Eesti uudised

Täiendatud kell 18:30 Sooääre kommentaariga! 

Maavärinapiirkonnas viibiv riigikogulane: meeleolud on murelikud (9)

Toimetas Piret Pappel, 24. august 2016 16:52
Hommik majas polnud meeldiv: praod seintes, lagedest kukkunud krohv ja purunenud nõudFoto: Imre Sooäär/Facebook
Itaalias Ascoli Picenos viibiv Imre Sooääre kirjutas õhtupoolikul Facebooki, et paarikümne kilomeetri kaugusel maavärina epitsentrist võis tunda järeltõuget.

"Meeleolud siin paarikümne kilomeetri kaugusel maavärina epitsentrist on murelikud. Ikka veel kestev kiirabisireenide jada koidust saati, praktiliselt vahetpidamata. Hukkunute arv tõuseb iga tunniga, mõnes mägikülas on inimesi veel rusude all kinni. Side ja internet on tugevalt häiritud, aga elekter taastunud. Hommik majas polnud meeldiv: praod seintes, lagedest kukkunud krohv ja purunenud nõud. Lootsin, et nüüd on möödas, aga just praegu toimus järgmine järeltõuge."

Samal teemal

Õhtuleht sai vaatamata sideprobleemidele Sooäärega hiljem ka ühendust. “Olen siin tuttavatel külas Ascoli Piceno lähistel mägedes, paarikümne kilomeetri kaugusel Amatricest. Meeleolud on kaunis masendavad,” ütleb Sooäär. 

“Ärkasime üles selle peale, et kogu maja vappus. Lagedelt ja seintest langes krohvi. Majast välja saamine oli raskendatud, kuna elekter oli juba läinud kogu kûlas. Esimene tõuge kestis umbes mõnikümmend sekundit. Inimesed tulid majadest tänavatele, lapsed nutsid ja kuna ümbruskonnas on palju talusid, siis kõikjalt kostus koduloomade ja lindude hädakisa.” 

Sooääre sõnul tema külas küll keegi maavärina ohvriks ei langenud, ent mitmed hooned said tõsiselt kahjustada. “Naabrid ütlesid, et nende sünnist saati nad nii tõsist ei mäleta. Seintes on praod ja köökides purunenud nõud,” kirjeldab Sooäär. “Siit idapoole ehk Amatrice suunas on purustused järjest suuremad ja osad külad mägedest langenud kivide tõttu ära lõigatud.” 

Inimesed on küll murelikud, ent paanikat Sooääre sõnul pole. “Palju on vabatahtlikke, kes aitavad ja abi pakuvad. Kuna naabrite kahjustused olid väiksemad ja neil on uuem raudbetoonist maja, siis pakkusid nad kohe, et täna ööbiksime nende pool. Ilmselt ööbime aias, sest sooja on piisavalt. Kogu päeva jooksul on olnud mitukümmend järeltõuget ja neid võib veel tulla,” sõnab Sooäär. 

See on Sooäärel juba teine kord maavärinat kogeda. Tõsi – viimati juhtus see maavärinatega harjunud Tokyos ning piirdus vaid nelja palliga. 

Kesk-Itaaliat tabas täna varahommikul maavärin magnituudiga 6,2. Surma on saanud 37 inimest ja vigastada vähemalt 150. 

Kõige rängemalt sai kannatada Roomast umbes 150 kilomeetrit kirdes asuv Amatrice linn. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee