Maailm

Burkiinid loonud moekunstnik: need ujumisriided sümboliseerivad vabadust ja sportlikke eluviise (13)

Toimetas Piret Pappel, 24. august 2016 11:17
Liibanoni päritolu Austraalia moekunstnik Aheda Zanetti Foto: SAEED KHAN
Burkiinid disaininud 48-aastase austraallanna Aheda Zanetti kinnitusel on ülikatvate ujumisrõivaste keelamine nende müüki kõvasti kasvatanud vahendas BBC.

Kogu keha katva islamirõivastuse burka põhjal loodud ujumiskostüüm katab kogu keha ja jätab nähtavale ainult näo, käe- ja jalalabad.

Mitu Lõuna-Prantsusmaa menukat kuurortlinna on burkiinid keelanud ja Zanetti sõnul mõjub see burkiinide müügile pigem hästi. E-poes on tema kinnitusel müük kasvanud ligi 200 protsendi võrra.

Liibanoni päritolu Austraalia moekunstnik Aheda Zanetti Foto: SAEED KHAN

Zanetti kinnitusel pole burkiinid naiste rõhumise võrdkujuks, vaid sümboliseerivad hoopis vabadust ja tervislikke eluviise. Liibanoni päritolu moekunstniku sõnul on peab ta end austraallannaks, kuid teab väga hästi ka islami tavasid ning seda, mida tähendab loorikandmine.

Kui Zanetti hakkas burkiinisid kavandama, mõlkus tal meeles soov, et islamiusulised naised saaksid osa Austraalia elustiilist, kus rannaskäimine on igapäevane asi.

Zanetti sõnul sümboliseerivad burkiinid sportlikku elustiiliFoto: SAEED KHAN

Zanetti tunnistas, et oma osa oli ka prantslastel, kes keelasid koolides pead katva hidžaabi kandmise. "Keegi maailmas ei saa mosleminaistele öelda, mida me tohime kanda ja mida mitte," kinnitas ta.

Modellid demonstreerivad burkiinisidFoto: SAEED KHAN

Samal teemal

01.02.2017
Austria hakkab burkakandjaid trahvima
01.12.2016
Holland keelustab burka kandmise
08.09.2016
Islamiriik keelustas Mosulis burka kandmise
26.08.2016
Prantsuse kohus peatas burkiinikeelu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee