Eesti uudised

Kirjastaja Tiina Ristimetsa ründas mererannas jooksnud hundikoer (42)

LISA KOMMENTAAR

Romi 19. september 2018 00:44
Lisan eelmisele seda, et tühjus petab rumalust ja vastupidi.
Aga täiskõht otsib viimasele auku.
Ervin Voldemart 19. september 2018 00:39
armasta seda, keda ei saa mitte armastada
sest mittearmastus on tühjus
6. korruse ühika äärmises toas
Leo 25. august 2016 23:07
Kunagi ründas koer Klooga rannas Lohusalu poole Piirivalve torni juures. Koer tuli majast mis kohe ranna juures. Huvitas kuidas jakes on lubanud ehitada maja keeluvööndi? Perenaine oli niivõrd ülbe ja karjus. Tüübi nimi on Merle Raam.
kaie 25. august 2016 19:24
Üks tuhandest koerast võib nii käituda ,peamiselt väärkoheldud.Ma pole isiklikult kunagi koera käest hammustada saanud .Olen järginud soovitusi :ära vaata võõrale koerale silma,ära ole kartlik ebalev,ära peida ennast,ära põgene ega jää seisma,sest koer on sinust kordades kiirem,vaid lahku aeglasel sammul,ära hakka koera hurjutama.Enamus inimesi ei osa käituda koeraga kohtudes vaid provotseerivad tahtmatult.Õppigem... Usun ,et vingujad hakkavad kohe tööle.Jõudu.
"Töötav vinguja" 26. august 2016 11:42
kaie kirjutas: "Enamus inimesi ei osa käituda koeraga kohtudes vaid provotseerivad tahtmatult". Provotseerivad tahtmatult... Tahtmatult. Ja "karistuseks" peavad hammustada saama?
"Töötav" vinguja 26. august 2016 11:47
kaie kirjutas: "Enamus inimesi ei osa käituda koeraga kohtudes vaid provotseerivad tahtmatult". Provotseerivad "tahtmatult"... Tahtmatult. Ja karistuseks peavad siis hammustada saama?
T. Ristimetsale 25. august 2016 17:24
Ristimets ütles: "Aga minu eesmärk pole koera karistamine ega kättemaks koeraomanikule ,vaid see, et taolised koeraomanikud päriselt ka hakkavad mõtlema."
Armas Ristimets, selline eesmärk on vaid unistus. Sellised koeraomanikud ei hakka mõtlema ka siis, kui neid karistatakse. Ilmaasjata pole mõtet halastaja olla, kui oled ohver. Avaldust ei tuleks teha mitte ainult politseile, vaid lausa riigikogule. Kuigi ka sellest poleks kasu, sest neilgi osades "peredes" sellised koerad kasvamas. Aga siiski. Oleks riigikogus tegevust. Sest kuni pole reaalsuses toimivaid seadusi, pole ka mõtet loota, et sellised loomapidajad end "parandama" hakkavad. Kõike head soovides.
Sidorof 25. august 2016 15:33
Seda lugu lugedes kiskus käsi kabuuri järele, päris ausõna. Olen ühe kaukaaslase maha lasknud, kes oli oma puurist lahti murdnud ja ründas minu last. Hea, et juhuslikult möödasõitev auto peatus ja võttis lapse peale. Koer oli last hammustanud käevarrest. Imelik oli asja juures see, lapsel oli jope seljas ja jope käisel ei olnud mingeid hamba jälgi, peale sülje aga käe varrel suured hamba jäljed ja muljumine. Nii seegi omanik tuli ennast ja koera kaitsma, et tema kutsu nii ja naa, aga oli paari päeva pärast jälle lahti ja otsis kellele hambad sisse lüüa... aga see oli ta viimane jalutuskäik. Ega muidu neist tapjatest lahti ei saa. Kas murrab koer sinu või tapad sina selle tõpra, valik tuleb teha kiiresti.
Jah 25. august 2016 12:46
ja see näitab veelkord, et tuleb igal pool käies pipragaasi kaasas kanda enese kaitseks, kuna ei tea ju kunagi kuskohast võib rünnak tulla ja gaasi tuleks lasta nii koerale kui ka peremehele sest nad on mõlemad süüdlased juhtunus.
Liikuvad Jalad ja pea 25. august 2016 12:20
Liikudes v@ljaspool koduseinu tuleb vaadata , et jalad ei @rritaks koera ega tema omanikku. Provotseerida ei tohi.

Medali küljed 25. august 2016 11:28
Kui koeraomanik probleemi selles ei näe, et tema koer mind ründab siis ei ole ka probleemi kui ma selles rünnakus selle koera maha löön. JOKK!
to medali küljed 25. august 2016 12:11
paraku nii see pole, siis saad sina kindlasti korraliku karistuse tema vara rikkumise eest, aga koeraomanikule ründamise eest karistust saada on väga raske. mind on suur koer rünnanud, tegin avalduse muposse ja kas ta lõpuks ka mingi väikese trahvikese sai, seda mina teada ei saa, sest see on minu kui ohvri jaoks saladus. ei mõista hästi kuidas seadus saab selline olla, aga vot ei anna mupo mulle teada, mis karistuse ta sai. ilmselt suulise hoiatuse. ja kuna asi nii leebe on, siis lasevadki ennast täis inimesed oma suured elukad vabalt jooksma ja teisi ründama. seaduseandja tegemata töö.
!!! 25. august 2016 11:14
Nii et kui mingi koer on kunagi väärkoheldud, siis ta võibki suvalisi inimesi hammustada? Ja kui too koer kuhugi vabalt jalutab, siis peavad kõik ta teelt kaduma?
Teiseks, miks nad siis oma koera väärkohtlesid, ta selliseks kasvatasid? Aga jah, kuidas ma nii taipamatu olen? Nad võtsid selle ju hiljem, juba täiskasvanud ning väärkohelduna! Vahest koguni varjupaigast. See näitab nende hingesuurust ning siin pragamise ning kurjustamise asemel peaksid inimesed neid hoopiski austama ning tunnustama. Näiteks pesident võiks anda Punase Risti kõrge teenetemärgi.
Solidaarne koeraomanik 25. august 2016 11:09
Minu koer on minu täieõiguslik perekonnaliige, kes mitte kunagi mitte kedagi esimesena ei hammusta! Ilmselt hammustati teda esimesena, et ta enesekaitseks vastu hakkas. Seega pole minu kutsake üldse mitte milleski süüdi!
Ja mida te, loomapiinajatest sadistid üldse tahate? Et ma oma pereliikmele suukorvi pähe paneksin ja ta alandavalt ning ahistavalt rihma otsa aheldaksin? No oodake edasi!
Alar1 25. august 2016 10:37
Minu arvates on süüdi koera omanik, kes ei taganud avalikus kohas koeraga liikudes teiste inimeste ohutust. Omanik peaks saama karistatud nii, nagu oleks ta ise kirjastajat rünnanud ja hammustanud. Eksiarvamus on see, et lahtine koer ei pidavat ründama. Võib rünnata küll!
Paavo 25. august 2016 10:23
see on tõsine probleem (lahtised koerad). Koeri ei tohi avalikes kohtades nagu seda mererand on, lahti hoida ! Nii keeruline see ongi ! Politsei peaks reageerima
aua 25. august 2016 10:16
Need keda koerad ei salli vaadaku endale peeglisse.Käin iga päev auto varjualusesse tehtud kimalasepesast mööda ning ükski ei puuduta mind.
aadu 25. august 2016 10:34
kimalased ei ole agresiivsed,,vaata kui erilased oleks pesa teinud ja sa ilma sutsuta jäänud,,vot siis hoople
. 25. august 2016 10:06
Käin tööle jalgrattaga. Ja sellisel kellaajal on koertega jalutajaid päris palju.
Vähemalt pooled koerad muutuvad minu möödumisel lausa agresiivseks,
Õnn, et ükski pole veel juhtumisi lahtiselt jooksnud.
Mind ei huvita mingite zoofiilide ja koerapsühholoogide selgitused.
Ma tunnen kogu aeg ennast ohustatuna.
Läks veel hästi 25. august 2016 09:23
Minu lugu juhtus egiptimaal Nuveiba rannas. Jalutasin naisega paarsada meetrit eemal promenaadil. Kaks eurooplast oma hundikoertega jalutasid rannas. Koerad mürasid, kui äkki märkasin, et nad nägid meid ja asusid rünnakule. Vahe oli vähemalt 300 meetrit. Hakkasime jooksma, sest saja meetri kaugusel oli mingi sein. Koerad lähenesid ja märkasid enne meid, et seina taga sõi heinu muul. Loom huvitas neid õnneks rohkem ja kogu hammustamiste ja rebimiste laviin läks vaese muula peale. Kole on selles situatsioonis olla.

soovitus 25. august 2016 08:43
NRG-le. Siis sa tead ,mis sind eest ootab.Vali ise kolmest sobivaim.Kindlasti kustutatakse komm.
Kuuuurija 25. august 2016 07:53
Millal on peniomanik oma koera rünnakus probleemi näinud? Ainult siis, kui peni selle rünnaku tulemusel ise viga või otsa saab!
Avalikus ruumis on nii,et 25. august 2016 07:44
Kõik inimest rünnanud loomad tuleb hukata.See on tõuaretus.Ja looma omanik kannab kõik ründega seotud kulud,lisaks kopsakas trahv oma tegemata töö eest.
nimetu 25. august 2016 06:59
kannataja 25. august 2016 06:56
mind hammustan koer keegi i kirjutanud sellest
motlen 25. august 2016 06:54
kas ikka lugu juhtunud voi kirjastaja motle loo.Molemad varjandid voimalikud.Teatas politseile,aga kas ka arstile,kui jalg oli puretud.Koigepealt arstile kaik vajalik.Seeparst kaldun arvama,et lugu on loo parast.Tavaliselt koerad ei runda ,kui nad on valjaspool oma territooriumi,veelvahem rahulikku jalutajat,need vaga haruldased juhtumid.Kui naha ,et koer jookseb su poole,jaa lihtsalt seisma rahulikult ja koer ka koer jaab seisma.Head paranemist ,kui see hammustus oli,kai ka arstil.
babuška 25. august 2016 09:53
Kui ikka asjast ehk siis koerte rünnakuitest midagi ei tea, siis poleks mõtet suud pruukida.
Olen ise koera omanik ja oskan käituda, aga ikkagi 1 lõukoer pures mind tänaval. Tegi sel hommikul rekordi- 3 inimest tunni ajaga. Pärast varjupaiga omad ei jõudnud ära kiita, kui nunnu kutsu. Seda kiitust jätkus seni kuni seal ka keegi puretud sai. Ja pandigi magama see loom.
loomult loom 25. august 2016 06:15
Kyll koeraomanikud teavad, et neid ei karistata ja sellepärast nad irvitavadki. Hirm omakohtu ees taltsutaks neid kindlasti, aga siis läheks koeralt pureda saanud ohver koeraomanikule fyysilise valu tekitamise eest kinnimajja. Koeravägivalla ohvrit ei liigitata inimese kategooriasse niikuinii.
Horros 25. august 2016 02:20
Noo vot, tuleb end pesta ja oma tigedat pilku varjata.
.
Koer reeglina ei ründa ilma põhjuseta.
.
99% oli põhjus selles end näoraamatus reklaamivas fruktis.
Hastings 25. august 2016 06:17
Kas kahtlustate, et koerale ei meeldinud kirjastavate raamatute sisu?

mi35 25. august 2016 00:45
koer avalikus kohas ilma suukorvita on nagu rikkur püksata raekoja platsil..
Ei vihka lemmikloomi.. 24. august 2016 22:39
Sõitsin terviserajal rattaga kui mingi volask oma balti-saksa, neljajalgse krantsiga ,kusagilt välja ilmus.Ei suukorvi ega jalutusrihma. Krants mind ründama,mina pikali,õnneks ratas takistas mulle hambaid kintsu löömast. Seekord päästis mind,väga vänge,putukatõrje aerosool. Krants pani kiunudes minema ja koeraomanik mind sõimama,et mina tema tõukoera üritanud teise ilma saata. Läks sõnavahetuseks mis lõppes sellega,et koeraomanik sai ka nuusutada. Peale selle veel paar sõbralikku laksu ja asi lahendatud. See lugu juhtus aastaid tagasi kuid sarnased ründed juhtuvad praktiliselt igapäevaselt ka nüüd. Keegi kirjutas väga õieti, et ärgu siis inimesed nutku, kui lemmikloom on saanud sõõrmetesse annuse aerosoolist, mis rikub ta haistmismeeled või rikub ta kauni kasuka. Kui kõik tundub väga julmana looma suhtes siis tuletan meelde seda,et igal inimesel on tema elule ja tervisele ohtliku ründe puhul õigus ennast kaitsta. Tänu sellisele õigusele suri Toomemäel inimene ja ükski rott ei köhi.
heh 24. august 2016 23:19
see lugu sul otsast löpuni väljamöeldud sul. aga hea fantaasialend muidu.
no 24. august 2016 22:09
Vägev uuduis küll, tuntud kirjastaja sai koeraga kokku. Üldiselt hale soperdis "tuntud ajakirjanikulur"
monton 24. august 2016 21:28
Suht palju koeri ,peremehega või peremeheta ründab ligimesi.Ainult üksikud runded jõuavad meediasse ja seda ainult ühel põhjusel,tähelepanu ja reklaami vaja.Loomulikult mitte koerale.
NRG 24. august 2016 20:57
Palun ärge siis imestage, kui teie koeri tulistatakse, mürgitatakse ja puuakse.
Kuidas oli? 24. august 2016 20:55
Tiina Ristimetsa ründas rannas omanike silme all võõras koer: !. Kes on TiinaRistimetsa omanik? " Kellele oli koer võõras?
Sama lugu 24. august 2016 22:29
Kui normaalne iinimene naeb lahti olévat koera, peab ta seisma jaama, mitte marssima koera suunas. Minule opetas seda lapsena vanaema ja seitsekumne aasta jooksul ei ole mind ukski koer hammustanud.
... 25. august 2016 01:35
normaalne inimene hoiab ona koera rihmastatult, mida nõuavad ka lemmiklooma pidanise eeskirjad
to Sama lugu 25. august 2016 06:59
Oleks rannas päikest võtnud,siis poleks rünnanud,liikuvad jalad on koerale märklauaks.
pitbull 25. august 2016 09:05
vaata, mina teen nüüd nii, et võtan oma veits närvihaige pitbulli kaasa ja läheme jalutama raekoja platsile. tule sina ka ja võta seal päikest, ära jalgu liiguta, muidu võid surma saada!
vast oli keskerakondlik või isegi putinistlik peen koer 24. august 2016 20:40
ei eestlaste hästikasvatatud kuts lähe inimesi rõndama,kui just sm.Ansip käsku ei anna.