Tarbija

Miks Telia hinda tõstab? (113)

Liis Vaksmann, 26. august 2016 04:00
HINNATÕUS: Ootamatu hinnatõus tegi kliendid nõutuks. Foto: Toomas Tatar
Sideoperaator Telia on alustanud vanade teenuspakettide korrastamist, kuid klientidele paistab see lihtlabase hinnatõusuna.

"Mina sain kirja pealkirjaga "Muudatused Teie mobiilsidepaketis" teisipäeval. Muudatused my ass," pahandab kaks aastat Telia klient olnud Elmar, kes luges kirja viisaka sõnavahu seest välja lihtlabase sõnumi – hind tõuseb, muu jääb samaks.

"Mind solvas selline ühepoolne hinnatõstmine sügavalt. Rääkimata düsgraafikust klienditeenindajast Aljonast, kes demonstreeris Telia koduka veebinõustamisaknas oma kirjaoskamatust ega suutnud paljudele küsimustele ka vastata."

Nimelt uuris Elmar, millest on hinnatõus tingitud, millele tuli vastuseks (kirjapilt muutmata): "Vana pakett me ammu ei pakku. Meil on uus ja lisavõimalusega pakett mis tõttu sulgeme vana paketid."

Edasi selgus, et lisavõimalus on nüüdsest kiirus 300 megabitti sekundis. Kui Elmar küsis, kas tema praegune netipulk võimaldab seda kasutada, siis tõdeti, et pulk suudab kuni 150, aga võrgu poolt pole piiranguid!

"Ehk siis pean lisaks kallimale hinnale ka uue pulga ostma," jätkab klient pahandamist. Facebooki avarustes pole ta ainus.

Telia meediasuhete juht Raigo Neudorf selgitab Õhtulehele, et sel suvel alustati mobiilse interneti ja kõneteenuse pakettide uuendamist ja ühtlustamist, mis tähendab, et osa vananenud ning mitte ajakohaseid pakette suletakse.

"Muudatuse eesmärk on luua moodne teenuste portfell, mis on oma ülesehituselt konkreetne ja lihtne, sisaldab tänapäevaseid teenuseid ja klientide soovitud lisahüvesid," ütleb Neudorf ja lisab: "Vanade pakettide sulgemine ja sellest tulenev üleviimine mobiilse elu paketti ei tähenda kliendile automaatselt hinnatõusu, vaid sellega kaasneb paljudel ka hinnalangus."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee