Eesti uudised

Riik islamikogudusele ruume ei anna

ERR, 31. august 2016 07:28

18 KOMMENTAARI

k
kallas/ 1. september 2016 13:18
paraku rääkis kunagi et eestis pole põllumajandust vaja toome hispaaniast se oli kallas mitte laar laar propageeris talusid,
tööstus tekib ise riik ei pea toetama, migrantidest hea kui neid rohkem tuleks et saaksid ise enda turvamisega hakkama
s
sisemised vastuolud/ 1. september 2016 13:12
saab pommidega lahendada läheb ka ruumi vähem
a
Ants Rannula/ 1. september 2016 10:26
Sellist riiki ju valijad tahtsidki,kus EESTI kaob!
o
Oodake oodake/ 1. september 2016 10:02
kui oravate president troonile saab leitakse kohe ruumid ja pakutakse veel juurdegi.
o
Oraakel/ 1. september 2016 06:50
Kaigast vaja, mitte ruume! Sellised haiged inimesed nagu need moslemid on, peaks eestis keelustama. Milline normaalne kodanink kummardab verejanulist perverti allahit ja tema pedofiilist prohvetit muhameedi?
l
Lahkus/ 31. august 2016 23:11
...Eesti vaimulikonnale on teada millistes usu mõjusfäärides Eesti asub. Iga päev just sellega tegelema ei pea kuid kui Riigilt küsitakse juba ruume on kogukond kasvanud.
m
Mõtleme/ 31. august 2016 11:26
nüüd meie kaugete esivanemate peale.
Kas nad oleksid valinud endale jumalat, keda peab kummardama 5 !!! KORDA päevas? Kui meil oleks olnud vaja sellist vanameest, küll me oleks ta endale valmis mõelnud. See näitab, et see nn. jumal ei usalda meid üldse ja kannatab suurusehulluse käes. Miski ei pane eestlast sellise vanamehe pärast ennast lumehange viskuma, niigi suri inimesi kopsupõletikku ja muude selliste haiguste pärast.
Aspiriini registreeris märtsis 1899 keemiafirma Bayer. Te kujutate üldse ette, mida pidi tegema inimene, kellel oli hambavalu või pimesool haige või köhis verd.
Ja siis kummarda veel kedagi.
Meid valitsenud Euroopa rahvad tegelikult austasid meid. Oleks ju olnud lihtne kõik maha tappa ja omad asemele tuua. Ainuke,kes tõi olid rootslased , aga sedagi siia tööle, talu pidama. Nendest saab aru, sest Eesti kliima on parem kui neil. Pole see Lääne- Eesti ka mingi viljaait ja heade muldadega maa. Pole kuulda olnud, et oleks küüditatud meid Rootsi polaarjoone juurde tööd tegema, et enda rahval kergem.
Me elasime ju ka kunagi suures rahvaste peres ja polnud kuskilt näha seda lõunapoolsete rahvaste massilist rännet siia. Igaüks elas oma kultuuriruumis ja põhjapoole ronida oli seda imelikum. Tulid ainult need, kes lootsid lihtsat elu. Lõunapoolsed rahvad ei armasta ka vabrikutööd eriti ja igasugust liinitööd. Oli kuulda kuidas teatud rahvus lahkus lõuna " osariikide" vabrikutest BAM-ile, sest seal maksti tookord rohkem ja sai ehk endalegi midagi koju tuua.
Miks meid viidi 5 aastat peale sõda äkki Siberisse???, sest seal oli tasuta tööjõudu vaja. PÄRIS kohalik polnud ju huvitatud metsa mahavõtmisest ja mingite aukude kaevamisest nende kodumaal.
Kas tõesti pole ajalugu mõnede õpetanud eestlaste elutarkusi ja kartusi!! Mis peredes on elatud, et on usutud idapoole muinasjutte ( ise nad kardavad metsa ja nn. kanajalgadel maju) ja nüüd ka lõunapoole tegemisi, ärieetikat. Näinud, mis ekstreemsused ja uskumised inimestega teevad.
Eestlastel on omad looduslikust materjalist väiksed kratid ja NII SEE JÄÄGU:
S
!!!/ 31. august 2016 10:15
Sellel jutul pole põhja all. Vaat kui Merkel sellest kuuleb ning näppu vibutab. Või kaevatakse Brüsselisse Euroopa inimõiguste volinikule.

l
Lõpuks ometi/ 31. august 2016 09:53
ÕIGE OTSUS! Mošee tähendab seda, et maa (kultuuriruum), kus see on püstitatud, on juba islami alistatud. Lugege koraani.
s
Seda/ 31. august 2016 11:59
püüan minagi mõnedele pähe taguda.
Kui mõni ei oska ilusti käituda muidu , kui kartuses, et keegi kogu aeg jälgib teda pilvepiirilt ja karistab PEALE surma. Kas meie seltskonda on sellist nõrka ja südames halba inimest vaja?
Nendel lõunapoolsetel usunditel saad oma preemiad kohe peale surma kätte, eriti veel kui oled kedagi valest usust ka ära tapnud. Samas ei või sa päevavalges teha seda, teist ja kolmandat, aga kui päike loojub tee mida tahad. Ma ei ole veel arusaanud , kust kohast need miljonid preemianaised välja võetakse ja kui nad on otsas, mis siis saab.
Nad on 600 aastat kristlusest maas. Islam on alates oma sünnist Araabias üle 1400 aasta tagasi jõudsalt levinud mõõga ja verega.
Islam (araabia keeles الإسلام (islām) 'alistumine [Allahi tahtele]' sõnast aslama 'allutab end').
See usk on oma arenemises sellises julmas staadiumis, kus tuleb teda vägisi peale suruda vere hinnaga. Sellise staadiumi on kristlus juba ammu üle elanud ja teised vanemad usundid on veel rahulikumad igasuguste rituaalide suhtes.
Inimestel oli töötegemise kõrvale natuke tsirkust vaja ja kooskäimise kohta. TV ja arvuteid polnud.
USK on oopium... see lause ütleb kõik.
m
Mulla Omar/ 31. august 2016 09:37
n
naine/ 31. august 2016 08:59
t
Toomas / 31. august 2016 08:46
Aga miks peakski? Palvetagu see bande kus tahes ja ärgu toppigu oma inimvaenulikku usku tsiviliseeritud inimeste hulka! Ainult et vastus nende taotlusele oleks pidanud kõlama mitte, et "ei ole võimalik", vaid et "EI SAA!!!".
m
31. august 2016 08:45
Minge Araabiasse, kallid sõbrad!
m
Meie/ 31. august 2016 08:35
inimestel kipub ununema, mis tähendus on kirikul ja muudel taolistel hoonetel. Need on mõjuvõimu näitajad selles piirkonnas. Tallinnas on ehitatud mitmeid kirikuid, aga kellelegi ei tulnud mõtet ehitada see Toompea lossiaeda. Aga vot tsaarivõimu hiigelaegadel osteti ära see lossiaed ja ehitati k eestlastele tähtsasse kohta oma kirik. See varjab ka vaate linnale. Usu nimigi on ju õigeusk, sest teistel oleks nagu vale usk. Kalendriparandus jäeti tegemata, sest nemad olid jälle targemad, kui terve Euroopa teadlased.
Nn. usuhoone ehitamine kuhugi näitabki, et see maa on selle ususekti oma, seal elavad inimesed peavad nende reeglitele alluma ja ka maksma oma töötasust osa neile.
Me ei taha ju, et Eestimaa alluks mingi lõunamaa ususektile. Alles oli TV ju seriaal, kus näidati kuidas eurooplasi lihtsalt tapeti ja sellega uhkustati. Õudne oli vaadata Viini linna piiramist ja ungarlaste julma tapmist hüüdes tapke vaenlane. Ma ei imesta, et ungarlased on valmis tegema kas või kümme aeda, et võõrast usku eemale hoida. Neil on emapiimaga juba kaasa antud see hirm selliste inimeste ees, kes on nende maad rünnanud lihtsalt röövimise pärast. Kuigi see oli film, siis ajas see ikkagi ihukarvad hirmust püsti selle julmusest ja kuidas eputati, kui palju kristlasi jõuti maha tappa. Nende oma inimeste hind tundus olevat NULL.
Meil on lihtsalt vedanud, et elame nii kaugel põhjas, aga samal ei ole eestlased ka sõjast türklastega pääsenud tsaari käsul. See on ka nii õudne olnud, et pandud laulu sisse.
Oleks ainult võimalik, siis võiks igasuguste rituaalsete hoonete ehitamine ära keelata.
Eestlased on oma praktilises meeles eelistanud selliseid jumalaid, kes said oma eluga ise hakkama ja neile ei pidanud mingeid losse ehitama.
PALUN olge mõistlikud. Meie esivanemad keeravad hauas ringi, kui mingi selline kahtlane hoone meile püsti pannakse.
Kuigi meid on valitsenud igat sorti asjapulke, et räägi me ometi poola, taani, rootsi või saksa keelt, vaid oma imelikku EESTI KEELT.
a
alf/ 31. august 2016 08:33
Islam ei sobi põhjamaadesse, aafrikas ruumi küllalt.
A
....../ 31. august 2016 08:13
Aga seda oligi arvata et nad hakkavad oma õigusi nõudma

v
Vanasti../ 31. august 2016 08:00
öeldi ikka nii,et kui tahad koos huntidega elada siis tuleb ka koos ulguda. Kui aga ei sobi siis kõigil on oma kodumaa olemas ja keegi neid kinni ei pea. Maakohtades on tühjaks jäänud lautasid küll, kuhu oma palvemaja ehitada. Aga vot see neile ei sobi, parem kui aitad lavale ja pesed puhtaks ka.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee