Maailm

Naine käskis oma käe ja jala maha lõigata, sest tahtis kindlustusraha 

Õhtuleht.ee, 26. august 2016 04:00
RONG MAJADE VAHEL: Hanois on mitusada meetrit raudteed, kus pääseb läheneva rongi eest ainult ukseavasse peitudes.Foto: Reuters / Scanpix
Noor vietnamlanna Ly Thi kutsus kevadel kindlustaja kohale ja näitas oma köndistunud kätt ja jalga. Ta olevat jäänud rongi alla ja vajab nüüd hädasti kindlustusraha. Ly Thi oleks võinud seda saada neli miljardit dongi ehk meie rahas 160 000 eurot.

Vietnamis on see väga suur summa. Naisel oli ka tunnistaja, kes väitis, et nägi oma silmaga, kuidas Ly Thi rongi alla jäi ning verd voolas. Tema kutsus kohale ka kiirabi.

Õnnetuses polnuks tegelikult midagi imelikku. Hanois läheb raudtee kohati nii majade vahelt läbi, et inimesed peavad end ukseavadesse peitma või muidu jäävadki veduri ette. Kindlustusfirma siiski kõhkles, kas Li Thi jutt peab ikka paika.

Politseil paluti uurida, kuidas kõik täpselt juhtus.

Kahtlust äratas seegi, et 21aastane naine, kes Ly Thi sõnu kinnitas, on tema parim sõbratar. Samuti kirjutasid kohalikud lehed pärast väidetavat õnnetust, et Ly Thi on väikeettevõtja, kelle firmal ei lähe kuigi hästi. Võimalik on isegi pankrot.

Ly Thi närvid ei pidanud ülekuulamistel vastu ja ta tunnistas üles, et lasi sõbrataril oma käe ja jala maha nüsida. Loomulikult raha eest. Sõbratar tahtis saada 2000 eurot.

Kohaliku politseilehe kirjutis tavatust ja koguni eluohtlikust kindlustuspettusest äratas sotsiaalmeedias elava keskustelu. Mõni naerab Ly Thi rumaluse üle, kes kaotas käe ja jala ning võib nüüd isegi vangi minna.

Loodetud raha jäi ju ka saamata. Teised tunnevad hätta sattunule kaasa ja püüavad tema teo motiive mõista.

Politsei ei algatanud kriminaalasja, sest nagu Hanoi advokaat Le Van Luab BBC-le ütles, pole üheski seadusepunktis juttu karistusest, mis tuleks sellise teo eest määrata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee