Olavi LaidoFoto: Peeter Langovits / Postimees
Toimetas Geidi Raud 31. august 2016 20:17
Kultuurkapitali nõukogu otsustas korraldada juhatuse esimehe leidmiseks uue konkursi, kuna kultuuriminister Indrek Saare sõnul ei leitud ühegi kandidaadiga lepingu sõlmimiseks piisavat ühisosa.

Nõukogu arutas uue juhi valimist kolmel koosolekul, tutvus kandidaatide visioonidega ja vestles nendega.  

Kultuurkapitali nõukogu esimehe ja kultuuriministri Indrek Saare sõnul andis konkurss olulise lisaväärtuse. "Kandidaatide erinevad visioonid ja ettepanekud andisid nõukogule konkreetsema nägemuse, millisena näevad kandidaadid kultuurkapitali tulevikku. Kandidaadid olid tugevad, kuid piisavat ühisosa nõukogu ühegi kandidaadiga ei leidnud. Pärast põhjalikke arutelusid langetasime konsensusliku otsuse kuulutada välja uus konkurss,“ ütles Saar. 

Konkursi tingimused lepitakse kokku ja uus konkurss kuulutatakse välja lähinädalatel.

Kultuurkapitali juhataja ametikohale laekus 24 avaldust, kelle seast valis kultuurkapitali nõukogu välja viis kandidaati, kes kutsuti 22. augustil toimuvale vestlusvoorule.

Eesti Päevalehe andmeil pidi kultuurkapitali juhi konkursi võitma praegune ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa, kuid ta ei olnud rahul palgatingimustega. Nimelt on ERR-i juhi praegune põhipalk 4538 eurot kuus, kultuurikapitali juhi palk on viimaste avalike andmete järgi aga veidi alla 3000 euro.

Margus Allikmaa Foto: Tairo Lutter/Postimees

"Ma olen seda kultuurkapitali nõukogu esimehele öelnud: minu üks tingimus on see, et ma ei ole nõus nii suure palgalangusega. Ma ei saa seda kahjuks vastu võtta. Ma olen väga huvitatud kultuurkapitali kohale kandideerimisest, ma tõesti tahan seal tööd teha ja pakkuda kõike seda, mida ma suudan ja oskan. Aga kindlasti ei ole ma nõus sellega, et mu palk langeb," ütles Allikmaa Päevalehele.

Ka kultuurkapitali praegune juht Olavi Laido on kinnitanud, et kandideerib teiseks ametiajaks.

Uus kultuurkapitali juhataja alustab tööd 1. novembril. 

Eesti Kultuurkapital on avalik-õiguslik juriidiline isik, kelle tegevuse eesmärk on kunstide, rahvakultuuri, kehakultuuri ja spordi ning kultuuriehitiste rajamise ja renoveerimise toetamine rahaliste vahendite sihipärase kogumise ning sihtotstarbelise jagamise kaudu.