PIILUB OHVRIT: Seni tuvastamata mees armastab terviserajal naisi piiludes end rahuldada. Fotolavastus.Foto: Jörgen Norkroos
Liis Vaksmann 30. august 2016 04:00
Alles kuu aja eest jagati Pirita elanike Facebooki grupis ärevusttekitavat teadet, kuidas Lillepi pargis püüti vägistada 19aastast neidu. Nüüd hoiatavad kohalikud seal nii ahistaja kui ka liputaja eest.

"Kell oli viie-kuue ajal õhtul, kui olime emaga koos Pirita velotreki kõrval kalmistult ära minemas, kui järsku kuulsin, et selja taga keegi ähkides jookseb," meenutab Merlin neljapäevaseid sündmusi. "Pöörasin ringi. Jooksis tütarlaps, kes küsis, kas võib meiega koos kõndida. Hakkasin uurima, et mis juhtus ja ta rääkis, et kui me kalmistult lahkusime, siis tuli üks mees ja võttis temast kinni. Nagu ta oleks olnud kurb ja otsinud lohutust, kuid ta ei lasknud enam temast lahti. Õnneks sai tüdruk kuidagi lahti rabeletud ja pani meile joostes järele."  

Merlin mäletab, et nägi tüdrukut koos ühe mehega kalmistule minemas: "Nägime, kuidas tüdruk tuli, tema järel mees. Arvasime veel, et nad koos, kuna täpselt nii tundus. Olid ka meie kõrval platsil," räägib ta. Pärast, kui tüdruku juttu kuulis, oli ta parajas šokis: "Päise päeva ajal ei saa rahus kuskil käia, aga jumal tänatud, et me seal olime." 

Kolm nädalat tagasi postitas üks naine, kuidas ta kohtas terviseraja ääres varitsevat eneserahuldajat. "Umbes 10 min tagasi tulin kepikõnnilt üksinda. Kõndisin mereäärsetel terviseradadel ja hakkasin metsast minema ülekäiguraja juurde, kui märkasin täiesti alasti meest ennast rahuldamas keset teed. Karjusin talle, et sa oled haige inimene ja panin meeletul kiirusel jooksu," kirjutab naine, kelle sõnutsi olla mees talle kuni autoteeni järele kõndinud. "Metsast ta välja ei julgenud tulla. Jäi lihtsalt haigel ilmel mind vaatama." 

Sama kogemus on ka Helenil: "Olen täpselt samas kohas üle tee randa viival väiksel jalgrajal näinud sama noormeest sama asjaga tegelemas. Samuti keset päeva ja ta jälgis puude vahel just, et tuleks üksik naisterahvas. Kui oli rohkem inimesi, siis kadus võsa vahele." 

Põhja prefektuuri Ida-Harju politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Rainis Sinikas kinnitas Õhtulehele, et ka nendeni on jõudnud mitu teadet, et Pirita linnaosas on nähtud ennast paljastavat meest. 

Mis täpselt on juhtunud, seda politsei alles selgitab: "Viimasest vahejuhtumist teada andnud naine andis meile ka mehe kirjelduse ja tundemärgid ning me püüame ta isikut olemasoleva info ja infoteadete põhjal kindlaks teha. Küll on veel vara öelda, kas tegu võis olla sama mehega, kellest meile varem teatati," ütles Sinikas. 

Politsei toonitab, et on väga oluline, et inimesed annaksid sellistest intsidentidest kohe teada hädaabinumbril 112. "Häirekeskusega suheldes tuleks jagada võimalikult palju informatsiooni, mis aitaksid inimest tabada. Selleks on eelkõige välised tundemärgid ja eritunnused, riietus, aga ka näiteks liikumissuund." 

Mis puudutab aga juulikuist vahejuhtumit, siis ei ole ohver siiani olnud nõus politseiga koostööd tegema ega ütlusi andma, mis täpselt juhtus. Kriminaalmenetlust küll alustati, kuid kuna kannatanu keeldub koostööst, ei saa politsei koguda informatsiooni, et selgitada juhtunu asjaolusid.