Eesti uudised

GALERII | EKRE toetajad protestivad Merkeli vastu: Saksamaa teeb hullusi ees ja meie teeme järele (15)

Marge Sillaots, 24. august 2016 15:20
Foto: Alar Truu
Saksamaa liidukantsler Angela Merkeli visiidi ajaks Toomkiriku juurde kogunenud 30-40 EKRE toetajat protestivad eelkõige pagulaspoliitika vastu.

EKRE toetajate siltidelt võib lugeda näiteks, et "Angela Merkel = juudas" ning "massiimmigratsiooni vastu", kui protestijatel on kaasas Eesti lipud ja käes punased nelgid.

Kiriku juures Tallinnast pärit keskealise Guidoga vestelnud Õhtulehe reporteri sõnul arvab mees, et Merkel peab end jumalaks, kes otsustab kogu Euroopa Liidu eest, et tahab pagulasi sisse tuua. "Pagulased ei ole mingid süütukesed, vaid need on kõik usufanaatikud," sõnas Guido.

Kui mehelt pärida, mida arvab ta sellest, et president Ilves ja peaminister Rõivas võõrustavad Merkelit kui külalist, vastas mees: "Poliitikas pole sõprust, on vaid huvid. Need huvid on meile halvad."

"Saksamaa teeb hullusi ees ja meie teeme järele," sõnas samuti keskealine Ülle, pidades silmas pagulaspoliitikat. "Nad tulevad siia, aga ega nad tööd teha ei taha.“

20. eluaastates Maiki, kes samuti kiriku juures seisis, tunnistas, et otseselt ta pagulaspoliitika vastu ei ole, ent teda häirib valitsus ja peaminister Rõivas, keda pole vaja tagant kiita. "Rõivas poeb Euroopale ja meist on tal ükskõik!"

Angela Merkeli visiit algas pärastlõunal kell kolmveerand neli kohtumisest Taavi Rõivaga. Pärast seda antakse üheskoos pressikonverents ja hiljem külastab Merkeli delegatsioon Tallinna toomkirikut.

Samal teemal

24.10.2017
Angela Merkeli visiidi ajal oli politsei sunnitud välja kutsuma pommirühma
25.08.2016
GALERII | ILVES JA MERKEL KADRIORUS: me vajame edukat Euroopa Liitu
25.08.2016
TV3 VIDEO | Merkel on rahul Eesti panusega põgenikekriisi lahendamisse
25.08.2016
ANGELA MERKEL – Ida-Saksa nohikust maailma võimsaimaks naiseks