Eesti uudised

Teismeline tüdruk kaitses noort ema räuskava vanaproua eest (124)

LISA KOMMENTAAR

kasvatus puudub ikka tõesti 2. september 2016 01:45
see pole küll sage , kuid on tõesti vastik kuulata kuidas emad (just emad!) lasevad lastel lõuata poes, rannas, bussis, tänaval-bussipeatuses, bussis . Kui laps lõugab , ärgu tulgu bussi - linnas tuleb järgminegi(põhiliselt linnas bussides see lõugamine ongi), rannas - vahivad emmed pealt , kui lapsed kaklevad ja lõugavad , siis lähevad annavad veelgi hoogu mingi hirmutamisega, kauplustes on see põhiliselt - laps pannakse toidukärusse või lohistatakse järel ja nagu nimme moored lähevad last huvituvate riiulite juurest mööda , siis vinguks lähebki aga vaigistada ei püütagi. Antud loos , ei pane keegi tähele - teismeline tüdruk karjus üle bussi vanemale inimesele- kas see jättis hea mulje ?! Ma ütleks , et mitte ja huvitav , miks see ema midagi ei öelnud ?! Miks see teismeline ei võinud viisakalt öelda ? Setumaa ja setu kombed . Kommentaariumis lugedes, selgub - kõik andsid poolehoiu pisut vanemale lõugajale, kes järgmisena äkki koolis pedagooge peesse saadab armuvalus ?!
vanaaeg 1. september 2016 11:11
tänapäeva inimesed ongi sellised, avarii on siis tehakse õnnetuspaigas esimese asjana rooliratta ümber väändunud surnukehast ja hakatakse filmima õnnetust, kellegil mingi õnnetusjuhtub siis naerdakse ja tehakse grupi selfi.. värdjad!
eit 30. august 2016 11:00
selle loo juurde ütlen niipalju , et rahvas on kuidagi vihkamist täis , aga see vanem naine võib olla ka haige inimene . see , et ta last ründas on hull lugu küll . selle koha pealt oli selle neiu sekkumine suur asi . kui noored emmed õpiks oma lapsi paremini tundma ,oleks tore .
Tänapäeva teismelised ja noored emmed arvavad 29. august 2016 10:27
ET VAID NEMAD ELAVAD SIIN MAAL ja neil alati õigus,aga vaata....ei ole SEE MAA ON NEIL NENDE VASTIKUTE VANAEITEDE PENSIONIDE eest ostetud ja ükskõik kuidas,kuid see noor ema ei tohtinud oma lapse kisaga reisijaid segada,astunud välja ja tellinud takso. !5-aastane pole ka miaki korra looja ja seda pealegi KARJUDES,lollid kõik neli,nii vanainimene,naine,tema röökiv laps ja teismeline korralooja,vaid bussis olid NORMAALSED REISIJAD
xx 29. august 2016 09:39
kui see lugu oli tõesti nii ja kui ma oleks olnud see ema, siis see "mutt" oleks saanud uut ja vana....paneb imestama, et lastelt oodatakse igas olukorras viisakat käitumist, aga isegi täiskasvanud ei oska seda.
Bussijuht 28. august 2016 12:43
Vaadake, asjal on alati kaks poolt nagu mitmed siin on maininud. Täiesti tavaline on see, et noored emmed ei suuda (või ei taha, ma ei kujuta ettegi) oma tittesid ohjata. Pakun, et umbes 7-8 titte (väikelast) 10-st võivad röökida tundide kaupa nii nagu keegi tapaks neid tasapisi. Lausa pelgan ja palun jumalat, et nad minu bussiga sõitma ei tuleks kui ma tööl olen. On mitu korda nii juhtunud, et peale paari tunnist lapse röökimist ma lihtsalt enam ei suuda sõita, närvid on jumala pees selle ajaga ja olen lihtsalt suvalises peatuses peatunud ja läinud välja suitsu tegema ja närve rahustama. Kõige nõmedam on see kui need noored emmed istuvad oma võsukestega kohe just bussijuhi taha, krt küll, mingu taha otsa istuma ja röökigu seal, vähemalt ei aja bussijuhti närvi. Usun, et ükski reisija ei taha sõita bussis mille juht on nii närvis ja endast välja minemise äärel, nii võib ju mida iganes juhtuda. Ja mis nüüd sellesse konkreetsesse juhtumisse puutub siis mina saan küll sellest nn. mutist aru ja mõistan teda ja ju siis temalgi ütlesid närvid üles ja eks igaüks reageerib olukordadele erinevalt ja tema tegi seda just nii nagu tegi. Aga need emmed oma väikelastega võiksid küll tõsiselt mõelda ja kui nad ei suuda oma võsukesi kanseldada siis tuleks leida mingi teine liikumisvõimalus, et teiste inimeste närve säästa. Ei pea kõik teised kannatama titekisa käes.
Ei ole mõtet 28. august 2016 11:05
Seda vanemat naist sõimata. Keegi siin pani üles twitteri konto selle "kaitsja" nimega. Nii et vaadake seda plikat kõigepealt. Ja olen nõus sellega kes siin kirjutas et terve psüühikaga laps see ei ole. See ema õppigu last kasvatama ja tema eest hoolitsema. Üldjuhul on laps lapse saanud.. Ei ole muidugi õigustatud see kallale minek (kui see nii oli), aga teiste inimeste häirimine ei ole ka normaalne.
Allakäinud Võru... 31. august 2016 17:54
Mis teil toimub seal Võrus? ebanormaalseid on liiga palju? Õigustus, et vanamutt on haige? Võimalik, võimalik, et ka laps on haige, aga ta ei länud kellelegi kallale - selle muti tegu on karistatav ju!!
tüüpiline 28. august 2016 10:34
alati on kaks poolt ja nagu tundub siis mutikesed ja lapsed muud ei teegi,kui vahivad aga muudkui televiisorit ja märatsevad.Ja on absurdne kuidas "soovitatakse" neil üldse koju jääda! Kui ei meeldi,mine kaugemale või alati on võimalus ka jala kõndida.

ehh 28. august 2016 10:29
lastekaitsesse oleks tulnud see 60 aastane mutt anda . sellised vanamoorid ongi just kõige ülbemad .
hh 28. august 2016 07:41
vanamutt, vanamutt....!
Kõik läheb ju mööda ja peagi oled sinagi, praegune noor ropu suuga neiukene vanamutt. Aga lohuta ennast, et ka see läheb mööda. Elugi läheb mööda.
Lapsed on probleem iga kandi pealt, kui sinust endast ei ole saanud viisakat inimest.
Aasta tagasi ootasin väikelinnas bussi, kui 5- 6-aastane tüdruk hakkas noore ema kõrval jonnima. Ei saanudki aru, mis oli põhjuseks. Ema oli öelnud vaid, et nüüd läheme bussi peale ja enam ei lähe poodi. Karjus, röökis jubedalt, püüdis ema jalgadega lüüa. Ema hoidis teda käest kinni ja eemal, et mitte jalaga pihta saada. Ja see kestis pikalt. Ema lihtsalt säilitas rahu, uskumatu rahu.
Ja mina , küllalt täiskasvanud inimene, ei suutnud sisemiselt rahulikuks jääda, numetasin seda mõttes koletiseks. Midagi nii võigast polnud ma varem näinud. Inimesi oli bussi ootamas üsna palju, kõik säilitasid rahu. Mõni jalutas eemale.
Kõik me teeme vigu. Last oskame siis kasvatada, kui seda oskust enam vaja ei ole.
Mis teha. Parem püüda rohkem kodus püsida.
kes ei tea 28. august 2016 01:33
https://twitter.com/AneteOja on küll nii "eeskujulik ja tubli" neiu tõesti
Ka reisija 27. august 2016 22:12
Nii lollakat lugu annab ikka välja mõelda. Eriti haige plikarajakas.Lisaks, et lõugavaid nagamanne ei sooviks kuulata. Leidku muu võimalus reisimiseks niisugustega.
oleme ausad 27. august 2016 22:11
lõugavad ja hüsteeritsevad ainult rikutud psüühikaga lapsed.
Ilmselt kodus see mammake taob oma last nagu poksikotti.
Lapse käitumine on kodu peegel. Rahuliku, armastava kodu laps on rahulik.
Ehk oli tegu mingi kaasasündinud psüühikahäirega?
Non-stop lõugamine pole normaalne, oleme ausad.
Sama kepi teine ots - mutikesel olid ka närvid läbi. Kindlasti põhjusega.
Teismelisel oli ka murdeea hormoonide möll.
Ainult bussijuht muigas.
Mm 7. september 2016 09:41
Mis sa tahad väita, et normaalsed lapsed ei jonni vahest... väsimusest nt. Tule taevas appi, tehke endale laps ja siis tulge rääkima! Loomulikult häirib ka mind bussis lapse kisa, kuid kuna endal see kõik läbi elatud, siis mõistan seda, et alati ei õnnestugi last maha rahustada, eriti veel bussis. Aga sealjuures on ka emal närvid krussis ja need kurjad pilgud jne ei tee asja sugugi paremaks! Tekitate emale stressi vaid juurde ja mismoodi see laps peaks rahunema, kui tajub ema poolt pinget. Mul oli juhus, kus mu laps ka jonnis bussis-väsimusest... vaadati mind kurjade pilkudega, istuma ei olnud võimalik saada, siis üks vanem mees tõusis ja pakkus istet, panin lapse istuma ja vaikus oli majas. Vot nii vähe oligi vaid vaja. Tänasin vanameest südamest ja muttidele, kes mind enne kurjalt põrnitsesid, vahtisin just sama tigedalt vastu! Mitte, et see nende suhtumist muudaks...Ei üldista, aga vahest on need vanemad inimesed, eriti naised, hullemad kui tänapäeva noored. Olgem ikka mõistvamad. Ka lastega emad on inimesed! Ja ka neil on vaja ringi liikuda.
Vanaema 27. august 2016 14:19
Täiesti aruaamatu mis kasvatusega ta oma lapsed kasvatatud on. Tubli noor neiu, au ainult talle kes julgeb käituda nii nagu peaks. Bussis olnud täiskasvanutele aga mõtlemisaine kui nendega peaks midagi juhtuma ja keegi ei sekku siis tuletagu meelde oma käitumist.
? 27. august 2016 15:49
Peksis imikut ning isegi siis keegi teine ei reageerinud? Kui lugu piirdunuks õiendamisega siis ehk veel. Plika on ilmselt lisanud koloriiti, et ennast kangelaslikumana näidata. Ei usu seda lugu hästi. Pigem ütleksin, et meile on sirgumas uus, suur fantaasiakirjanik.
To kas yle 60 aastane 27. august 2016 14:10
Teil ei peaks minu arvutiga mingit pistmist olla. Kerige p....e. Te olete ennem ka kalkunitest kirjutanud ehk on sydamelähedane teema.
Ema 27. august 2016 12:09
Sellel kes lapsele kallale läks vedas, et mina ei olnud selle lapse ema või, et mina ei olnud selles bussis. Mõelge minust, mis tahate aga oleksin vastu vahtimist andnud ja pikema jututa. Ükskord lükkas ka minu last üks neljakümnene proua. Pöörasin ümber ja andsin tou kirja. Mitte kellelgi ei ole õigust kedagi lükata, eriti lapsi. Seega, kõik eesti kibestunud naised (olenemata vanusest) seega mõelge enne kui väiksematele liiga teete, kõrval võin seista mina :D
27. august 2016 21:23
Äkki see 60-aastane, kes last lõi 29. august 2016 11:07
oli sama äkilise loomuga nagu Teie? Noorena jagas neljakümnestele tousid, vanemas eas imikutele.
Ka korrale peab teist inimest sõnadega kutsuma, mitte rusikatega.

liane 27. august 2016 10:58
Inetu lugu muidugi. Aga teisest küljest - ligi 60-ne alles ja juba mingi vanamutt. Sellised peavad tänapäeval vell oma penskari-iga veel aastaid ootama.
