Eesti uudised

Kätte jõudev sügis on paljudele lemmikloomadele hukatuslik

Maria Alas, 31. august 2016 15:47

3 KOMMENTAARI

k
Kahjuks/ 1. september 2016 12:59
on meie seadused pehmelt öeldult olematud, mis puudutavad loomi. Näiteks peremees ei toida oma looma ja peksab eriti purjus peaga. Nägijaid palju, loomakaitsesse ka teatatud kuid midagi ei järgne. Vet. ameti spetsialist käib kohal ja ütleb, et hullu pole midagi sest peremees lubas toita. Tema ei saavat midagi muud teha kui ainult rääkida. Koertel (neid 2) puudus pidevalt vesi. Ükskõik kes julges koertele süüs viia, siis see toit kakuti käest ja neelati närimata alla. Mõnikord oli kett kola ümber keerelnud nii, et koer ei saanud liikuda sentimeetritki. Puudus kuut ja allapanu. On veel asju mida kirjeldada kuid sellest peaks piisama. Lõpuks minu kannatus katkes ja ma ütlesin peremehele, et väljas on kuum ilm ja koertel pole tilka vettki järjekordselt, kas annad loomad ära või kaeban veelkord sest ta ei täida seadusi. Peremees kohe nõus 1 koera ära andma, teine olevat naise oma. Tõin siis noorema, 10 kg kaaluva kutsu ära ja jätsin lõpuks endale. Koer kaalub nüüd 25 kg, jõuab kõndida ja joosta ( varem ei jõudnud kõndida 30m). Haige on ta küll kuid mis teha. Kahjuks on ta nüüd ära hellitatud ja unustab, et on koer. Kardab käe või hääle tõstmist endiselt peale kahte aastat. Ja karistada ikka inimest ei saa, et loomad on ravimata, vaktsineerimata, näljased, janused ja väärkoheldud (sabaluu on katki pekstud, närvikava rikutud jne.) ning mahajäetud kas seotult surema vms. Pole küll presidendivalimiste aegne jutt aga oli vaja välja öelda.
METSAVEND / 1. september 2016 08:00
Köigest mis puutub kasvöi koeri ja kasse on saanud äri ,sest eeskujuks on rollotajatest ja ärmatajatest valitsus .Tegelikult on sihilikult hinnad lakke aetud .Loomaarstid näevad ju kerget raha teenimise vöimalust kui tekib möni leitud ja hädas kass vöi koer ja siis sinna otsa veel raha kogumise kampaania .Maakohtades on olnud tavaline ,et sügisel kui jäetakse maakodud ja minnakse ära linna on kohalike öues vähemalt kassid kes ei saa aru ,et neid enam ei vajata .Teine hullem äärmuslik variant on ,et lihtsalt labaselt tapetakse suvel olnud lemmik ja lastele öeldakse ,et ju läks lihtsalt ära .Pidevalt Harjumaal elav mees töi Löuna Eestisse oma suvekodusse alles möni nädal tagasi kassi ja läks ise rahumeeli tagasi ,et küll naabrid toidavad kassi .Eelmine sügis oli rebane ajanud kaks kassi puu otsa kust kassid alla ei tulnud ,kuigi saime kätte kust kassid pärit olid polnud teha midagi kuna lihtsalt naerdi ja öeldi ,et töestage ültse ,et nende kassid .Lahenduse saaks kogu probleemile kui vähemalt maal oleks kohustus kohalikul omavalitsusel vötta kassid ja koerad arvele aga seni kuni keegi tegelikult ei kontrolli midagi vöetakse jätkuvalt suveks koeri ja kasse ning sügisel jäetakse maha vöi veel räigem hukatakse sadistlikult .
m
Memm/ 31. august 2016 17:03
Kodutud koerte ja kasside horde saaks vähemaks ja lõpptulemus oleks odavam kui looma kastreerimine oleks odav.või kampaania korras tasuta.Täielikultnkodutud loomad ei kao kuid kindlasti oleks vähem.Looma ravimine on ikka väga kallis küll.