Maailm

Täiendatud 27.08. kell 9.05

GALERII | Itaalia maavärinas on hukkunud enam kui 280 inimest (12)

Toimetasid Maria Rozbaum ja Gerly Mägi, 25. august 2016 15:34
Amatrice'i linn pärast maavärinatFoto: Vigili del Fuoco/Handout via REUTERS
Itaalia keskosas tekitas maavärin kolmapäeva öösel suuri kahjustusi, 284 inimest sai surma ja vigastatud on üle saja inimese. Piirkonnas töötavaid päästjaid segavad tugevad järeltõuked, vahendas BBC.

Neljapäeva päraslõunal tabas katastroofipiirkonda järeltõuge magnituudiga 4,3 ja paljud päästetöötajad pidid varisevates hoonetes töötamise lõpetama. Piirkonnas on üle 4000 päästja, kes otsivad rusude alt ohvreid.

Katastroofi piirkonnast on ajutiselt ümber asustatud enam kui 1000 elanikku, sest ametivõimud ei luba tugevaid kahjustusi saanud majades ööbida.

Foto: REUTERS/Emiliano Grillotti

Samal teemal

Amatrice'i linn on üks neist asulatest, mis sai maavärina tagajärjel kõige suuremaid kahjustusi. Maavärina epitsenter asus ligikaudu 100 kilomeetri kaugusel Itaalia pealinnast Roomast kirdes umbes 10 kilomeetri sügavusel. Kolmapäeva öösel kohaliku aja järgi kell 3.36 toimunud maavärin oli magnituudiga 6,2.

"Pool linna on läinud," kommenteeris olukorda Amatrice'i linnapea Sergio Perozzi, lisades, et ära lõigatud kõik linnast väljuvad teed ja suur hulk hooneid purunenud. "Inimesed on rusude all. Lisaks oli maalihe ja üks sild on kokku kukkumas."

Linna peatänav on pea täielikult hävinenud ning päästjad üritavad jätkuvalt nii Amatrices kui ka lähedal asuvates väikelinnades ja külades rusude alla lõksu jäänud inimesi leida. Samas raskendab päästetöid piisava tehnika puudumine. Näiteks Saletta külas, kus elab ligikaudu 20 inimest, kaevavad inimesed meeleheitlikult käte abil rusude vahel, lootuses leida naabreid.

Itaalia tsiviilkaitse juht Luigi D'Angelo sõnul ei lõpetata päästetöid enne, kui ollakse kindlad, et kõik inimesed on üles leitud. "Paljudel juhtudel minevikust oleme näinud, et isegi kaks päeva hiljem on inimesed elus," ütles D'Angelo. "Seega me tahame jätkata."

Foto: AFP PHOTO / FILIPPO MONTEFORTE

Itaalia meedia teatel oli värinat tugevasti tunda ka Roomas, kui hooned rappusid ligi 20 sekundit. Maavärina piirkonnas viibis ka 9 eestlast, kuid välisministeeriumi teatel on nendega kõik korras.

Itaalia tsiviilkaitse juhi sõnul võib seda maavärinat võrrelda 2009. aasta Aquila värinaga, milles hukkus 309 inimest.

Amatrice'i linn Itaalia kaardil Foto: Wikipedia

Vaata ka galeriid päästetöödest ja purustustest!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee