Eesti uudised

Tartu Tähtvere silda supilinlaste vastuseisu tõttu niipea ei tule

Arvo Uustalu, 30. august 2016, 04:00

15 KOMMENTAARI

t
to to maju pole/ 1. september 2016, 15:15
Juba esimene punkt annab tunnistust et te ei tea praegusest olukorrast küll midagi ega suuda ette kujutada mis saab kogu piirkonnast kui sinna selline magistraal tehakse.Alles olid siin ärimehed kes leidsid toreda "tühermaa" -dendropark nimeks-lükkaks aga siledaks ja teeks golfiplatsi..
Rääkimata sellest et trass on kunstlikult vägistatud olemasolevasse linnaruumi-eriti veider on Ülejõele planeeritav ühendus olemasolevate tänavatega.
Ja huvitav oleks teada millised on need tohutud rahvamassid kes tahavad liikuda Tähtverest-Veerikult Ülejõele- ühest magalast teise?
t
to maju pole/ 30. august 2016, 22:23
ammu pole taolist häma lugenud.
1. See "terviklik spordi- ja rekreatsiooniala" on tegelikkuses väike jooksu- ja suusarada. Sild nüüd küll jooksmist ei häiriks.
2. Ehk seletad ära, mismoodi see sild hakkaks lauluväljakut häirima? Lauluväljaku kõrval on praegu nii mürisev tehas kui ka tänavad.
3. Ehk seletad, kuidas sild ujula mõtetuks muudab? Tegelikuilt olekski aeg Tartu ujulad korda teha, taastada kunagine ujula hoone. Sild iseenesest nüüd küll ujumist ei saa takistada.
4. Võrdlus Tallinnaga on väär, pigem saab projekti võrrelda hoopis nende objektidega, mis ehitatakse, vähendamaks Tallinna kesklinna liikluskoormust. Tuglase sild parandaks märkimisväärselt Tartu liiklust ja võimaldaks Veeriku, Tammelinna, Tähtvere jt. linnaosadest pääseda Raadile-Ülejõele kesklinna läbimata.
l
linnast/ 30. august 2016, 19:10
Kodanikud võivad ikka arvamust avaldada aga silda on sinna vaja. Milline see sild saab olema on iseküsimus. Sild avardab Betooni, Ravila tn piirkonda.
s
30. august 2016, 16:37
Supilinna elanikel ON ÕIGUS OTSUSTADA OMA ELUKESKKONNA üle!
Raadikad korraldagu OMA elukeskkonda!
Ja kes tahab elada kivisel praepannil, koligu kesklinna või Annelinna. Ja ärgu virisegu siis kui naabri elukvaliteet on parem!
r
Raadi linnaosa elanikule/ 30. august 2016, 16:03
aga kui teie linnaossa plaanitakse nt. prügiladustamis platsi ja just individuaalide lähedusse? Teeme ära, või kuidas?
m
Maju pole/ 30. august 2016, 16:03
MAJU POLE: Plaanidest maha ­võetud Tähtvere sild oleks läinud üle spordi­väljaku ääreala ja ­konnatiigi otsa, kuid lähimate elumajadeni jääb sealt paarsada meetrit. (Aldo Luud)
1.Mitte üle ääreala vaid otse rekreatsiooniala keskelt(spordi ja dendropark on üks tervik) muutes viimase ja ka samas asuva Emajõe ranna täiesti mõttetuteks..
2.Konnatiigi? Tegu on nn parditiigiga kus nii mõnigi kaitsealune liik.
3.Elumajad on kaugel aga laululava sealsamas. Kas oleks plaan ka viimane kuhugi mujale üle viia?
Ehk kui viia asi Tallinna mastaapidesse siis planeerimisel on uus mitte kellelegi vajalik trass põiki läbi Kadrioru ja üle Laululava tribüünide..
s
30. august 2016, 15:41
Supilinlased on meil siin Tartus eriline inimtõug, ükskõik mis uuendusi teha soovitaks, kostub Supilinnast üks lõpmatu ving ja nii aastaid! Äkki veaks kogu selle Supilnna kuskile padrikusse ja las siis elavad seal rahus!
s
Shreki vend/ 30. august 2016, 14:57
Kõik sillad ei peaks keset linna olema.. Tore kui saab kiirelt üle silla, ilma kesklinna ja ummikuid läbimata. Sild on sõitmiseks mitte seismiseks, siiski mitmel Tartu sillal tuleb foori taga ülesaamist oodata.. Kavandatav sild ei peaks elurajooni elukeskkonda halvendama. Poleks mõistlik spordiparki ja laululavale tehtud investeeringuid silla alla matta, mille tõttu peaks asukoha läbi mõtlema.
Silda toitvad jaotustänavad ei tohiks olla sillale pudelikaelaks, et sillal säiluks põhjusmõte.

a
ausalt/ 30. august 2016, 12:08
Isegi vene aegne täitevkomitee oli kordades asjalikum kui praegune reformi, keski ja sotside linnavaltisus. See Šokmann võiks aru saada, et abilnnapeana peab ta linlaste enamuse huve kaitsma, mitte mingitele isehakanutele pugema.
On selge, et linna ei saa vaid igasuguste isehakanud "seltside" meelt mööda olles, vaid otsuseid tehes tuleb arvestada kõigi linnaelanike huvidega. Veeriku, Maarjamõis, Ränilinn jt. piirkonnad vajavad paremat ühendust Ülejõe-Raadi piirkonnaga. Supilinna seltsile tuleks otse öelda, et Tuglase silla alternatiiv oleks Kroonuaia tn. kaasajastamine, barakkide vahel kulgeva searaja asemel korraliku magistraaltänava ehitamine. Las siis ise otsustavad, mis rohkem meeldib.
Hästi näitab linnavalitsuse saamatust Lodjakoja juhtum. Kari karvaseid, tõenäoliselt sealtsamast Supikondi seltsist, teevad avalikus ujulas mis pähe tuleb, püstitavad barakke, värvivad laevu, hoiavad igat masti rämpsu. Linnavalitsus selmet asi korda ajada muudkui koogutab ja noogutab.
K
?/ 30. august 2016, 11:58
Kas siin polnud mitte Supilinna Salaseltsi käsi mängus?
k
kes tahavad/ 30. august 2016, 11:53
eraldatuna elada, mingu maale või metsa.
s
supilinna ärni/ 30. august 2016, 11:38
Tiksoja sillast piisab jalakäijatele ja mis see rahvamuuseum siia puutub, see tee sinna on juba kaetud soolika- ja kroonuaiasillaga.
k
küsimus/ 30. august 2016, 09:36
kas siis supilinna elanikud otsustavad veeriku ja tähtvere elanike liikumisvõimaluste üle raadile ?
Igatahes väga trööstitu otsus. Linnaisadel puudub otsustusjulgus ja on ikkagi mannetud kujud.
r
raadilt/ 30. august 2016, 09:25
SILD TULEKS KINDLASTI SUPILINNA EHITADA , oleks ka rahva muuseumi töötajatel normaalsem tööl käia ja tunngitel liigelda .Kuidas siis teised linnajaod saavad elatud koos sildadega .
l
Liisu/ 30. august 2016, 07:38
No käputäie kisakõride pärast jääb sild ehitamata?!? Kuna Tartu endale lõpuks munadega linnapea saab, kes selle silla valmis julgeks ehitada?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee