Eesti uudised

Lisatud Kaljuranna kommentaar!

GALERII | Kaljurand kohtus Rõivasega – kas tüli sai hoogu juurde või vastupidi? (156)

Toimetasid Karoliina Vasli, Geidi Raud, 31. august 2016, 17:27
Foto: Laura Oks
Täna veidi pärast kella 14 läks Marina Kaljurand Stenbocki majja kohtuma Taavi Rõivasega.

Foto: Laura Oks

Ajakirjanikud ootasid üle kahe tunni värava taga, kuna arvati, et järgneb pressikonverents. Kella 16.20 paiku astus Kaljurand hoonest välja, pea norus.

Väravad avanesid ning Kaljuranna ametiauto vuhises kiiresti mööda, ei mingit peatust. Kaljurand ise istus tagaistmel ning rääkis mobiiltelefoniga.

Pool tundi hiljem ilmus ajakirjanike ette Taavi Rõivas, kes ütles, et kohtumisel midagi ei otsustatud. “Selgitasin Marinale, miks otsus oli Reformierakonna juhatuse enamiku arvates sel hetkel kõige õigem,“ rääkis ta ja lisas, et seda otsust ei peaks võtma isiklikult. Rõivas rõhutas taaskord, et teised erakonnad oleks pigem Kallase, mitte Kaljuranna toetajate hulgas.

Foto: Laura Oks

Samal teemal

Küsimusele, kas Kaljurand kavatseb valimiskogus kandideerida või mitte, vastas Rõivas, et tänasel kohtumisel sellest juttu ei olnud. Samas ütles ta, et ilma Reformierakonna toetuseta on raske kandideerimist ette kujutada.

Peaminister kordas, et kui Reformierakonnast on valimiskogus mitu kandidaati, siis pääsevad esimesest voorust edasi Keskerakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu kandidaat, sest mõlemal erakonnal on valimiskogus umbes sama palju esindajaid kui Reformierakonnal.

Rõivase sõnul ei heida ta Kaljurannale ette, kui viimane on Reformierakonna otsuses pettunud. "Kui inimene teeb palju tööd ja seab suured sihid, siis loomulikult tundub ebaõiglane, kui keegi teine saab selle võimaluse," nentis peaminister.

"Kaljurand on oodatud jätkama välisministrina, ta on olnud väga hea välisminister. Ta pole avaldanud soovi sellest ametist loobuda. Oma isikuomadustelt ja kogemustelt on ta välisministri kohale väga sobiv. Ta sai juurde enesekindlust ka välisministri ametiks," lisas Rõivas.

"On Eesti riigile hea, kui ma jätkan välisministrina praeguses olukorras, kus on mitmeid kriise ja mitmeid keerulisi küsimusi. See, mida ma tunnen, ei oma praegu mingit tähtsust. Lähtun Reformierakonna tehtud otsusest," kommenteeris ta.

Võimaliku kandideerimise kohta valimiskogus ütles Kaljurand, et kui keegi peaks talle sellise ettepaneku tegema, siis mõtleb ta selle üle väga tõsiselt. Kaljurannalt küsiti ka Reformierakonda astumise kohta, kuid see ei ole tema sõnul täna üldse teema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;