Tean mitut 60-st ja ka 70-st, keda ei tule nagu pähegi vanamutiks kutsuda.
Ühesõnaga - mõlemad pooled jätavad mingil määral mölaka mulje.
Väiksed 27. august 2016 09:51
TUBLI T'DI MÜTS MAHA SU EES 27. august 2016 09:48
ÄRGU SIIS KOPPERDAGU IGAL POOL
27. august 2016 09:31
Misiganes selle lapsel oli.. Aga ühelgil võõral inimesel ei õigus võõrale lapsele kallale minna.Need kes mölisevad siin,et mida need lapsed karjuvad ja nutavad. ilmselgelt on arusaada sellel inimesel pole lapsi. Sest ta pole lastega kokkupuutund. Ise väksena vb olid veel hullem..sittusid püksi ja haised vb bussis. Sõimata on lihtne aga reaalsel ohukorral või abi korral inimesed anda ei oska.Vaid pigem põgenevad selle probleemi eest. Rääkimata sellest,et kõik bussis olijatel oli savi ja keegi vahele ei sekkund. Need olemegi meie EESLASED!
27. august 2016 21:26
Jumal hoidku, ega sul endal ometi lapsi pole? Kus on kõnepruuk alles osadel siinsetel kommenteerijatel
27. august 2016 06:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
to: hahahaahaaa 27. august 2016 07:11
.. 27. august 2016 09:11
Kuule sa mine räuska ka mujal ära enne, kui siia karjuma tuled..keegi ei viitsi su lolle kommentaare siin lugeda onju .. Mis puutub nutvasse lapsesse bussis siis on seda palju talutavam kuulata/vaadata, kui tervet bussitäit egoiste, kelle arust on jumala normaalne last juustest tirida (nagu jääks ta siis vait )
Õigust räägid 27. august 2016 09:49
Keegi ei taha seda titte lõugamist kuulda
naine 53+ 27. august 2016 10:53
jah, nutvat last ei taha keegi kuulata. Aga mis parata, laps ei ole mehaaniline mänguasi kellel küljes on-off nupp, kelle saaks tõsta kodus riiulile ajaks, kui vanemal on vaja käia poes, arstil, apteegis jne. Samuti ei ole patareisid mis raputamisel või väljavõttes lõpetab nutmise. Samuti ei ole mina näinud veel väikelast, kes ootab nutuga koduni kui tal on valus või halb olla. Omast kogemusest (ema ja vanaema) võin öelda, et ka väga hästi kasvatatud väikelapsed nutavad avalikes kohtades.
erw 27. august 2016 19:40
Aga miks sa siis räuskad, pea suu, ülekasvanud kutsikas.
Mul 27. august 2016 06:29
ka, kui suure kõhuga ringi käisin, andis bussis möödatrügiv mutt küünarnukiga kõhu pihta obaduse. Värdjad sellised.
wera 27. august 2016 19:41
Mutt võis olla dementne või sinnapoole teel. Sellistel on pööning sassis. Samuti isiksusehäirega tegelastel.
Palun 27. august 2016 04:27
vabandage kirjavigade pärast.
Kui palju 27. august 2016 04:25
on emasid kes kasvatavad lapsi yksinda. Ka juhul kui mees on kaugel tööl. Poes peab käima ja lapsegaa arsti juures ja laps lasteaeda viia... Keda lapsed häirivad voivad metsa elama minna. Sooviksin et eesti inimesed saaksid omavahel paremini läbi.

Naine 66 aastat 27. august 2016 04:18
Ärge palun mone miuealise proua paha käitumise pärast koikke sildistage- pealegi on juba ammu selgeks tehtud et selles eas prouad peaks tipptundidel näiteks jooksma bussi taha voi hoopis kodus istuma. Tahaks ka tagasihoidlikult meelde tuletada et Merkel on ka yle 60 aasta vana. Monikord ide olen märganud eriti poes nutvaid lapsi aga viha nende vastu pole kunagi kandnud. Eriti siis kui tuleb meelde millega omad lapsed on kunagi hakkama saanud. Te ei taha teada...Mittemingil juhul ei tohi voorast ega oma last karistada ja kui laps nutab siis on kindlalt pohjus. Ja palun ärge sildistage mid koikki oahadeks vanamuttideks. Mone yksiku näite pohjal.
kisendav titekari sõitku eraautoga 27. august 2016 07:27
Kas üle 60-aastane ei peaks suutma omale täpitähtedega arvutit muretseda??? Või orjad ikka veel kuskil Iirimaal kalkunilindi taga?
Aga 27. august 2016 10:29
miks sa ise eraautoga ei sõida, kui kisendav titekari ühistranspordis häirib? Tundub, et laste kasvatamisse pole sa panustanud ja seega autoostuks peaks jaguma. Selline õelus üldiselt viitab isikliku elu läbikukkumisele-harimatu, üksik, lastetu!
27. august 2016 11:25
Mis viga on? Rohud võtmata?
eargf 27. august 2016 19:44
Kas ikka tasub arvutis istuda ja õelutseda? Äkki lähed võtad mõned empaatiakursused, äkki õnnestub su peas olevkuristik pisut täiuta.
Ebanormaalsed inimesed. 26. august 2016 22:53
Ma sain JUST lõpuks oma homme poole aastaseks saava tütre magama. Nuttis ja lausa kriiskas terve õhtu, sest tal kohe-kohe lõikumas esimene hammas. Kas te, kellel pole lapsi, üldse teate kuidas siis käituda ja mida teha??? Ei aita isegi mitte kussutamine. Lihtsalt peabki lapsega mööda tuba ringi jalutama kuni ta maha rahuneb ja magama jääb. Ja selliseid olukordi tuleb veel. Selle vastu kahjuks ei saa ka kõige parem ema. Õelad ja alatud inimesed.
26. august 2016 23:47
no vot,siis jalutagegi omade lõugavate pärdikutega enda toas,mitte ärge ronige nendega ühistransporti teiste inimeste närve saagima.
naine 27. august 2016 00:50
Sa pole inimene! Ja närve saab ravida psühhiaatriakliinikus. Nii lihtne see ongi.
23,47 27. august 2016 01:12
küll juba istuks, kui väljas käima ei pea. Lapsed tuleb üles kasvatada, välja peab nendega minema, Valikut pole. Praegu pole veel hullu meie negatiivse iibe juures, aga varsti hakkab EKRE sundrasestama kõiki mitterasedaid, siis saab lapsi palju olema ja kuna nemad mingit rahalist lahendust ei paku laste kasvatamisel, siis paratamatult tuleb sinul iga lasteaeda minev laps vapralt üle elada.
wer 27. august 2016 19:46
Tead, pöördu ja tee avaldus, et sul valimisõigus ära võetaks. Õigus valida on inimestel.
nipi 27. august 2016 08:31
Saan sinust aru. Aga see inimene, kellel lapsed suureks kasvatatud(nemad on selle kõik läbi elanud ja see nn.60aastaste põlvkond arvestas väga ka teiste inimestega) või kellel neid veel pole -on ka inimene oma õigustega ja soovidega. Õppige, noored emad , ka teistega, peale oma isiklike laste, arvestama.
Kai 26. august 2016 22:27
Tallinnas nr 36 bussis.Hakkasin Risti peatuses 3a.lapsega peale minema kui mind lükkas ka 55-60 aastane naine.Läksime peale ja ütlesin talle miks ta nii teeb.sain ka sõimu osaliseks.MITTE KEEGI ei sekkunud.Jäin vait sest mis selle vene mutiga vaielda.Siis 1 naine tuli lohutama et hästi veel läks minul.Tema on näinud kus trügides teine pikali lükatakse.Selliste muttide eest peab lapsi kaitsma.Tubli tüdruk.Usun et lapse ema on ka sulle tänulik.
Kai'le 27. august 2016 07:28
Katsu algatuseks eesti keele grammatika omandada! MOTT
sdfg 27. august 2016 19:48
Südametu ärgu tulgu grammatika kallal norima. Sul on peas ikka midagi tõsiselt viltu.
67+ 27. august 2016 19:25
Kurb lugu tõesti. Igas vanuses on ju haigeid inimesi.
to Kai 27. august 2016 21:35
Miks te, emad, küll nii närvilised olete, aina sõimate siin, mis lahti? Lapsed muutuvad ka teil närviliseks kui te kogu aeg niimoodi marutate.
Mis õigusega Te sõimate 60-aastaseid muttideks? 29. august 2016 11:21
Aeg on halastamatu ja tiksub ikka vanaduse poole. Ja varsti olete ise 60-ne :(
Kas teile meeldiks, kui keegi Teie kohta mutt ütleks?
Trügimine ja tõukamine ei olene east.
naine arvab nii 26. august 2016 21:56
Olen näinud näppu näitamas 60+ hal bade kommetega ja mittehakkamasaavaid muukeelseid naisi. Meie solidsed ses vanuses naised ei näita niimoodi ja kallale tulla emale, kes on hädas nutva lapsega...See on ülim alatus. See mutt oleks pidanud politsei ette kutsuma ja see mömmidekari,kes pealt nägi ja mutile kohta kätte ei näidanud, mul on teist kahju, et teid keegi ei aita kui ise hätta satute. Kui näete nutvat last ,keda ema ei suuda rahustada, siis võite ju küsida, äkki saate aidata, äkki ta ei oska last kussutada või on laps liiga paksult riides, et ta röögib palavusest. Äkki on laps haige üldsegi. Noor neiu,kes appi tõttas, tubli tulevane ema oled ja saatus kingib sulle armastava mehe ja ilusa elu.
kolla 26. august 2016 21:51
Victor Hugo kirjutas kunagi väga tabavalt-vanamooridest ei tule kunagi puudust.
Noojaah 26. august 2016 21:51
see jutt näib olevat väljamõeldis.
Kasvõi väike detail: milline üle 60-ne näitab keskmist sõrme. See on oluliselt nooremate komme.
reaalsus on imestama panev 27. august 2016 01:37
kanal 2! märulifilmid! ja 60+ – need me sõbrad kolmekesi! lisaks bingoloto.
piinlik vanamutiide pärast. ka nende vaimses mõttes vanamuttide pärast. halvad vanamutid paradiisi ei pääse.
Ants 27. august 2016 18:28
Sa näid ka päris lollakas olema. Kas sa arvad, et üle 60-ne keskmine sõrm ei tõuse enam? Need mutid istuvad päevad läbi telekate ees ja vahivad sarju. Nagu väikesed lapsedki, õpivad ka nemad sealt käitumist.
Muidugi, väga piinlik lugu.
Meesterahvana, ma ei teagi, mis ma ise selles olukorras teinud oleksin lapsevanemana. Ilmselt lööma poleks nüüd hakanud seda vanamoori, aga korraliku sõnasõja oleks temaga küll maha pidanud. Oleks ma selle noore ema rollis olnud, oleks vanamutt praegu sinist silma kodus ravinud.
Neiule kiitus, kes julges sekkuda!
ergh 27. august 2016 19:49
Tal pidi palju lapselapsi olema, küllap neilt õppiski.
pensionär 26. august 2016 21:51
See laste röökimine kõikjal,ajab tõesti hinge täis. Kasvatamatud jõmpsikad jonnivad kõikjal, isegi kirikus kui nad on sinna kaasa toodud. Hoidku oma võsukesed kodus kui nesit jagu ei saa.
oh 27. august 2016 00:54
Tead, sageli on need trügivad ja õiendavad pensionärid kordades jubedamad kui lapsed. Lapsi saab ju kasvatada, kuid neid trügivaid ja klatšivaid pensionäre ei kasvata enam miski. Ja kui sul hind täis saab, siis võta rahusteid. Tervel inimesel ei saa hing täis, vähemalt oskab ta ennast talitseda.
p.s suurem osa eakamaid inimesi on õnneks toredad:)
Jeesus 27. august 2016 06:17
ütles "laske lapsukesed minu juurde tulla", kui see ei ole ka meelde jäänud, mida te käisite tegemas seal kirikus eluaeg?
Vello 27. august 2016 08:28
Kuule "pensionär".
See laul on pühendusega Sinule ja Sinusugustele:
https://www.youtube.com/watch?v=PrzP7YYnduU
Rohkem ei viitsi öelda, kuna mõtet niikuinii pole. Ah jaa, mine vaheta oma pampersid ära!
27. august 2016 19:56
2 aastasel lapsel on jonniiga, nad jonnivadki ja saavad esimest korda aru, et on olemas nende tahe. Seda faasi kasvatamisega küll ei saa ära kaotada. See on normaalne arengufaas. Laps õpib, et on olemas tema tahe ja vanemate tahe. Jonnitakse unisena, väsinuna. Augustis lähevad pisikesed esimest korda lasteaeda. See võib olla algul lapsele raske. Tuleb harjuda uue keskkonnaga. See kasvatamatusega süüdistamine on igasugustel "kõiketeadjatel! kombeks. Loe ja hari ennast, enne kui tuled teisi süüdistama ja paika panema, pensionär.
ei saa aru 26. august 2016 21:13
kui empaatiavõimet pole antud,siis pole antud.Aga milleks siukest jama suust välja ajada...Kuidas ei ole see kellegi asi kui tullakse lapsele kallale?

MADIS 26. august 2016 21:13
Ükski õige kohtunik ei otsusta asja ainult ühe pool jutu põhjal. Et järeldusi teha, selleks peaks ära kuulama ka teise poole. Või vähemasti mõne erapooletu pealtnägija.
NO 26. august 2016 20:19
Miks ? 26. august 2016 20:42
Õnneks on meie hulgas veel ka üksikuid TERVE MÕISTUSEGA INIMESI. Ja, tänu taevale, noore tüdruku näol.
buss 26. august 2016 21:03
Usun, kuna ka meie linnas on selliseid vanasid naisi, kes sedasi käituvad. Olin bussis ja bussi sisenes 1 klassi tüdruk. Ta oli nii õnnetu moega ja koolikott kallutas teda nii, et ta pidi küürus olema. Bussis oli kohti, kuid üks 70 ringis naine, kes seisis enne tuli tüdruku juurde ja käratas, et noor latse ja nii häbematu, et ei anna talle istet. Ma siis sekkusin ja ütlesin, et bussis on kohti vabu küll, kus istuda. Tüdruk ehmatas ja tahtis püsti tõusta. Mina keelasin ja palusin naisel teise kohta istuda. Sain samuti sõimata. Selliseid olukordi on bussides palju.
Mees 26. august 2016 20:08
Kui lähed näiteks sinna vahele, siis kirjutab vanamutt pärast avalduse politseisse et see lurjus ning maniakk püüdis mind bussis vägistada. Ja eks sa pärast tõesta, et elevant pole kaamel. Ja tunnistajate abile ei maksa lootagi. Sest nagu ikka, hoiavad kõik bussis olnud oma moka maas ja ütlevad, et nemad ei tea midagi. Et just tukkusid või vaatasid aknast välja.
26. august 2016 20:50
Miks sa eksponeerid oma juhmust? Kui ei oska sekkuda ära sekku, aga väita, et kohe kohtuasjadega selga lennatakse ei ole ka mingit alust,
to 20:50 26. august 2016 21:10
Vähe tunned neid kättemaksuhimulisi ning kiuslikke vanamutte. Endise ametnikuna olen igasuguste valekaebustega päris palju kokku puutunud.
26. august 2016 22:47
Kui mingi mutt füüsiliselt last ründab siis on see raudselt politsei asi ja teiste inimeste asi on sekkuda nii palju, et lapse vigaseks peksmiseks tal võimalust ei ole. Igasugustega on tegemist olnud ja olen ise ründajale arstipaberitega politsei selga tõmmanud, teadsin ründaja täpset elukohta, edasi töötles teda juba politsei nii, et igasugused sekeldused temaga lõppesid. Pätipoistel seganud teisi lapsi pommida jne. Lihtsalt ei lase mölakatel tegutseda ja kõik. Tavaliselt piisab selge ja valju häälega nende tegevusele tähelepanu juhtimisest, see juba rikub plaanid ära.
hukkuva riigi viimne ohe 26. august 2016 21:36
Vanamutid võivad ju igasuguseid kaebusi kirjutada... kui kutsutaksegi kuhugi uurija juurde (kui üldse, sest kust vanamutt teab, kes teda "vägistada üritas") siis jääb üle vaid õlgu kehtitada ja öelda ei pole midagi sellist olnud. Memmekesele on vist kusi pähe löönud, aastad ka juba sellised.
Tsiteerin " Ja tunnistajate abile ei maksa lootagi. Sest nagu ikka, hoiavad kõik bussis olnud oma moka maas ja ütlevad, et nemad ei tea midagi. Et just tukkusid või vaatasid aknast välja. "
Kõige tavalisem viga ongi, et hakatakse mingit kaebuse alusel ennast õigustama ja menetletakse end sisse.
26. august 2016 23:09
Kuidas saab sind süüdistada vägistamises, kui sa ei lase last rünnata? Ainult jutust on vähe, vägistamise tõestamiseks on vaja meditsiinilist läbivaatust dokumenteeritud vigastusi ja lisaks veel et bioloogilised leiud sulle kuuluvad. See on puhas luul, et ainult avaldamise esitamise peale kedagi süüdi mõistetakse.
