Eesti uudised

FOTOD | Tori ajalooline hobusetall põles, püsti jäid vaid kiviseinad (14)

Toimetas Kaspar Käänik, 26. august 2016 11:22
Foto: twitter.com/paasteamet
Pärnumaal süttis neljapäeva õhtul Tori hobusekasvanduse ajalooline tallihoone, mis põles terve öö. Hommikuks jäid püsti vaid vanad maakivi müürid.

Tulekahjust teatati häirekeskusele neljapäeval kell 19.07. Heinapallides aina süttinud tulepesade tõttu kestsid kustutustööd reede hommikul kella 5.48ni, teatab päästeameti Lääne päästekeskus. 

Tulekahjule reageerisid Pärnu, Vändra, Pärnu-Jaagupi, Türi, Kilingi-Nõmme kutselised päästjad ning Taali, Sindi, Are, Halinga vabatahtlikud päästjad. 

Foto: twitter.com/paasteamet

Esimesena jõudsid sündmuskohale Taali vabatahtlikud päästjad ning selgus, et leegiga põles Tori hobusekasvanduse üks hobusetall. Hoones sees olid heinapallid. Kuna tall oli muutunud varisemisohtlikuks, ei olnud võimalik tulekahju seestpoolt maja kustutada. 

Päästjad keskendusid väljastpoolt kustutamisele ning lähedalasuvate hoonete kaitsmisele. Kokku varisenud katusekonstruktsioonide ning heinapallide laiali vedamiseks kaasati rasketehnikat.

Foto: twitter.com/paasteamet

Hoonest on püsti vaid kiviseinad. 

Minister sõidab olukorraga tutvuma 

Maaeluminister Urmas Kruuse sõidab Torisse olukorraga tutvuma. 

Tall on osa riigile kuuluvast ajaloolisest Tori hobusekasvandusest, kuhu plaanitakse rajada rahvusvaheline hobumajanduse kompetentsikeskus. Praegu rendib ja haldab kasvandust OÜ Tori Hobusekasvandus.

Samal teemal

26.08.2016
Politsei alustab Tori hobusetalli põlengu uurimiseks kriminaalmenetlust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee