Maailm

UUS KULLAPALAVIK: Jakuutias on õitsele löönud must mammutikihvade äri  (9)

Õhtuleht.ee, 29. august 2016 19:40
Foto: Reuters / Scanpix
Venemaa uudisteportaal Nastojašie Vremja avaldas eepilise loo Jakuutias õitsele löönud mammutikihvaärist, mis on teinud kümned inimesed miljonärideks ning jätnud endast maha laastatud looduse.

Ida-Siberi elanikele on igikeltsa sulamine toonud kaasa uue teenimisvõimaluse – musta mammutikihvade äri, mis laastab sealset keskkonda ning on muutnud nii mõnedki kolkakülades elavad kihvakütid miljonärideks.

Kihvade buum sai alguse mõned aastad tagasi, kui selgus, et peamised Hiina kokkuostjad on valmis nende eest maksma ulmelisi summasid.

Nii makstakse ühe 65 kilogrammi kaaluva mammutikihva eest kuni 34 000 dollarit ning ajakirjanikuga vestelnud kihvaküttide brigaadi sõnul teenisid nad ühe nädalaga enam kui 100 000 dollarit.

Kui varem urgitsesid kihvade kütid kihvasid sulava igikeltsa seest välja keppide abil, siis nüüd on tehnoloogia arenenud ning nad kasutavad selleks veesurvet. Selleks veetakse taigas sõnas otseses mõttes seljas kohale diiselkütus ja veepumbad, mis pannakse jõgede äärde ning selle veesurvega hakatakse uuristama pinnast, seni kuni mammutikihvad välja tulevad.

Loomulikult jätab selline tehnoloogia maha laastatud looduse, kuid rahajanu on sedavõrd suur, et keegi keskkonna peale ei mõtle.

Samas on mammutikihva äri samasugune, kui kunagine kullapalavik, kus paljud võtsid laenu, et minna otsima oma Eldoraadot, kuid lõpuks jäid neile ainult rikutud tervis ja võlad.

Reprtaaži mammutikihvade jahist vaata siit!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee