Maailm

Ungari plaanib ehitada migrantide voo peatamiseks veel teisegi betoonmüüri (48)

Toimetas Gerly Mägi, 27. august 2016 11:04
Viktor OrbanFoto: REUTERS/Lazslo Balogh
Ungari peaminister Viktor Orban teatas, et migrantide tulva peatamiseks tuleb ehitada lisaks üks traataiaga betoonmüür. Lisaks pannakse piirile täiendavalt tööle 3000 politseiametnikku.
Afganistani migrandid Serbia-Ungari piirimüüri ääres pagulaslaagrisFoto: REUTERS/Marko Djurica

Möödunud aasta juulis võeti Ungaris vastu otsus, et ebaseaduslike sisserändajate takistamiseks rajatakse riigi lõunapiirile neli meetrit kõrge müür, mille otsa pannakse omakorda traataed. Toona tekitas valitsuse otsus budapestlastes aga pahameelt, mistõttu korraldati ligi tuhande meeleavaldajaga suur protestiaktsioon.

Nüüd on Ungari ehitamas uut müüri, mis peaks Orbani sõnul olema eelmisest veelgi suurem. Peaminister ütles riigiraadios, et varsti tekib suurem vajadus parema kaitse järele, mistap on vaja ehitada sadade tuhandete migrantide peatamiseks uus müür. Mees aga ei öelnud, millal ehitus pihta võib hakata.

Sõdurid ehitamas müüri Horvaatia-Ungari piirile möödunud aasta septembrisFoto: REUTERS/Bernadett Szabo

Lisaks arutletakse seadusemuudatust, millega lubataks ametnikel Serbiasse tagasi saata need migrandid, kes tabatakse piirist kuni kaheksa kilomeetri kaugusel.

"Immigratsioon ja migrandid nõrgestavad Euroopa turvalisust, nad on ohuks inimestele ja toovad meieni terrorismi," sõnas Orban lisades, et probleemiks on peamiselt kontrollimatu migrantide sisseränne piirkondadest, kus Euroopat ja läänemaailma nähakse vaenlasena.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee