Foto: Madis Raidaru
Toimetas Kaspar Käänik 26. august 2016 13:16
Täna kell 15 esitlevad Tallinna linnapea ülesannetes Taavi Aas ning Tallinna Linnahalli AS-i nõukogu esimees Meelis Pai pressile linnahalli rekonstrueerimise plaane. 

Ühtlasi antakse ülevaade hoone tehnilisest seisukorrast. Hoone kontserdisaalile annab eksperthinnangu linnahalli kutsel Eestit külastav tippakustik Yasuhisa Toyota, kes on olnud peaakustik Los Angelese Walt Disney kontserdimaja, Helsingi kontserdimaja, Sydney ooperimaja jpt silmapaistvate hoonete ehitamisel ja renoveerimisel, märgib raepress. 

Meelis Pai loodab, et külaskäik veenab Toyotat koostööks, leidmaks Tallinna linnahalli kontserdisaali akustikale parima lahenduse. "Toyota on akustikute seas absoluutne superstaar," rõhutab Pai. "Linnahall on eriline esitluspaik ning rekonstrueerimise käigus on eesmärgiks luua saal, mis loomuliku akustikaga toetab klassikalise muusika esitlust." 

Ühtlasi näidatakse linnahalli kontserdisaali lava eesriideks olnud Enn Põldroosi võimsat gobelääni "Inimeste elu", 10 x 50 meetri suurust aastaid turvaliselt tallel hoitud maailmas ainulaadset taiest. 

Arhitekt Raine Karbi projekteeritud ja Tallinna sadama läheduses asuv 4200-kohalise kontsertsaali, jäähalli ja kohvikutega Tallinna linnahall valmis 1980. aasta Moskva suveolümpiamängudeks. Linnahall pälvis biennaali Interarh-83 Grand Prix' ja Rahvusvahelise Arhitektide Liidu presidendi kuldmedali ja preemia ning 1984. aastal NSV Liidu riikliku preemia, tänu sellele arvati linnahall ka muinsuskaitse objektide nimekirja.