to 23.09 27. august 2016 02:39
Oh sind naiivset hinge! Lisaks lõpuleviidud vägistamisele on veel selline asi nagu kuriteokatse, takistavate asjaolude tõttu lõpuleviimata tegu, üritamine. (Mis loetakse samuti kuriteoks). Siis ei ole ju mitte mingeid "",bioloogilisi leide". Ja kui mutil on veel ka sõbranna või paar, kes tema juttu kinnitavad, ongi mitme tunnisus ühe vastu. Ainult anonüümsusele ei maksa kah loota, sest mis siis kui see sõbranna näiteks sind juhuslikult teab ja ära tunneb? Sellises situatsioons väita, et ei tea midagi ja pole antud ajal antud kohas üldse viibunudki ning näed mutti üldse esmakordselt, oleks käitumisvorm, mis uurija kahtlusi vaid veelgi süvendab. (muuseas, sarnase sõbrannade ütluste abil tõestamise abil pisteti nõukogude ajal mitmeks aastaks kinni üks minu kunagine klassivend. Tõsi küll, seal oli äge ja lõpuks füüsiliseks kontaktiks läinud olmekonflikt puhkenud veidi teisel pinnal, kuid lõppkokkuvõttes sai mees vägistamiskatse süüdistuse kaela)
Aga isegi kui suudad end õigustada ning absurdse valesüüdistuse kummutada, tähendaks see nii aja kui ka suurt närvikulu. Mida vaevalt et keegi endale seda uurijate vahet töllerdamist kaela sooviks.
hukkuva riigi viimne ohe 27. august 2016 08:16
Einoh, kui ise piisavalt töll olla, määritakse viimane Itaalia maavärin ka kaela.
Lisaks näikse mõnel siin teadmised kriminaalmenetlusest puudulikud olema.
Uurijal pole siin midagi kahelda ja kui ongi siis kõik kahtlused tõlgendatakse süüdistatava kasuks. Reaalses elus on selline situatsioon ainult tunnistajate ütlustel põhinev ja asi läheb prokuröri loal lõpetamisele. Arvab keegi tõsimeeli, et uurijatel midagi teha pole ja nad mingeid vanamuttide olmetülisi niiväga igatsevad lahendada.
Selles situatsioonis pole vaja väita, et pole kohal olnudki vaid et olin bussis , lugesin viimast õhtulehte ja ei tea asjast suurt midagi. Poole kõrvaga nagu kuulsin, et kuskil nagu jah vanamutid vist amelesid, tundusid sõbrannad ja lesbid olema ja olid vist laksu all. Tõmmake perearst liistule kes kangeid rohtusid välja kirjutab ja käige vaatamas ega mutt oma aiamaal kanepit ei kasvata.
Selle peale saadab uurija kõik kuradile ja komöödia läbi. Miks ta peaks just vanamuti versiooni asjast südamesse võtma.?
to 08:16 27. august 2016 09:31
Mõnel näivad jälle praktilisest elust teadmised puudulikud olevat.
Kui politsei "kannatanu", s.o. tigeda vanamuti kaebusele ei reageeri ja keeldub algatamisest. Või juba algatatu lõpetab, siis mutt kaebab politsei peale. Jada on hariiikult selline. Algu prokurörile, prokuröri peale vanemprokurörile, seejärel edasi juhtivprokuröirle ning lõpuks peaprokurörile. Ja kui ikka õigust ei saa siis ombutsmanile ehk õiguskantslerile. Kuuldavati olevat mõni seejärel isegi Euroopa Inimõiguste kohutki tülitanud.
Visadel kaebajatel on oma õiguste kaitseks tegelikult suured õigused. Tundsin ise ühte sellist närvihaiget. Tõsi küll, see oli mingi üle 80-ne vanamees kes püüdis kõigest hingest oma naabrimeest mingi kinnismõttest aetuna kinni panna. Kõigil ametnikel oli temast kõrini, kuid pidid ikka ja jälle asja uuendama ja taas üle kontrollima. Ning taas segati asjasse järgmine uurija, sest kõrgemalt poolt tuli käsk asja üleandmiseks järgmisele uurijale, kuna vanamees oli süüdstanud eelmist erapoolikuses. Mäletan, et lõpuks ei jagunud jaoskonnas enam uurijaid, kõik olid asjaga juba tegelenud.
Aga kui prokurör asja lõpetabki, siis eelnevalt tuleb ikka mitu korda ülekuulamistel käia. Ja kui kutse saanu ise ei lähe, siis sundtoomise korras. Praktika on pigem selline..
hukkuva riigi viimne ohe 28. august 2016 11:18
Ülekuulamisel võin ma vabalt käia, kas kohvi ka pakutakse? Nagunii on vastused, et "ei tea", "ei mäleta", ei pööranud tähelepanu".
Riiik maksab päevaraha ja lõpuks kukub tige vanamutt valesüüdistuse eest kinni.
to 11:18 28. august 2016 15:02
Sul on ülekuulamisest veider ettekujutus. Kohvi ära loodagi. Minu ühte sugulast kuulati kunagi valesüüdistuse pärast üle. Pool päeva vähemalt. Nii öelda taoti rauda kuni see on veel kuum ning ülekuulatav šokis ning jahmunud. Uurijad vaheldusid, kui üks väsis ning enam manitseda või mõnitada ei jõudnud. Mees, pensionieelik ei saanud isegi võimalust oma igapäevaseid vererõhu ning südametablettegi ära võtta. Lõpuks ei saanud enam arugi, mis ning mida ja kirjutaski alla. Hiljem kodus järele mõelnud ja rahunenud võttis ta kahe käega peast kinni et issand, mis supi ma nüüd endale küll kokku keeranud olen! Aga nagu ütleb üks vene vanasõna, et mis on kord kirjutatud sulega, seda ei raiu välja isegi enam mite kirvega!
P.S. Kui sa "ei tea" ja midagi "ei mäleta", s.o. ennast ei kaitse, siis see-eest mäletavad hästi hoopiski mingid teised. Kaebajad ja näiteks ka veel valetunnistajad. Ja ongi sinuga aamen.
to mees 27. august 2016 21:43
Jumal küll, mis mõtted sulle pähe tulevad, või on mõni sind juba süüdistanud ja kogemus olemas?
kahtleja 26. august 2016 19:45
Tegelikult tahaks väga kuulda ka mõne teise, olukorda pealtnäinud, inimese kommentaare. Kas kõik oli ikka päris nii nagu kirjeldatud. Millegipärast tundub pisut selline teismelise tunnustusevajadusest kirjutatud looke.
ema 27. august 2016 00:55
Tegelikult on tore kui ka sellises teismeeas avaldatakse arvamust, sest tavaliselt ei kiputa nende juttu tõsiselt võtma. Tubli 15-aastane igal juhul.
ö,lmkj 27. august 2016 20:07
Olin 15.aastasena haiglas. WC-s tekkis ummistus kellegi visatud kaalikakoortest. Arvake ära, keda süüdistati? See kui Ütlesin, et olen 1. korrusel elanud, tean, kuidas ummistused tekivad, et mul ei ole kaalikaid haiglas kaasas, ei veennud. Ikka vanus oli argument. Palju hiljem selgus, et 25-aastane palatikaaslane tegi.
ärge kleepige silte, 26. august 2016 19:40
tegemist ei olnud prouaga, prouad oskavad käituda, prouad ei räuska, siin oli tegemist tavalise matsiga.
A.H. 26. august 2016 20:55
Täpsemini seltsimees vanamooriga.;)
pede2003 26. august 2016 19:08
1 kord oli nII ka, et olin bussis ja mu kõrval istmel oli mu spordikott. Siis mingi mutt tuli vahtis pahase näoga ja ütles, et mis ma laiutan(kindlalt pool bussi oli vaba. PS MA EI tea miks mu job1 i täht ei tööta.
pede2003 26. august 2016 19:05
1 kord tuli 1 mutt ka mu peale karjuma ja laamendama. Jäin rahulikuks ja vastasin normaalse häälega. Siis mutt vaatas mind imelikult nagu kuidas ma rahulikuks suutsin jääda.
debiil 26. august 2016 19:04
Mulle jääb arusaamatuks, kas bussis lõugav imik on nii meeldiv, et sellise jama kiitajatele plusse laotakse või on kuskil mingi hindamismasin käima lastud?
debiil? 26. august 2016 19:58
Ja sinule pole veel kohale jõudnud?
Tulevane vanaema 26. august 2016 20:58
Imikud lihtsalt on vahel häälekad, kui tal on mingi probleem, toita ja mähkmeid ei saa bussis sõidu pealt, kui paari peatuse pärast tuleb maha minna, lihtsalt ei jõua. Teatrisse imikuga ei pea minema, aga vahel bussiga sõita on vaja, Normaalne inimene saab aru, et ema niisama last ei röögita.
hah 26. august 2016 22:02
On sellist tõugu moodsaid emasid kes spetsiaalselt röögitavad lapsi. Nad esinevad arvatavasti ka siin kommenteerides. Laps võib röökida kas valust või kesteabmillest tunde aga selle võika emme näos ei loogu ükski lihas...Linn täis selliseid!
26. august 2016 22:56
Keegi ei röögita niisama last, emal endal löövad ju ka kõrvad pilli. Lihtsalt ta tunneb oma last paremini ja vahel on vaja jorisemist ignoreerida. Jonnimise eas lapsega on eriti keeruline, ta võibki lihtsalt röökida oma võimupiiride laiendamiseks, igasugune tähelepanu pööramine ema poolt annab veel hoogu juurde. Selline poes röökima hakkab siis võta kaenlasse ja tõsta poest välja. Siis jääb vähemalt üllatusest vait.

Miks ei taha eestlane lapsi sünnitada? 26. august 2016 19:01
Paraku on meie ühiskond nii lapse ja perevaenulik, et võtab lapsetegemise isu ära. Olen ise pooleaastase beebi ema ja olen juba oma jao kätte saanud. Seepärast tahan siin kommentaariumis juba ette tänada kõiki neid inimesi, kes ei nügi kaupluses vihaselt mu käru, kes ei ütle valjuhäälselt ei sobi, kui pargi kõige privaatsemas nurgas oma unest liiga vara ärganud titte rinnaga lohutan, kes ei lükka mind ja vankrit kitsal kõnnteel mööda pääsemiseks autoteele, kes ei põrnitse vihaselt, kui oma käruga mõnda lõunasöögirestosse sisse veeren. Aitäh neile, kes saavad aru, et ka laps ja lapse ema on inime!
to miks ei taha 26. august 2016 19:48
Tänan kõiki tibuemmesi, kes oma mõttetute tittedega poodi ja ühistransporti ei roni. Teised inimesed ei soovi tittede kisa kuulata ning ümber titevankri kuidagi laveerida. Laps ja ema on inimesed siis, kui nad ei roni teiste keskele. Kui on titt valmis vorbitud, siis istuge temaga rahulikult kodus ning ärge trügige teiste inimeste vahele. Nii võitegi viga saada.
selge,korralik eestlane ! 26. august 2016 20:25
kui titt on olemas,on keelatud isegi toidupoodi minek.,Tuleb rahulikult kodus istuda,ka arsti juurde EI TOHI ronida .
Te teete neile armastuse usu toojatele oma vihkamisega silmad ette ,suurepärane -
Meil siin on kurb teie nn.ema pärast. Oli tal vaja poegida ja muretseda selline .
Kurb kohe.
Z 27. august 2016 08:46
Ja huvitav kust sina siia ilma said?
to to miks ei taha 27. august 2016 12:54
Ma vabandan, kuid küsiks siiski: kas Teil väikelapseeas oli pidevalt suu kinni teibitud? Või on Teil häälepaelad amputeeritud, et ühtki piuksu, rääkimata häälekast nutust/jonnist väljaspool koduseinu pole eales teinud?
Loodetavasti Teie vanemad ei viinud Teid kunagi välja koduseinte vahelt.
Seepärast ongi Teie ettekujutus lastest ka nii primitiivseks jäänud.
pensionär 26. august 2016 21:54
Kui last kasvatada ei oska, siis polegi vaja sünnitada, vanglad ja kolooniad on kõik noori täis, miks nad küll seal on...?
26. august 2016 23:14
Laste makstud maksudest pensioni saada tahad, aga sõimad kui lapsi saadakse? Dementsus on juba päris kaugele arenenud?
siin 27. august 2016 02:01
oled küll sina ise "dementne"...kui ei saa aru, et pensionär saab pensioniraha tema Enese makstud maksudest! On maksnud riigile ja see on võtnud KOHUSTUSE seda raha mitte maha laristada ja tulevikus penskarile KOKKULEPITUD määral tagasi maksta! Jõudis kohale...see on riigi KOHUSTUS mitte penskari ees mitte sinu lapse armuand!
pensionifond 27. august 2016 11:44
on ammugi tühi,nüüd teenivad meile taha noored inimesed ja ega meil enam ensv pole,et pensionifondid olid.See raha ammu otsas.Ära ole nii naiivne.Kuidas need noored siis kasvavad,kui vanemad inimesed niisugust eeskuju annavad!
Ann 26. august 2016 18:56
Olen kogenud mõndasi daame targutamas, siis kui lapsega arsti juures sai käidud. Laps tüdinud ja väsinud edasitagasi sõidust. Tunnistan nuttis. Üritasin rahustada nii kuidas oskasin, tulemusteta ja tegelesin lapsega. Kokku oli 4-5 peatust, nutma hakkas 2-s peatuses ja lõpuni välja. Daam maha minnes võtke ometi laps sülle ja toitke. Ma ei osanud nagu midagi kosta :D :D :D Rinnalast toita püstitäis bussis, kus keegi ei märka istet pakkuda kõlab päris hea plaanina. Sülle ammugi ei saanud võtta oleksin liikuvas bussis mitu korda kukkunud lapsega. See oli väga leebe näide võrreldes antud artikliga. Rasedana on minust mitu korda mööda nügitud. Kord keelduti püsti tõusmast, kui üritasin väljuda. Pahandasin kõvasti, pean oma kõhubeebit vigastama selle pärast, et keegi ei suvatse ennast liigutada. Rohkem märkamist ja hoolimist!
ongi nii 26. august 2016 19:59
rasedatele mehed enam istet ei paku.
äikeste lastega emadele annavad istet ainult vanemad naised.
vanad inimesed seisavad ja noored, ka mehed, istuvad.
naises hinnatakse ainult tema nn "pandavus"
pensionär 26. august 2016 21:57
Selle "pandavuse"on naised ise enda hindamise kriteeriumiks sättinud.
selliste korralikult kasvatatud ja kenasti käituvate daamide pärast olen saanud 26. august 2016 18:27
oma lapsegi 7-dal elukuul kätte .
Daamidel oli vaja istekohti ja minukene oli koos oma suure vatsaga bussipõrandal pikali.
Ontlikud daamid on teada .
26. august 2016 18:23
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
mai 26. august 2016 19:02
ei ole sõnu nii lolli jutu peale, võttis sõnatuks
26. august 2016 22:22
idioot oled.et sul kunagi artiklis käsitletud probleeme ei tuleks siis vaseliin pihku ja anna minna.
26. august 2016 18:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
ahsoo, paneme siis vunki veel juurde 26. august 2016 18:22
sellise arvamuse eest kuluks sulle ehk nati vastu kõrv, kasvõi võõra poolt kui su sõbrad sind ei aita.
Ja sina read loo tausta 26. august 2016 18:26
Vb oli tegu puudega lapsega. Kes teab, mis hüsteeriahoo vallandas. Ega puue seisne ainult olematus jalas. Ja peks aitab? Kummalised inimesed.
ilma puudeta 26. august 2016 19:28
miks neid puid vaja kaasas kanda.
26. august 2016 22:25
seda võiks sinu isa käest küsida kui su ema kargas.oleks teadnud kui sind oleks öelnud ärge tehke.
Naki 27. august 2016 06:45
Sa debiil õigustad oma nime.
18:19, 26. aug 2016 -le 26. august 2016 18:36
...ja keskmist sõrme tuleb ka näidata ,on ju?
hmhh 26. august 2016 19:37
peaaju tundub sul pisike olema,aga kurjust,lollust ja matslust mahub tundub sinna piisavalt mahtuvat.Muidugi - kui sinu enda lapsele keegi julgeks kasvõi sõnades midagi öelda,siis räuskaksid vastupidist:-(
ah arvad,et tegu oli HOMO SOVETICUSEGA ? 26. august 2016 18:18
Vanem daam oli väga korraliku kasvatusega eesti täis-daam .
SASS 26. august 2016 18:16
Kas bussis lõugav imik, kes on kas toitmata või ennast täis lasknud, on aktsepteeritav? Tavaliselt on selliste emmed mingid imbekad.
maiu 26. august 2016 19:06
Huvitav, et kui sina titt olid, siis ei röökinud, ei kakanud ega reisinud? kus sind toodeti? Hiinas?
ja sina pidevalt lõugasid? 26. august 2016 19:09
lugeja 26. august 2016 18:13
Tubli tüdruk!!
Inimestele on vaja sisendada usku oma enese võimetesse!!
Olin kunagi situatsioonis, kus mulle ei antud mingit lootust uuesti kõndima hakata!?

tubli 26. august 2016 17:57
tüdruk olid, mina oleks kindlasti sekkunud, sest selline asi pole küll normaalne.
Aga miks Teised ei sekkunud, lihtne vastus sellele on FACEBOOK, sest keegi ei julge kellegile enam otse midagi öelda ja kõik käib läbi FB.
tubli! 26. august 2016 17:53
neiust kasvab ilmselt tubli eesti naine!
mitte selle kunksmoori sugune sovjeetlik D*BIIL!
Ziil 26. august 2016 19:24
sõnaga, sa nimetad siis oma ema ja kõiki oma vanemat generatsiooni esindavaid sugulasi d.e.biilideks!!! :D Täiesti haige inimene
ziilile 26. august 2016 19:57
Kas sinu ema ja kõik sinu vanem generatsioon tikub kaaskodanikke sõimama ja kaklema? Siis nad ongi d.e.biilid. Ilmselt ka sina ise.
Mitte kõik 26. august 2016 22:51
vanad inimesed pole õelad ega mingid kunksmoorid. On ka heatahtlikke ja mõistvaid. Nii nagu nooremategi seas leidub igasuguseid.