Maailm

Assange: Trumpi kohta on komprat raske leida, Clinton õhutab makartistlikku hüsteeriat (3)

Õhtuleht.ee, 26. august 2016 14:34
WikiLeaksi asutaja Julian Assange videointervjuus juulis 2016.Foto: Reuters / Scanpix
Julian Assange heidab USA Demokraatide partei presidendikandidaadile Hillary Clintonile ette makartistlikku hüsteeriat õhutavat kampaaniat ning lubab enne presidendivalimisi avaldada uut teavet Demokraatide kohta. Vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi kohta on tema sõnul raske leida midagi hullemat kui seda, mida ta suust tuleb.

Wikileaksi asutaja Julian Assange arutles eile intervjuus telekanalile Fox News muu hulgas Wikileaksi pakutud 20 000 dollari suuruse summa üle informatsiooni eest, mis viib süüdimõistmiseni Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) liikme Seth Richi tapmise eest. Rich tulistati surnuks Washingtonis tänavu 10. juulil.

Samal teemal

Küsimusele, miks Assange nii väga Seth Richi tapja vastu huvi tunneb, vastas Assange: "Me oleme väga huvitatud kõigest, mis võib ohustada Wikileaksi allikaid.“ Assange ei kinnitanud ega ka eitanud, et Rich oleks "tingimata“ olnud nende "avaldatuga seotud“.

Assange heitis Clintonile ette tema kampaanias õhutatavat "uusmakartismi taolist hüsteeriat“ (Mõiste "makartism“ sai nimetuse Wisconsini senaator Joseph McCarthy järgi, kelle õhutusel käis 1950. aastatel USAs jaht kommunistidele ja NSV Liidu toetajatele. – toim). Assange tuletas meelde ka süüdistusi Venemaa aadressil seoses Demokraatide serveritesse häkkimisel ning väidetavaid sidemeid Vabariiklaste presidendikandidaadi Trumpi ja Moskva vahel. “Trumpi kampaanias on hulk asju valesti, kuid nagu me võime näha, ei ole seal Vene agente,“ rääkis Assange.

Kui küsiti, kas Wikileaksil on kompromiteerivat informatsiooni, mida võiks Vabariiklaste kandidaadi kohta avaldada, kinnitas Assange: "Meil on tõesti raske avaldada midagi hullemat, kui seda, mida tuleb Donald Trumpi suust igal teisel päeval.“ "Kui meil on väärtuslikku informatsiooni Trumpi kohta, siis me avaldame selle. Kui meil on Hillary ja Demokraatide kohta väärtuslikku informatsiooni, avaldame selle,“ lisas Assange.

Üleeile ütles Assange Fox Newsile, et Clintoni e-mailidest on kogunenud "absoluutselt“ uut teavet, mis kavatsetakse avaldada enne novembri valimisi.

Samal teemal

18.10.2016
WikiLeaksi asutaja Julian Assange jäeti netiühenduseta
17.09.2016
Rootsi pikendas Julian Assange’i vahistamismäärust
26.08.2016
Trump: Clinton sai altkäemaksu
25.08.2016
Simon Cowell ootab talendisaatesse Hillary Clintonit ja Donald Trumpi