Eesti uudised

BOSNIA JA HERTSEGOVIINA EESKUJUL: kas ka Eestile võiks olla kombeks kolm presidenti korraga? (7)

Õhtuleht.ee, 30. august 2016 14:46
Aasta pärast Lennart Meri presidendiks saamist võttis ta Mart Laari valitsust avalikult noomida, öeldes hiljem ka lauluridadeks saanud sõnad: "Eestile on kombeks üks president korraga." Kas selle 23 aastat vana tsitaadi võiks unustuste hõlma saata ning Bosnia ja Hertsegoviina näitel Eestile korraga kolm riigipead pukki panna?

Riigikogu ei saanud ei eile ega täna hakkama kolme presidendikandidaadi seast selle ühe õige leidmisega. Nii on hakanud sotsiaalmeedias levima pilkavad postitused, et ehk võiks presidendiameti Jõksi, Repsi ja Kallase vahel ära jagada – kõik erakonnad oleks rõõmsad ja roosad ning riigikogu saaks mitu päeva kestnud jauramisele lõpuks punkti panna. 

Teoorias on selle üle muidugi hea muiata, aga kolmandas valimisvoorus on sõelal vaid kaks kandidaati – Reps ja Kallas.

Näiteks Bosnia ja Hertsegoviina on jagunenud serblaste vabariigi (Republika Srpska) ning Bosnia ja Hertsegoviina Föderatsiooni vahel. Mõlemad alad on kunstlikud tulemid 1995. aasta Daytoni rahulepingust, mis lõpetas küll sõja, kuid jättis hulga lahtisi otsi. Näiteks on Bosnia ja Hertsegoviinal kolm presidenti –bosnialane, serblane ja horvaat.

Hea lugeja, mida arvad – kas kolm riigipead korraga oleks Eestile hea või halb? 

Samal teemal

26.07.2016
NII SEE JUHTUS | Sport 26.08: Reinar Hallik tabas 10 kolmest ja Eesti alistas Albaania 53 punktiga