Krimi

Täiendatud kell 11.35.

Hispaanlane tegi Tallinna lennujaamale pommiähvarduse, 200 inimest evakueeriti (22)

Toimetas Gerly Mägi, 27. august 2016 09:19
Foto: Tiina Kõrtsini
Täna varahommikul tehti Tallinna lennujaamale pommiähvardus, mistõttu evakueeriti kõik inimesed lennujaama ooteruumist. Demineerijad lõhkeseadeldist ei leidnud ning ähvardaja peeti lennujaamas kinni.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Seiko Kuiki sõnul ütles kella 5.40 paiku üks turvakontrolli läbib Hispaania kodanik turvatöötajale, et tal on kotis pomm. Politsei pidas mehe kinni, lennujaama ooteruumist hakati inimesi evakueerima ning demineerijad alustasid tema pagasi ja lennujaama kontrollimisega. 

Delfi lugeja teatas kella 6 paiku hommikul, et mõni hetk tagasi aeti Tallinna Lennujaamast kõik inimesed välja. "Politsei küsitleb vähemalt 2 isikut. Kohal on pommirühm. Infot, mis toimub, pole jagatud," ütles lugeja.

Mõni minut pärast kella kuut oli lennujaama esine rahvast täis, evakueeriti ligi 200 inimest.

"Kella 6.25-ks oli lennujaam üle käidud ning lõhkeseadeldist ei olnud. Hispaania kodanik peeti kinni ning tema suhtes alustati kriminaalmenetlust avaliku korra raske rikkumise paragrahvi alusel," teatas Kuik.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Raavo Järva sõnul võis 33-aastane mees teha nalja, et tal on kaasas lõhkeseadeldis. “Esialgse info järgi tegi mees väga tõsisel teemal nalja, mõtlemata, mida öeldu kaasa toob. Avalikus kohas lõhkeseadelise või mõne muu relvaga ähvardamine toob tõsised tagajärjed."

"Politseinikud, demineerijad, pääste- ja kiirabitöötajad reageerivad sellistele väljakutsele suurte jõududega ning tagavad, et inimeste elud ei oleks mingil viisil ohus. Seetõttu oli ka loomulik, et reisijad evakueeriti sündmuse lahenemseni,” rääkis Järva. 

Tallinna lennujaama kodulehelt võib aga näha, et mitmed lennud väljusid mõnikümmend minutit hiljem. Saabuvaid lende pommiähvardus aga ei mõjutanud. 

Vaid kuu aega tagasi, 25. juulil, tegi end Daeshi liikmeks kutsunud inimene Tallinna lennujaamast väljuvatele Saksamaa lendudele pommiähvarduse. Tol korral viis politsei lennujaama turvalisuse tagamiseks lisajõud, kõrgendatud valve püsis seal terve nädala. Kaitsepolitseil pole aga siiani õnnestunud ähvardajat tabada.