Maailm

USA kutsus Türgit üles keskenduma võitlusele ISISega (7)

Toimetas Kristin Aasma, 30. august 2016 12:04
USA kaitseminister Ashton CarterFoto: AFP / Scanpix
USA kaitseminister Ashton Carter ja Valge Maja julgeolekunõunik Ben Rhodes kutsusid eile Türgit üles lõpetama lahingutegevus Süüria kurdide juhitud kaitsejõududega, sest see võtab liiga palju tähelepanu ära võitluselt ISISeks kutsutud terrorirühmitusega.

USA valitsusametnikud lausa kolmest eri ametkonnast - kaitseministeeriumist, välisministeeriumist ja lõpuks ka presidendikantseleist ehk Valgest majast - pidasid vajalikuks kutsuda üles Türgi relvajõude keskenduma oma sõjalises operatsioonis Süüria pinnal ISISeks nimetatud terrorismiorganisatsioonile ja vältima kokkupõrkeid Süüria kurdide juhitud omakaitseüksustega, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Samal teemal

Türgi alustas eelmisel kolmapäeval oma piiri ääres Süüria territooriumil sõjalise operatsiooniga, millega algselt vabastati piiriäärne Jarabluse linn ISISe käest, kuid mille järel on Türgi relvajõud aeg-ajalt astunud lahingusse ka Süüria kurdide üksustega, kes on Ameerika Ühendriikide juhitud ISISe-vastase koalitsiooni üks osapooli.

Türgi hinnangul teevad Süüria omakaitseväed koostööd Türgis sees terrorirünnakuid korraldava kurdide töölispartei ekstremistidega ning Süüria pinnal pole terroristideks vaid ISIS, vaid ka kurdide võitlussalgad.

Türgi valitsuse ametlikuks seisukohaks on see, et Türgil peab olema õigus kaitsta oma piire ja keegi ei saa dikteerida Türgile, milliste terrorirühmituste vastu nad võidelda tohivad, märkis eile Türgi valitsuse minister Omer Celik Reutersi uudisteagentuuri vahendusel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee