Maailm

Tänapäeva Robinsonid päästeti kiiresti üksikult saarelt (2)

Õhtuleht.ee, 29. august 2016 04:00
MEREHÄDALISED PÄÄSTETI ÜKSIKULT SAARELT: tohutute tähtedega SOS paistis lennukile kätte. Foto: AFP / Scanpix
Kaks meresõitjat päästeti üksikult saarelt pärast seda, kui neid otsinud lennuk märkas rannaliivale suurte tähtedega kirjutatud SOS-teadet.

Linus ja Sanina Jack olid läinud 17. augustil Mikroneesia Weno saarelt paarisajakilomeetrisele reisile Vaikse ookeanile ja oleksid pidanud jõudma juba järgmisel päeval Tamatami saarele.

Kui nad polnud lubatud ajaks kohal, algasid 50. aastates paari ja nende kuuemeetrise paadi suurotsingud. Kohalikule merepolitseile ja USA rannavalvealustele tulid appi ka vabatahtlikud.

Aeg kulus ja lootus ookeaniavaruse suhtes pähklikoorena näivat paari leida vähenes järjest, kuni eelmisel kolmapäeval märkas üks otsinguil olevatest laevadest plinkivat valgust.

See oli tublisti eemal sellest marsruudist, millest Jackid olid teatanud. Sellele vaatamata saadeti siiski lennuk uurima inimasustuseta Fayu atolli, mille poolt oli tuli paistnud.

Järgmisel hommikul märgatigi rannaliivale joonistatud kuuemeetriseid tähti SOS, mille lähedal oli paat ja kaks punase lipuga vehkivat inimest. Samuti oli näha, et merehädalised olid jõudnud endale ehitada ajupuust ja palmilehtedest onni.

Atoll kõrgub vaid mõni meeter üle Vaikse ookeani, kuid seal on magedat vett ja hädalised Jackid ei jäänud janusse.

Päästelaev ei suutnud saarel randuda ja neid saadeti ära tooma kaks väiksemat paati. USA saatkonna esindaja sõnul on Jackidega kõik korras ja nad ootavad pikisilmi laeva, mis viiks neid koju.

Fayu on üks rohkem kui 600 Mikroneesia saarest. Neil elab kokku ümmarguselt 103 000 inimest. Merehädaliste sattumine üksikutele inimasustuseta saartele pole seal kuigi tavatu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee