagi on väga mäda ja see haiseb iga päevaga hullemalt. Loodan, et Kallas ei võida, kuna meile ei ole vaja vanu kommuniste, kes pigem tegid rahvale halba ja allutasid meid ikke alla. Nii nagu Ansip läks koertega kallale üliõpilastele Tartus. Meil ei ole vaja selliseid Eestit esindama ja juhtima.
b
babuška/ 1. september 2016 10:09
No selle pisku pealt saab ju eluaegse ülalpidamise koos kõigi hüvedega pärast presidendik olemist.
s
seniilne kallas/ 1. september 2016 08:52
kuulutab meeltesegaduses venemaale sõna ja põgeneb israeli

n
Nipik/ 1. september 2016 08:45
Kallas sai ju järgmisesse vooru ausalt, hääletamise tulemused kinnitasid seda. Kui ta oleks välja kukkunud, siis oleks olnud põhjust teda valimiskogus eirata ja Reformierakond oleks saanud Kaljuranna uueks kandidaatiks seada. Praegu pole Kaljurannal küll Reformile etteheiteid teha, see pole lihtsalt loogiline Kallast kõrvale heita. Aga parimad kandidaadid on tõesti Kallas ja Kaljurand. Teised on pehmelt öeldes - NÕRGAD!
m
Ma ei mõista!/ 1. september 2016 10:33
Kuidas ta ausalt sai. Reformaritel ja sotsidel oli ju parteiline kohustus tema poolt hääletada ja isegi siis ei saanud ta kõiki hääli. teda põlatakse nii palju,et vaatamata partei distsipliinile ja nõudele tõestada pildistamisega oma sõnakuulekust, ei saanud ta ikka kõiki hääli.
a
Ausalt ta küll ei saanud!/ 1. september 2016 10:45
Parteidele oli antud korraldus hääletada Kallase poolt. Neid sunniti isegi oma valikut fotografeerima, et sõnakuulmatuid saaks karistada. Isegi sellise surve all jäid tal mõned hääled saamata.
j
Jajah/ 2. september 2016 16:46
Parimad nõrgad kandidaadid on Kallas ja Kaljurand tõesti. Tugev kandidaat on Mart Helme. Tema on tugevatest parim ja väärib ainsana Eesti presidendi ametikohta.
s
see on selge/ 1. september 2016 08:40
et kallas peab presidendiks saama
m
marksist-leninist/ 1. september 2016 08:54
Reformile kambaka korraldaja Helme ei saa valimiskogus ülesseadmiseks hääligi kokku.
m
must/ 1. september 2016 11:22
Leninist, ära ürita musta valgeks rääkida! Kambakas tähendab poliitmõistes liitu. Kellega on Mart Helme või üldse EKRE liidus? Mitte kellegagi. Küll aga on seda Reformierakond. Sa midagi ref-irl-sotside valitsuskoalitsioonist oled kuulnud? Või ei tea, mida sõna koalitsioon tähendab?
v
Viisivana/ 1. september 2016 08:37
Kallas - tehniliselt paratamatu kandidaat! Puude taga peab metsa nägema. Presidendivalimise seebiooper varjutab mitmeks kuuks hoopis olulisemad teemad. Eesti majandus tammub paigal. Valitsusel on raha nii otsas, et häbenemata kasutatakse Töötukassa ja haigekassa reserve. See, kuidas Rõivas Reformierakonda juhib, on selle partei siseasi, kuid ikka selgemalt paistab välja küündimatus valitsuse juhtimisel. Eestit on tabanud terve rida mastaapseid valearvestusi ja skandaalseid prohmakaid.
j
Jah,/ 1. september 2016 08:50
tundub, et kõik kes majandusest ja riigi juhtimisest midagi jagavad on igavesele unele suikunud.
k
1. september 2016 09:13
Kuidas nii? Kodanik Pomerants on luuletanud eelnõu, mis tõstab maamaksu kuni kümme korda! Lugege eilsest postimehest!
t
Tublid majandusmehed on meil/ 1. september 2016 09:33
Elektri võrgutasud meil juba on 10x Saksamaast kõrgemad!
s
Sheeple/ 1. september 2016 09:15
Presidenditralli on tõepoolest vaja rahva tähelepanu kõrvalejuhtimiseks sellest, et meie riik on tegelikult pankrotis ja elatakse vaid EL toetustest.
k
Koduvana/ 1. september 2016 08:30
Olen imetlenud seda seda karja" toobaleid" , kes reformierakonnas eesotsas ja ka valitsuses on. Ma küll ei tea millega nad suudavad väga sümpaatseid ja asjalikke naisi (Anne Sulling, Maris Lauri, Marina Kaljurand) ära võluda. Nad on eranditult teinud väga head tööd nii valitsuses kui ka enne seda ja siis, need tühikargajad leiavad ,et näe, kuradi eided on mõtlevad ja tegused ja võtavad leivakannika käest. Teenige vaikides ja pidage lõuad ,partei teab , mis rahvale on parim.
t
Toobali fännile/ 1. september 2016 08:55
Õige majanduspoliitika ajamine on meelitanud targad inimesed parteisse.
k
2. september 2016 19:30
Kuule tont, exceli tabeli tundmine ei tee nendest majanduse tundjat.
v
valijatekogu/ 1. september 2016 08:30
ainuke oige valik on Reps,siis peaks olema vaikus.No mis see on mis nii vihaselt akki tahab Kallas presidendiks,miks nii elutark mees sellist kohta ihaldab,kui oled eestlane ,siis voiks moelda ,et palju kasulikum saaks sa olla naiteks oppejouna ,voi loo mingi firma ,millega aidata majandust.Aga ikka ainult kuulsust.Raagite raskustest ja puudujaakidezst riigis ,aga keegi ei taha midagi teha selle leevendamiseks,teil on raha ja palju suuremad voimalused midagi parandada,miks seda ei tehta,loodate ainult vaese rahva peale.Aeg oleks votta vast otsus ,et meil pole vaja presidenti ,milleks.
k
Kallas on parim!/ 1. september 2016 08:28
Kaljurand on liiga vana selle koha jaoks .Selles eas naisterahvas peaks juba aru saama,mis sobib,mis mitte.Mina ,Kallase asemel,laseksin need huupi sõimajad vastutusele võtta.Kui inimest ei ole süüdi mõistetud,siis ei tohi teda ka avalikult sõimata ja solvata.
m
muide/ 1. september 2016 08:55
Kallas on palju vanem kui Kaljurand, pole vaja udu ajada, vaid internetis on faktid kõik kirjas,kes kui vana on. Kallas on teel 70 eluaastale.
m
muidele/ 1. september 2016 09:23
Kallas võib ju vanem olla, aga Kaljurand näeb vanem välja. Minu üllatus oli suur, kui ma teada sain, kui noor ta tegelikult on.
k
Kaljurand võib küll/ 1. september 2016 08:58
olla liiga vana selle koha jaoks. Aga Siim on mälulünkadega närvihaige. Prem siis korras mäluga Kalljurannast vanake, kui ajuhaige Kallas.
j
Jüri Kukk/ 1. september 2016 08:24
Kallas tegi Reformierakonnale selgeks, et kui tema kandidaadiks ei saa, suunab ta kogu oma energia erakonna sisse, mis tähendab paljudele seal pahandusi, ennekõike aga oravate hegemoonia lõppu. See mõjus, sest rõivas on bravuurist hoolimata väga kehval positsioonil ja ääretult ebapopulaarne.
n
nii või naa/ 1. september 2016 12:41
peaks ta erakonda hakkama puhtamaks rookima. See tuleks nii Kallase enda, kui erakonna maine parandamisele ainult kasuks. Varsti ei aita enam reforme ei kinnimakstud küsitlused ega e valimised.
k
Kallasele.../ 1. september 2016 08:24
...vaja lossi nüüd ja presidendina saab selle nagu Ilves Ärma talu üles vuntsitud kümnete miljonitega.

