Maailm

Tšehhi mägironija leiti elusana ligi kuu aega pärast kadunuks jäämist

Toimetas Kristin Aasma, 26. august 2016 11:33

10 KOMMENTAARI

m
mhm/ 28. august 2016 10:42
kui sel naisel on mõistus peas ei lähe ta enam iialgi mägedesse.
t
to mhm/ 29. august 2016 16:26
Kindlasti läheb. Sest seda mõistust polnud tal peas ilmselt ennemgi. Läks talvistesse mägedesse, täistuisanud ning suletud matkarajale. Kedagi ei informeerinud. Marsruuti kellelegi ei jätnud. Sidevahendeid ning korralikke orienteerumisvahendeid ei olnud. Samuti mitte signalisatsioonivahendeid ohu korral märku andmiseks. Artikli järgi otsustades ka mitte telki, toiduvarusid j.n.e.
t
To ???/ 26. august 2016 14:09
Kui kaasas oleks mobiil ja raadiosaatja, siis poleks see enam mingi ekstreemsus. Ekstreemsus on äärmuslikkus. Äärmuslikud olukorrad ongi etteaimamatud.
N
!/ 26. august 2016 16:33
Noh eks olgu siis rahul. Miks sellise ekstreemi ja äärmuste otsija päästmiseks siis üldse mingid päästjad välja saadet, selleks raha ning vahendeid raisati? Rikuti sedasi teise inimese seikluseotsingud, enda proovilepanekut ekstreemiharrastust.
Ma tundsin meest, väga vintsket ning vastupidavat rändurit ning alpinisti, kes töötass 90-ndate algul mõnda aega välismaalastele Kamtšatka poolsaarel korraldatud pikkadel ja kauakestvael ekstreemrännakutel saatja ning teejuhina Nagu ta mulle hiljem rääkis, oli kogu marsruut tegelikult eelnevalt korralikult ette valmistatud. Marsruudil olid punktid, kus oleks olnud vajadusel tagatud toit, arstiabi andmise võimalus ning raadioside, kui teekonnal kellegagi midagi tõsisemat oleks juhtunud.
h
27. august 2016 02:05
Hakkavad ka edaspidi sinult luba küsimata otsima, kui vaja. Osad inimesed on pulsil, aga teised nuputavad, kuidas need pulsil olevad veelgi paremini elada saaks. Noh nagu sina, mitte miski ega keski sinust ei sõltu, teised elavad täiel rinnal, aga sina targutad, et kuidas nad saaksid veel paremini elada. Nad ei saagi enam paremini, sest on õnneliku, ega mõtle sekunditki sulle ega sinu õnnelikuks tegemisele. Oled rahulolematu, keda kotib, see ju kõigest sinu rahuta rahu ja olu
t
to 02:05/ 27. august 2016 15:14
Miks teda siis üldse segati? Oleks võidud ta sinna valvurionni oma suure õnnega ning adrenaliinist pakatava pulsiga edasi istuma jätta, et ta seda täiel rinnal ning lõpuni nautida oleks saanud.
s
28. august 2016 02:52
sest paketis sees, et maksan roppu raha ja teavitan,et lähen täna sinna, homme tänna, kui miskit juhtub päästke. Kuna see pakett on sadu kordi kallim sinu saja aasta sotsmaksust, siis on mingid lepingud taga, mis päästjaid päästma kohustavad ja raha jääb ülegi et nälgivaid-surevaid narkareid elule toibutada (kah näe elu).
Samas on alpinistid vähe hinnalisemad inimesed igapäevaelus ka, mis tähendab et nende päästmine korvatakse ühiskonnale nii või naa (ta on asendamatu teadur-doktor ja maksab päris suuri makse), samas kui mingite narkarite-alkohoolikute ja nende laste päästmine tuhandete kaupa lisab vaid ebameeldivusi...no ja lisaks pole need alamõõdulised ju maksugi maksnud ja nende vägisi päästetud lapsed hakkavad "ilma tegema" väga suure tõenäosusega. No et täna päästad väga pahas seisus narkari lapse, homme saad noa neeru. Igati ohutum on päästa päästmise-väärilisi kodanikke, seda enam kui nad on selle juba enne mitmekordselt tasunud ja ka hiljem võlgu ei jää:)
k
küsimus/ 26. august 2016 13:36
kas nende peruus hukkunute surnukehad on lõpuks leitud?
a
asd/ 26. august 2016 16:58
2 leiti ju päris kiiresti, kolmas ilmselt jäigi kadunuks
K
???/ 26. august 2016 12:57
Kas seal rahvuspargis ohutusele ei mõelda? Taolistes turismionnides, mis on koguni toiduuainete nung kütusega varustatud, võiksid olla ikka mingid vahendid endast teadustamiseks. raadiosaatjast ma ei räägigi. Kuid kas või punased raketid või põledes värvlist suitsu eritavad briketid, et teavitada päästjaid, kui need kopteritega ringi tiirutavad.
Peale selle võiks iga taoline ekstreemturist ikka kaasa võtta ka korraliku mobiili. Kas või juna iseenda ohutuse huvides,

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee