Maailm

Tšehhi mägironija leiti elusana ligi kuu aega pärast kadunuks jäämist (10)

Toimetas Kristin Aasma, 26. august 2016 11:33
Pavlina PizovaFoto: Otago Daily Times / YouTube
Tšehhi mägironija Pavlina Pizova, kes jäi Uus-Meremaal lumistes mägedes kadunuks kuu aega tagasi, leiti elusana. Tema kaaslane hukkus.

Pavlina Pizova ja Ondrej Petr (27) alustasid retke Fiordlandi rahvuspargi Routeburni rada mööda 26. juulil, kuid halbade ilmastikuolude tõttu nad eksisid teelt, kirjutas BBC.

Pizova rääkis, et pärast üht ööd lageda taeva all Petr libises alla järsust jäisest nõlvakust ja suri. "Tingimused oli äärmuslikud. Meid tabas tugev lumesadu ja madal pilvisus, mis sundisid meid ööbima lageda taeva all,“ rääkis Pizova pressikonverentsil. "Traagiline õnnetus juhtus siis, kui püüdsime onnini jõuda.“ 

Naine ei saanud oma kaaslast päästa, libisedes ei suutnud ta meest välja tõmmata. Öö veetis ta surnud kaaslase kõrval, mis oli tema jaoks teine öö lageda taeva all. Ta polsterdas magamiskoti kõigi oma asjadega ning hõõrus pidevalt jalgu, et vältida külmumist ja alajahtumist. 

Lõpuks jõudis ta kahe kilomeetri kaugusel asunud Lake Mackenzi majakeseni ning sisenes sinna akna kaudu. Majast leidis ta toitu, küttepuid ja muid varusid.

Naine üritas kaks korda sealt lahkuda, kuid teda heidutas sügav lumi ning jalgade kehv seisund. Lumele tegi ta suure H-tähe, kasutades selleks tuhka.

Otsingumeeskond leidis Tšehhi mägironija Lake Mackenzie lähistelt üleeile. Päästjate sõnul oli naine leidmise üle tohutu rõõmus ning mõõduka tervise juures.

Päästerühm saadeti Pizovat otsima pärast Tšehhi Vabariigi konsul Vladka Kenneti teadet Facebookis, et sugulased on Pizova pärast mures.

Ellujääja viidi haiglasse. Teda küsitlenud politsei sõnul on juhtum väga haruldane.

2015. aasta juuni algul hukkusid Peruus kolm kogenud Eesti mägironijat, elusana leiti sellest grupist Annemai Märtson.

Samal teemal

27.08.2016
Kaks ööd kaaslase surnukeha kõrval ja seejärel pikk kuu täielikku üksindust
06.08.2016
Gruusia mägedest leitud mägironijate hulgas polnud eestlasi
23.05.2016
Maailma kõrgeim mägi nõudis taas ohvreid
26.09.2015
Üheksa sõrme kaotanud jaapanlane pürib Mount Everesti tippu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee