Liibanoni päritolu Austraalia moekunstnik Aheda Zanetti Foto: SAEED KHAN
Toimetas Piret Pappel 24. august 2016 11:17
Burkiinid disaininud 48-aastase austraallanna Aheda Zanetti kinnitusel on ülikatvate ujumisrõivaste keelamine nende müüki kõvasti kasvatanud vahendas BBC.

Kogu keha katva islamirõivastuse burka põhjal loodud ujumiskostüüm katab kogu keha ja jätab nähtavale ainult näo, käe- ja jalalabad.

Mitu Lõuna-Prantsusmaa menukat kuurortlinna on burkiinid keelanud ja Zanetti sõnul mõjub see burkiinide müügile pigem hästi. E-poes on tema kinnitusel müük kasvanud ligi 200 protsendi võrra.

Liibanoni päritolu Austraalia moekunstnik Aheda Zanetti Foto: SAEED KHAN

Zanetti kinnitusel pole burkiinid naiste rõhumise võrdkujuks, vaid sümboliseerivad hoopis vabadust ja tervislikke eluviise. Liibanoni päritolu moekunstniku sõnul on peab ta end austraallannaks, kuid teab väga hästi ka islami tavasid ning seda, mida tähendab loorikandmine.

Kui Zanetti hakkas burkiinisid kavandama, mõlkus tal meeles soov, et islamiusulised naised saaksid osa Austraalia elustiilist, kus rannaskäimine on igapäevane asi.

Zanetti sõnul sümboliseerivad burkiinid sportlikku eluviisi Foto: SAEED KHAN

Zanetti tunnistas, et oma osa oli ka prantslastel, kes keelasid koolides pead katva hidžaabi kandmise. "Keegi maailmas ei saa mosleminaistele öelda, mida me tohime kanda ja mida mitte," kinnitas ta.

Modellid demonstreerivad burkiinisid Foto: SAEED KHAN