Galeriid

ADRENALIINIROHKE GALERII: Kaitseliit viis Lõuna-Eestis läbi suurõppuse! (11)

Õhtuleht.ee, 28. august 2016 14:39
Foto: Janno Simm, Eveliis Padar
Pühapäeval lõppes Võru- ja Põlvamaal Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkonna suurõppuse SIBUL 2016 esimene etapp, mille käigus harjutasid kaitseliitlased hajutatud lahingutegevust.

Õppuse käigus harjutasid Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevad hajutatud lahingutegevust, mis Kaitseliidu Tartu maleva lahingkompanii ülema leitnant Margus Lillaku sõnul tähendab seda, et Kaitseliidu üksused valmistuvad vajadusel jätkma vastupanu ka neist möödunud vastase selja taga.

"Hajutatud lahingutegevuse etapp tähendab võitlemist vastase poolt hõivatud territooriumil. Aasta jooksul harjutatud tegevuste raskuspunktiks ongi konkreetne õppus, kus hinnatakse sõdurite ja jaoülemate poolt omandatut. Sellises lahinguliigis mõjutab üksuse efektiivsust üksiksõduri oskused pöörata tähelepanu pisidetailidele, sest kui näiteks sõdur ei taipa tarbida piisavalt vett, siis peab peagi üksus keskenduma võitleja turgutamisele ja lahingutegevuse aktiivsus väheneb," selgitas leitnant Margus Lillak.

SIBUL 2016 erineb eelnevatest õppustest selle poolest, et toimub neljal järjestikusel nädalavahetusel Orava, Meremäe, Lasva, Misso ja Vastseliina valdades ning õppus lõpeb 18. septembril.

Õppusest võtavad osa Kaitseliidu kõik Lõuna-Eesti malevad ning ühes õppusetsüklis on kaasatud ka Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze üksus.

Samal ajal kui kaitseliitlased metsas rassisid, viis Naiskodukaitse Tartu ringkond sellel nädalavahetusel läbi ka evakueerimisõppuse Sipelgas, mille käigus harjutati kaitseliitlaste perekondade evakueerimist ohu korral.