MÕTLIK: Teisipäeval kohtus tundus süüdistatav esmalt kaaluvat, kas ta ikka on prokuröri pakutud kokkuleppega nõus, ent pärast mõtlemispausi siiski nõustus. (Mattias Tammet)

Harju maakohus mõistis süüdi mehe, kes mullu Maardus kohtutäiturit ähvardas ja siis arestitud autoga putku pani.

Kohtutäiturit ja manukat (uurimistoimingu juurde kutsutud erapooletu isik – M. T.) noaga ähvardanud 43aastane Boriss Tussikov soostus teisipäeval prokuröri pakutud kokkuleppega, millega mõistetakse mehele tingimisi üheaastane vangistus kaheaastase katseajaga, millele lisandub kannatanutele välja mõistetud tsiviilhagi ja sundraha. Kohus sellise otsuse eile ka tegi.

"Olen nõus… kuigi midagi ei teinud," ütles Tussikov. Kohtunik palus mehel selgitada, miks ta ennast süüdi tunnistas, kui midagi teinud ei ole. "Muidu pannakse kinni," selgitas Tussikov. Kust ta seda teab, uuris kohtunik. "Praktika, elukogemus," ütles Tussikov.

"Elukogemus räägib teile seda, et süütud inimesed pannakse vangi?" küsis kohtunik ja selgitas, et tahab kindlaks teha, kas Tussikov ka päriselt kokkuleppega päri on. Sellele ei osanud Tussikov vastata, ent kirjutas kokkuleppele siiski alla.

Tussikovi on varem mitu korda karistatud, muu hulgas ka kriminaalkorras. 2011. aastal jäi ta Tallinnas bussis vahele piletita sõiduga, mispeale läks kolmele mupo ametnikule kallale. Üht neist lõi ta rusikaga, teist õllepudeliga pähe ja kolmandat lõikas õllepudeli korgiga.

Jaga artiklit

13 kommentaari

Z
Zaniku Mukidze  /   23:57, 24. aug 2016
Teen ettepaneku huiussikov kinnitada uueks presidendikandidaadiks !Teist nii vaprat meest pole terves ilmas !

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis