Eesti uudised

Liina Kersna: Reformierakonna juhatuse otsus oli ebaõiglane (36)

Karoliina Vasli, 31. august 2016 15:34
Liina Kersna eile riigikogus oma häält andmas. "Mina pidasin kokkulepetest kinni. Teine pool ei pidanud ja see on ebaõiglane," viitab ta sellele, et hääletas Siima Kallase poolt. Foto: Teet Malsroos
Riigikogulane Liina Kersna leiab, et eilne Reformierakonna juhatuse otsus oli ebaõiglane nii Marina Kaljuranna kui ka kõigi tema toetajate suhtes.

"Augusti alguses otsustas juhatus, et erakond toetab riigikogus oma auesimees Siim Kallast. Marina toetajad olid sellega nõus tingimusel, et kui riigikogu ei suuda presidenti valida, siis valimiskogus saab võimaluse Marina. See oli aumeeste kokkulepe," märgib reformierakondlane Kersna. "Selle teadmisega andsin mina oma toetushääle Siim Kallase ülesseadmiseks riigikogus kui ka oma hääled riigikogu voorudes. Mina pidasin kokkulepetest kinni. Teine pool ei pidanud ja see on ebaõiglane."

Kersna sõnutsi on Kaljurand väga tugev presidendikandidaat. "Meil on esimest korda võimalus valida kõrgele poliitilisele kohale inimene, keda teavad ja usaldavad ka meie venekeelse emakeelega inimesed. See oleks võimas viis teha sisulist integratsiooni," ütleb ta ja lisab: "Ma olen nõus Juhan Kivirähuga, kes on nimetanud Marinat avaliku toetuse mõttes erakondadeüleseks kandidaadiks. Marina näol oleks meil tegu kogu rahva presidendiga. Kahju kui me selle erakordse võimaluse kokkuleppimatuses käest laseme."

Samal teemal

01.08.2016
Rõivas palus Kaljurannal partei otsust mitte isiklikult võtta
01.08.2016
KALLASE ÄHVARDUSED TASUSID ÄRA: Reformierakond näitas Kaljurannale ust
31.07.2016
Kadri Simson: kui Kaljurand tahab välisministrina jätkata, tuleb presidendimõtetest loobuda
31.07.2016
Ühiskonnategelased saatsid valimiskogule üleskutse seada presidendikandidaadina üles Marina Kaljurand