Eesti uudised

Presidendikandidaadid stiililuubi all (28)

Eiris Teeveere, Silja Ratt, 29. august 2016, 04:00
Presidendikandidaadid stiililuubi allFoto: Madis Veltman
Millist sõnumit edastavad presidendikandidaatide rõivad, analüüsivad Õhtulehe moetoimetaja Eiris Teeveere ja moekunstnik Anu Hint.

Eiki Nestor

Anu Hint: "Veidi rippuvad pintsakud mõjuvad juhuslikult. Kindlat joont ja eripära on raske tuvastada. Neutraalne stiil jätab mulje inimesest, kes riietusele suurt rõhku ei pane. Märkamatu ja ümbrusse sulanduv."

Eiki NestorFoto: Alar Truu

Samal teemal

Eiris Teeveere: "Krutskeid täis vanaisa, kes on pidupäeva puhul ülikonna selga pannud. Veidi liiga lai ülikond viitabki sellele, et ega ta sellisest kantseliitlikust riietusstiilist midagi ei pea ning eelistaks pigem mõne bändipildiga T-särki ja teksapükse."

Mailis Reps

Anu Hint: "Muutub iga debatiga sümpaatsemaks. Lihtsa vormiga ehted ja väga hästi istuvad selgete värvidega kostüümid loovad mulje endast lugupidavast ja ettevaatlikust persoonist, kelle puhul pole karta ülepingutamist ühelgi alal."

Mailis RepsFoto: Teet Malsroos

Eiris Teeveere: "Reps rõhutab pidevalt, et ta on president ka maarahvale. Tema riietusestki peegeldab pigem "maanaine pidupäeval" stiili. Riietus on naiselik, kuid veidi vanamoodne ja kindlasti jätab ta endast vanema mulje, kui ta tegelikult on."

Allar Jõks

Anut Hint: "Trendikas rõivaste valik jätab mulje, et vabal ajal jagub aega moeajakirjade lappamiseks. Sümpaatne, ebatraditsiooniline rõivaste kombineerimine viitab julgele meelele ja avatud mõtlemisele. Mõjub värskelt ja põnevalt."

Alar JõksFoto: Arno Saar

Marina Kaljurand

Anu Hint: "Tupeeritud julge soenguga stiilne daam, kes aeg-ajalt üllatab riietuses rahvuslike elementidega, olgu selleks Haapsalu sall või eesti kunstniku valmistatud ehe. Pehme vormiga riietuse ja pastelsete värvide valik viitab kohanemisvõimelisele emalikule natuurile, kes on valmis igaühega leidma ühist keelt."

Marina KaljurandFoto: Aldo Luud

Eiris Teeveere: "Kaljurand surfab oma riietumisstiiliga slaavlase ja eestlase vahel, olles vajadusel patriootlik eestlane, järgmisel aga pigem slaavi proua. Ilmselt on tegu taotlusliku valikuga, et olla ühtpidi sümpaatne nii eestlastele kui ka vene rahvusest inimestele ning lähendada kaht rahvust üksteisele nagu ta on lubanud teha valituks osutudes."

Siim Kallas

Anu Hint: "Arrogantne, mittemidagiütlev klassikaline riietus. Meenutab alati tumedasse riietuvaid ametnikke või maffiamehi, kes varjavad klanitud välimusega oma tegelikku olemust. Väheusutav, et suur Eesti patrioot kannab Baltika pintsakuid."

Kristi Kallas ja Siim KallasFoto: Teet Malsroos

Eiris Teeveere: "Tema ülikonnad on vaieldamatult kõige luksuslikumad ning neist peegeldub euroopalikku rahamehelikkust."

Mart Helme

Anu Hint: "Hall, tumedate kantidega pintsak viitab originaalsusele ja julgusele. Sisutihe ja põhimõttekindel persoon, kelle jaoks riietus pole kindlasti prioriteet. Rahvusvärvides lipsud loovad kuvandi idealistlikust rahvamehest, kes on valmis kodumaa eest Kalevipojana võitlema."

Eiris Teeveere: "Kohati ajahambale jalgu jäänud maitse. Meenub pilt mõnest ajalooraamatust, kus maarahvas pidupäeval linna või kirikusse läks. Ilmselgelt rahvamees, kes pühendab oma elu võitlusele mõisnike või ükskõik, millise muu võõrvõimu vastu."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee