Tiina RistimetsFoto: Krõõt Tarkmeel
Õhtuleht.ee 24. august 2016 20:24
Tuntud kirjastaja, kirjastuse Pilgrim juht Tiina Ristimets avaldas oma Facebooki seinal häiriva loo sellest, kuidas teda Meremõisa rannas ründas teda lahtiselt ringijooksnud koer.

"Tegin eile 16.30 ajal Lohusalu–Meremõisa rannalõigul oma tavapärast jalutuskäiku. See on mu üks lemmikrandasid, kus käin üksi või lastega üsna tihti. Kui olin jõudnud Meremõisa randa, nägin kaugel kahte inimest, kellega oli koos suur hundikoer. Jalutasin rahulikult rannal edasi. Järgmisel hetkel kargas see koer püsti ja tormas minu poole. Kui sain aru, et ta mind ründab, oli mu ainuke mõte, et jumal tänatud, et mu väikest poega kaasas pole. Koer kargas mulle jalga. Tulemuseks olid katkised riided ja verised kihvajäljed minu jalas, kirjutas ta oma Facebooki seinal.

Ristimets lisas, et ta oli täiesti šokis. "Lisaks valule ja hirmule olin täiesti segaduses, et selline asi ka päriselt toimub. See on avalik rand, kus jalutavad inimesed ja mängivad lapsed. Ma ei karda üldiselt koeri. Mul on väga palju väga ägedaid koeraomanikest tuttavaid, kelle kaudu tean, kui vastutustundlikult nad oma koeri avalikes kohtades haldavad."

"Mind rünnanud koera omanikud püüdsid pärast minu ründamist koera kinni. Minu küsimusele, miks selline koer, kes on ründeohtlik, on rannal lahti, vastasid nad, et tegemist on väärkoheldud koeraga. Lisaks ütlesid nad, et koer ründas sellepärast, et ma jalutasin koera poole. Mainin üle, et ma ei teinud muud, kui jalutasin vaikselt avalikul rannal. Üks koeraomanikest vaatas mu lõhkist jalga ja ütles: oh, pole midagi, haavad pole sügavad. Nad ei vabandanud ega pakkunud abi," kirjutas ta.

Ristimets lisas hiljem postitust kommenteerides, et tegi lähedaste survel politseile ka avalduse. "Aga minu eesmärk pole koera karistamine ega kättemaks koeraomanikule ,vaid see, et taolised koeraomanikud päriselt ka hakkavad mõtlema. Millised tagajärjed võivad nende hoolimatusel olla," tõdes ta.