Eesti uudised

Kohus mõistis süüdi läti kullaröövlid 

Agnes Saik, 27. august 2016, 04:00
Foto: Tiina Kõrtsini
Harju maakohus tunnistas eile kokkuleppemenetluses süüdi jaanuaris Tallinnas Mustamäel kullapoodi röövinud ja müüjat relvaga ähvardanud lätlased.

Bogdans Koncevicˇs ja Sergejs Pilupsile sisenesid Mustamäe teel asuvasse kaubanduskeskusesse 6. jaanuari õhtul. Juveelipoes ähvardas Koncevicˇsile tulirelva meenutava gaasipüstoliga poemüüjat ja Pilupsile toppis samal ajal kotti ligi 40 000 euro väärtuses kuldehteid. Poest lahkudes lasi Bogdans teda takistama tulnud teiste poodide töötajate ähvardamiseks vähemalt neli lasku. Sündmuspaigalt lahkuti autoga, mis oli pargitud kaamera vaateväljast eemale. Samal päeval sõitsid lätlased koju tagasi.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kaarel Kallas räägib, et mehed olid Eestisse tulnud eelmisel päeval ja käisid teiste riietega kohta üle vaatamas. Kahtlusalused peeti kinni veebruaris ning läbiotsimise ajal leiti nende juurest asitõendid, näiteks põgenemiseks kasutatud auto GPS. Varastatud ehteid paraku ei leitud.

Bogdansile mõistis kohus nelja-aastase vangistuse ja Sergejsile nelja kuu võrra lühema. Karistuse kannavad mehed kodumaal. Lisaks määrati neile kümne aasta pikkune Eestisse sissesõidukeeld ja nad peavad hüvitama röövitud juveelide eest 39 022 eurot. Mõlemalt nõutakse ka 2500 eurot menetluskuludeks.

Mehi on Lätis mitu korda kriminaalkorras karistatud ja neid ootab ees veel kriminaalasi Tšehhis röövitud juveelipoe pärast. Eestis pole nad varem kohtu all olnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee