Eesti uudised

Angela Merkeli käik Tallinnasse saab olema lühike ja konkreetne (72)

Maarit Stepanov, 24. august 2016 04:00
TULEB TAAS: Angela Merkel külastas Eestit viimati 2008. aastal. Foto: Svetlana Zaitseva
Saksamaa Liitvabariigi liidukantsler Angela Merkel külastab täna ja homme Eestit. Kahe päeva jooksul kohtub ta peaministri ja presidendiga, rohkemaks aega õieti ei jätkugi.

Angela Merkeli visiit algab pärastlõunal kell kolmveerand neli kohtumisest Taavi Rõivaga. Pärast seda antakse üheskoos pressikonverents ja hiljem külastab Merkeli delegatsioon Tallinna toomkirikut.

Samal teemal

Kui läinud reedel pressile tutvustatud ajakavas veel kirikut ei olnud, siis välisministeeriumi meedianõuniku Sandra Kamilova kinnitab, et see on olnud ajakavas algusest peale, kuid teadmatusest, kas kirikusse ka ajakirjanikke lubatakse, hoiti seda vaka all.

Visiidi korraldajate sõnul sündis ettepanek külastada kirikut koostöös liidukantsleri esindajatega: toomkiriku valimisel mängis rolli hea asukoht ja tõsiasi, et Merkeli isa oli pastor.

­Valitsuse meedianõunik Helin Vaher teab lisada, et kohtumise käigus tutvustatakse liidukantslerile ka kolme Martin Lutheri sulest pärinevat kirja, mille usumees saatnud Tallinna Raele. Linnaarhiivist spetsiaalselt kohale toodavates kirjades räägitakse jutlustajate lähetamisest Tallinnasse.

Eile avalikustatud kirikukülastuse peale on reageerinud ka Konservatiivne Rahvaerakond, kes korraldab toomkiriku kõrval piketi näitamaks vastumeelsust Euroopa migratsioonipoliitikale.

Mida teeb liidukantsler pärast kirikus käimist, Saksamaalt tuleva delegatsiooni palvel ei avaldata. Presidendi kantselei avalike suhete osakonna juhataja Piret Pert teab, et Ärma kinnisesse turismitallu Merkelit kutsutud ei ole. Presidendiga kohtutakse hoopiski järgmise päeva hommikul Kadriorus. Kus Merkel ööbib, on saladus.

Tähelepanelikud inimesed märkasid eile hommikul Tallinna kesklinnas asuva Hilton hotelli ees tumedate klaasidega minibusse ja hotellis mundrites sõjaväelasi. Hilton Tallinn Park hotelli turundusjuht Kristi Toomet ütleb, et need võisid olla USA õhuvägede autod.

"Tegemist oli täiesti tavapärase ärikohtumisega tulevikuürituse tarbeks. Sellel polnud Angela Merkeliga mingit pistmist," kinnitab ta.

Politsei on liiklushäireid kommenteerides viidanud, et täna õhtul sõidab Angela Merkel Laulasmaale. Eestis lahkub ta homme lõunal.

Liiklus on häiritud

Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli visiidi tõttu piirab politsei 24. ja 25. augustil liiklemist ja parkimist Tallinna eri piirkondades.

Kolonnide liikumisel on oodata lühiajalisi liiklusseisakuid. Politsei soovitab sõidukijuhtidel olla tähelepanelik, jälgida ajutisi liiklusmärke ja varuda sihtpunkti jõudmiseks rohkem aega.

Ühtegi tänavat täielikult ei suleta, samuti on tagatud jalgsi ligipääs. Liiklemine on raskendatud 24. augustil ajavahemikul kell 14–19 vanalinnas, kesklinnas ja selle ümbruses, samuti kolonnide liikumisel Mustamäel, Õismäel ja lennujaama juures.

25. augustil on liiklemine lühiajaliselt häiritud kell 10–12 kesklinnas, Kadriorus ja Ülemiste piirkonnas. 24. augusti varahommikust kuni kella 19ni piirab politsei ka ajutiselt parkimist ja peatumist Toompeal ja üksikutes kohtades Kesklinnas. Ka Tallinna lennujaama palutakse reisijail saabuda neil päevil tavapärasest varem.

Samal teemal

24.09.2017
Angela Merkeli visiidi ajal oli politsei sunnitud välja kutsuma pommirühma
25.07.2016
TV3 VIDEO | Merkel on rahul Eesti panusega põgenikekriisi lahendamisse
25.07.2016
ANGELA MERKEL – Ida-Saksa nohikust maailma võimsaimaks naiseks
24.07.2016
GALERII | EKRE toetajad protestivad Merkeli vastu: Saksamaa teeb hullusi ees ja meie teeme järele