Eesti uudised

Laatadel tegutsevad petised jätavad müüjad raha ja kaubata (11)

Agnes Saik, 26. august 2016 04:00
RAHA EI JÕUA MÜÜJANI: Ühel hetkel on 50eurone ilusti kliendi käes, järgmisel aga väidab ta, et raha on juba makstud. Segaduses müüja jääbki seda uskuma ja arvab, et ei pannud saginas tehingut lihtsalt tähele.Foto: Teet Malsroos

Ei ole vaja lausuda võlusõnugi, kui rahatäht on kadunud. Ei paista seda ei müüja ega ka kliendi näppude vahelt. Kui müüja kaotab valvsuse, haihtub ka klient õhku, seda koos kauba ja kaupmehe ­rahaga ja enne kui tüssatu asjast arugi saab.

Müüja Kadi räägib, et ühel vihmasel laupäeval oli laadal vähe inimesi. Ta müüs riiete tänaval oma kaupa. Ühel hetkel ilmus tema laua ette vene keelt kõnelev naine ja küsis, kas 10aastasele poisile leiduks mütsi. Kadi näitas, et neid on küll ja palus meelepärase välja valida.

"Ta võttis esimese ettejuhtuva mütsi ja ei vaadanud üldse värvi ega tegumoodi," meenutab Kadi, et võõras tahtis maksta 50eurosega, mille ta võttis lukuga rahakotist agaralt välja ning jättis näppude ja kukru vahele. Müüja seletab, et tal hakkas kõige selle peale peas hoiatav tuluke põlema ja ta muutus eriti valvsaks.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee