Maailm

VIDEO | Liibüa lähistelt päästeti merel eile üle 6000 migrandi (24)

Toimetas Kristin Aasma, 30. august 2016 13:04
Liibüast Vahemerele läinud paat migrantidega.Foto: DFF / Splash News / Vida Press
Vahemerel Liibüa lähistel päästeti eile tuhandeid migrante, mis on suurimaid taolisi päästeoperatsioone, teatas Itaalia rannikuvalve.

Liibüa linnast Sabrathast paarikümne kilomeetri kaugusel leidis merel aset umbes 40 koordineeritud päästeoperatsiooni, mille käigus päästeti umbkaudu 6500 migranti, kirjutas BBC.

Migrandid olid pärit peamiselt Eritreast ja Somaaliast. Videodelt on näha, et inimesed karjusid ja mõned ujusid päästepaatide poole. Paljud kandsid päästealustele lapsi.

Samas piirkonnas päästeti üleeile üle 1100 migrandi.

Samal teemal

Ebastabiilne Liibüa on muutunud inimkaubanduse keskuseks. Rannikult lähevad merele migrantidega ülerahvastatud ja meresõiduks kõlbmatud alused, millel ei jätku kütust, et päästjateni jõuda, vahendas BBC AP-d.

Eelmise aasta jooksul saabus Euroopasse üle ühe miljoni migrandi. Euroopas puhkes pagulaskriis, kui riigid püüavad sisserändajate tulvaga hakkama saada.

Tänavu märtsis sõlmis Euroopa Liit Türgia lepingu, mille abil püüti Türgist Kreekase tungivat migrandivoolu tõkestada, kui Balkani riigid sulgesid sisserändajatele oma piirid. Selle tulemusel on sisserändajate arv nn Vahemere idapoolsel marsruudil vähenenud.

Migrantide tung Euroopasse Aafrika maadest nagu Eritreast, Somaaliast, Nigeeriast ja Gambiast jätkub aga Itaaliasse Liibüa kaudu.

Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni andmetel on tänavu Itaaliasse saabunud umbes 106 000 migranti, 2726 migranti on merel hukkunud. Organisatsiooni andmeil on Liibüas rändeootel umbes 275 000 migranti.