a
Ainuke lootus veel,/ 1. september 2016 08:20
et rahvas võtab aru pähe ja läheb järgmistel Riigikogu valimistel valimisjaoskondadesse ja hääletab paberil. Kui seda viimast õlekõrt ei kasutata, saavad järgmised aastad olema ainupartei diktatuur. Kui juba nüüd on näha, kuidas oravad, nagu vähkkasvaja, maakondade ülemateks trügivad ja sundvõõrandavad reformide näol rahva vara, mis saab meist, tavarahvast edaspidi? Kas me ikka veel oleme nii pimedad, et ei näe, mis toimub?
s
sama käib/ 1. september 2016 08:42
m
Mofo/ 1. september 2016 08:09
Ei nii Kallasele kui Kaljurannale. Kaljurand ehk inimesena veel sümpaatne, aga vaadates, milline RE "koorekiht" tema seljataga on... Randpere, Kersna, Pentumannus... hoia ja neela.
k
Kallas/ 1. september 2016 08:07
ei ole aumees (Talle on ilmselt see mõiste arusaamatu, samuti nagu mõiste aus mees). Seega ei sobi Kallas presidendiks. Juhul muidugi kui aususest ja aust samamoodi arusaavad valijamehed(naised) teda ei vali.
j
Jah/ 1. september 2016 08:53
Kallas ei sobi presidendiks. VEB, 10 miljonit dollarit ja R-Hooldus ripuvad tal kaelas veskikivina elu lõpuni. Kuid Rõivas on kas rumal,saamatu kurt või oligi Kaljurannale sülitamine ette plaanitud. Kallas ju kuulutas väga selgesõnaliselt oma lõpuni minekust enne Kaljurannaga kokkulepet. Rõivas kas ei kuulanud (ei tahtnud kuulata)Kallast, või puudub Rõival täielikult analüüsi võime ja oskus järeldusi teha, või Rõivas teadlikult sülitas Kaljurannale pähe partei pildil oleku nimel.
m
maali/ 1. september 2016 11:08
kallas ähvardas millegiga rõivast
b
Baradatš/ 1. september 2016 12:23
Sihuke laenuori, nagu rõivas, ajab suust välja seda, mida talle tagatubades suhu topiti, et ainult oma kohta hoida.
k
1. september 2016 08:03
Kaljurand oleks parim mõeldav president. Poliitikuna kogenud ja inimesena meeldiv. Eesti on monikultuurne maa, seda ei saa maha salata ja Venemaa jääb meie naabriks. Miks küll eiratakse tõsiasja, et Kaljurand on praeguses situatsioonis ainuõige.
m
Marina marinaks,/ 1. september 2016 08:11
aga rosimannuseid ka kadriorus näha ei taha.
K
/// 1. september 2016 10:08
Kaljurandi meeldivust ei tea, tundub tavaline ametnik olevat. Aga arvesta, palun, et üle 25 000 Eesti elaniku küüditati 1941 ja 1949. Ja Maaša mamma on tõenäoliselt üks deporteerijatest ja Kaljurand keeldub seda valusat teemat kommenteerimast. President Kaljurand oleks seega nõukogude võimu poolt represseeritute otsene mõnitamine.
Muideks, Eesti ei ole mingi "mõnikultuurne maa". Eesti on riik ja meil on üks ja ühtne Eesti kultuur, mille osaks on ka kohalike vähemuste kultuurid.
o
ohhoo/ 1. september 2016 13:35
08:03, Kaljurand on sinu arvates ainuõige lihtsalt selle pärast, et Venemaa
on naaber ja Eesti "monikultuurne". Naabriteks on meil ka Soome, Rootsi ja
Läti. Ja mis asi see monikultuursus veel on? Võibolla tahtsid öelda multikulti
ehk mitmekultuuriline? Kas tõesti on Eesti riiki .. i s e l o o m u s t a v a k s
kultuuriks lisaks eesti (balti) omale ka aafrika, aasia, kaug- ja lähis-ida ning
lõuna-ameerika kultuur? Kus sa seda näed? Oma märgades unistustes?
e
Ehk/ 1. september 2016 07:52
siiski võidab mõistus, jälle otsustatakse kõik reformi tagatubades, kui niiviisi alatute võtetega üritatakse meile presidenti peale suruda. Kuidas saab peaminister kellegile peale suruda keda valida keda mitte. Asi on demokraatiast ikka väga kaugel.
j
juhm/ 1. september 2016 07:42
Kellele on uudiseks, et reform ei pea kinni oma lubadustest ja kokkulepetest. Pea 20 aastat on see nii olnud. Siiani on Rosimannus teistel nahka üle kõrvade tõmmanud, nüüd tõmmati temal, tema enda vahenditega ja kisa taevani. Ajakirjanikud muidugi neelavad konksu kohe alla ja ei kõssa sõnagi sellest, et valitsusel raha nii otsas, et käib Haigekassa Ja Töötukassa reservi kallal.
Võiks kisa tõsta sellest, mis riigis oluline mitte sellest, kuidas närilised on üksteisel kõri kallal.
e
Ettevaatust, Kallase närvid!/ 1. september 2016 07:34
Kui Kallas juba kogu rahva kuuldes ütles närviliselt, kui mitte vihaselt, et vaid tema kõlbab presidendiks, siis, mis võib juhtuda kui ta kuskil teiste riikide presidentidele hakkab jõuga oma mina peale suruma? Kallasel on tõesti psüühikaga midagi korrast ära. Loomulikult kardab poisikesest Rõivas vana kala. Aga kas ka rahvas? Minule küll selline närvihaige presidendiks ei kõlba.
t
1. september 2016 08:08
tglt ma mõtlesin, et Kallas hakkab parlamendisaalis märatsema, nii tige oli kolmanda vooru järel :D
p
Pole.../ 1. september 2016 08:15
..hullu,lööb ka oma kingaga vastu lauda nagu veneajal Hruštšov.Endine kommu ju pole unustanud,aha jah Kallasel mäluga probleemid.Seepärast reformikate tagatubades Rosimannusel Kallast vaja ongi-ei mäleta ja hea afääritada.
m
Mitte endine,/ 1. september 2016 10:17
vaid tänapäevani kommu. Kust võtad, et endine? Riigikorra muutus ei muuda parteilisust. Soovitan lugeda "Kommunistliku Partei põhikirja"! Seal on öeldud, et "Kommunist ei saa lahkuda Kommunistlikust Parteist omal soovil. Teda saab vaid karistuseks Kommunistlikust Parteist välja heita". Kes teda välja heitnud on? Nii on peale Savisaare, kes heideti karistuseks Rahvarinde loomise pärast kommude hulgast välja, kõik teised ikka veel kommud.
a
Alabama/ 1. september 2016 07:34
KUI Kaljurand ei kandideeri,siis on ta väga nõrk poliitik ja lihtne partei alam,mida kästakse,seda teeb.
j
juhm/ 1. september 2016 07:44
Kaljurand ei olegi poliitik vaid käsku täitev truu ametnik. Diplomaadina hea, aga presidendina sama mõttetu kui Ilves.
n
Nips/ 1. september 2016 08:52
Keegi peab ta kandidaadiks seadma! Kas ta ise ennast ikka saab kandidaadiks panna??

t
Teerull/ 1. september 2016 07:32
riigis elavad lamabad näevad lõpuks suurt kurja hunti või mis !
k
krt/ 1. september 2016 07:22
see ju hästi kirjutatud seebiooper! Niisugust märtri oreooli Kaljurand just vajabki, et valimiskogus hääled saada ja tähelepanu juhtida kõrvale nii mitte sünnipäraselt kodakondsuselt kui ka riigikukutajatest ja represseerijatest lähisugulastelt.
k
kodanik/ 1. september 2016 07:13
Liina Kersna ja teised julgemad reformikad,ärge valige Siimu,ei tee see Taavi ega ka Siim teile midagi,olge julged!
m
Minul.../ 1. september 2016 07:10
...on piinlik lugeda ja teada ,kuidas HÄBIPLEKK trügib jõu ja ülbusega presidendiks.Juba praegu sõidab kõikidest üle, kas see ongi parim president meile. KURB
a
alma/ 1. september 2016 07:09
Arvan, et selle käigu tagajärjed alles hakkavad ilmnema.
p
pontius/ 1. september 2016 07:02
jama jah, kui minnakse võitma supervargaga ! huvitav, kui palju miljoneid siis siimuke taavikesele puistas ? kas taavike sai oma võlgadest lahti ??? lugege toomas kümmeli raamatut VEB fondist, seal on kõik dokumendid sees, ka need mida siimuke ei mäleta või ei taha mäletada !!! öhesõnaga reformi erakonnaga peaks olema kööga ! ( isegi kui see kommentaar blokeeritakse ÕL tsensori poolt )
s
süsimust iroonia/ 1. september 2016 08:01
äh midagi ei puistanud, reptiloid käratas korra vihmaussile peale ja oligi see asi klaar. :D
a
arvamus/ 1. september 2016 08:18
Ei puistanud ta midagi. Taavi on ostetav peaministri kohal jätkamisega.
Raamatu loen kindlasti läbi. Lausa super oleks , kui Kaljuranna toetajad jätaksid Kallase oma häältest ilma. Ei ole see Kallas sugugi parim kandidaat, nagu üritatakse kõigile pähe raiuda.
k
kas/ 1. september 2016 07:00
tõesti KE on nii kindel ,et Reps saab presidendiks .Siiski arvan ,et President on ette teada .
v
vana kesik/ 1. september 2016 06:58
Kas tõesti tõmbas Etkar teda tillist(?) Uskumatu kui alatu temast !

t
tony/ 1. september 2016 06:49
10 milli eest võib nii mõndagi lubada.
o
Oraakel/ 1. september 2016 06:36
h
1. september 2016 06:28
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
marksist-leninist/ 1. september 2016 09:01
Sinu rahva (sallimatud, natsid, homofoobid) tahe ei saanud Riigikogus kandideerimiseks vajalikke hääli kokku ega saa ka valimiskogus.
m
must/ 1. september 2016 12:34
Sajata ja sõima, 09:01, kõiki sallimatuteks, natsideks ja homofoobideks. Sellega näitad ära, et ise oled põhimõttelage tolerant, kosmopoliit ja homo. Kas on mõnus olla? Küllap on. Aga miks siis nii vihane?
m
mõistlikkus/ 3. september 2016 09:51
Väga inetu on sõimata inimesi,haritlasi,elu edasiviijaid,eesti rahva eest seisjaid,kelle arvel elavad need siingi kõlblustundeta,ainult kritiseerivad
mittemidagitegijad,ainult ahnitsevad logar.id,kes pole viitsinud ei õppida ega ennast pingutada ei vaimse ega füüsilise tööga,kes istuvad nagu puugid Kallase-taoliste õlal. Palun,öelge,kes oleks eesti rahvale parem
president kui S.Kallas,kel on palju kogemusi välispoliitikutega suhtlemisel,
tarkust ja intelligentset mentaliteeti. Just tema seisaks oma rahva eest sel
väga keerulisel ja äreval ajal. Palun,ärge sõimake eestlaste eliiti,õppige
parem haritlaslikult käituma ja suhtuma teistsse inimestesse.KALLAS presidendiks,RÕIVAS peaministriks,KALJURAND välisministriks ka edaspidi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee