Eesti uudised

21 ühiskonnategelase avaldus: valigem president riigikogus (100)

Toimetas Gerly Mägi, 27. august 2016, 12:16
Karl-Martin Sinijärv on üks neist 21-st, kes avaldusele alla kirjutasFoto: Heiko Kruusi
21 ühiskonnategelast, kelle hulka kuulub ettevõtjaid, kultuuritegelasi, teadlasi ja endisi poliitikuid, tegid avalduse, milles kutsuvad üles presidenti valima riigikogus.

Avaldusele on alla kirjutanud Ivi Arrak, Jüri Arrak, Olav Ehala, Jaan Elken, Hele Everaus, Väino Kaldoja, Harry Liivrand, Tiina Lokk, Toomas Luman, Eero Merilind, Arne Mikk, Tiit PruuliAarne Saluveer, Karl Martin Sinijärv, Tarmo Soomere, Olari Taal, Kadri Tali, Hannes Tamjärv, Jaan Tammsalu, Heinz Valk ja Enn Veskimägi.

Ühisavaldus täispikkuses: 

Samal teemal

"Järgmisel nädalal koguneb riigikogu, et valida Eestile president. Põhiseaduse kohaselt on presidendi valimise kohustus esmalt ja eelkõige just riigikogul.

Presidendivalimised ei ole erakondadevaheline populaarsusvõistlus, vaid olulise Eesti põhiseadusliku institutsiooni usaldamine parimale kandidaadile, keda saavad võrdselt usaldada kõik erakonnad. Näeme, et seekordset presidendivalimiste kampaaniat iseloomustab küll kandidaatide rohkus, nende vooruste esiletoomine erakondade poolt, kuid tugeva ühiskandidaadi otsimine, kellel oleks piisavalt suur erakondadeülene toetus, on jäänud tagaplaanile.

Meie taasiseseisvumisjärgne ajalugu kinnitab, et riigikogus on selle ülesandega hakkama saadud vaid praeguse Vabariigi Presidendi valimisel teiseks ametiajaks. See oli riigikogu poolt tehtud väärikas otsus ning riigikogule usaldatud põhiseadusliku ülesande täitmine. Jätkakem seda head tava. 

Leiame, et presidendivalimiste ebaõnnestumine riigikogus suurendaks erakondadevahelist umbusku ja ebamäärasust ühiskonnas laiemalt ning see ei oleks Eesti huvides.

Seepärast kutsume üles kõiki erakondi pingutama Eesti ühise huvi nimel, et valida Eesti Vabariigile väärikas ja parim president riigikogus."

100 KOMMENTAARI

z
zz 10. veebruar 2018, 14:58
Nüüd ju valiti.
Tulemus...?
p
Presidenditooli ümber tuleks ehitada 3-e kordne 29. august 2016, 09:34
tara betoonist ja okastraadist,et sinna ei pääseks korruptiivne
ja müüdav tegelinski,kes aplalt välismaa poole piilub ja on võimeline
iga kell pisikest vabariiki maha müüma.Rääkimata juba otsestest
mõjuagentidest.Presidendiks Jõks ja aamen!
Loe kõiki (100)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee