Eesti uudised

Bensiinijaama tagant ostetud koera elu jääb üürikeseks (39)

LISA KOMMENTAAR

Pmst 24. august 2016 01:25
Millise bensiinijaama taga neid krantse müüdakse, ma ostaks ka mõne? Need paberitega haiged koerad ja koerapidajad on üle visanud.
Lennart 23. august 2016 23:52
Võtke koer varjupaigast! Ärge toetage ei paberiteta vabrikut ega paberitega vabrikut! Mõlemad tegelevad lihtsalt mõttetu aretamisega. Üks tüüp on lihtsalt endale paberid trükkinud. Meil ei ole mingit koeratõuseadust, mis defineerib tõud vms. On lihtsalt eraorganisatsioonid, mis neid nn paberitega koeri defineerivad.
mul ja sul ja tal 23. august 2016 23:13
Kas keegi aru ka saab,millest tegelikult jutt---koeravabrikutest!
mul ka 23. august 2016 22:55
nn ilma paberiteta koer , kes väliselt omab tõukoera tunnuseid. Ostsin internetikuulutuse kaudu , kuid läksin pesakonda ise koju vaatama.Emane koer oli väga rahulik ja sõbralik ja see julgustas ka kutsikat võtma. Pesakond muide oli majutatud pererahva suurde kööki , mis on üsna mõistlik variant . Nüüdseks on kutsikast saanud 13-aastane laisk koerapapi (!) .Järglasi tal pole , pulma pole pääsenud :). Aga mis põhiline - sama tõu paberitega tõupuhtad esindajad ei ole eestis üle 8 aasta elanud. Seega teatud väike segaverelisus siiski ilmselt tugevdab koera - ei oskagi muud arvata.
Lihtsalt selguse mõttes - tegu ambulli ehk ameerika buldogiga, kaal ca 50kg.
Naine 25. august 2016 21:28
Miks?Kas ka kahju polnud?
Katrina 23. august 2016 22:13
Oleme väga rahul oma turuväravast kaasa napsatud külatõugu (saksa lambakoera koopia) pereliikmega, üle 10 aasta juba
Olin ka naiivne 23. august 2016 22:12
Mina ostsin peaaegu 11 aastat tagasi Statoili juures ühe käest kutsika. Kuna infot netis liikus veel vähe, siis olin nii loll küll, et midagi väga kahtlustada ei osanud. Muidugi kahtlane oli küll hiljem see, et telefon enam ei vastanud, kui tahtsin kutsika emast pilte. Kutsikas oli usse hirmsasti täis. Muus osas ei oska öelda, et tervis kuidagi kehv oli. Eluiga täitsa normaalne, sest praegu varsti saamas 11, mis rotveileri laadi koera kohta päris hea saavutus.
Pikk jutt, A 23. august 2016 21:54
Missuguse bensiinijaama taga neid koeri siis müüakse?
Hm, 23. august 2016 21:03
Olen nõus et koer on koer, on tal paberid või mitte. Inimene kes sõpra tahab peab siiski saama valida kas läheb kindlat teed pidi - see on siis saab valida koera suuruse, iseloomu, välimuse jne. Lisaks igati abi ja nõu koera kasvatamisel, tervise probleemidega (juhul kui peaks midagi juhtuma) jne. See kõik kaasneb paberitega koeraga. Või läheb koera võtmine nii kuidas juhtub - see on siis kas veab või ei. Jutt et paberiteta koerad on tervemad on jama. Keegi ei tee kunagi oma krantsile (jah, just nimelt krants paberiteta koer ongi!) selliseid tervise uuringuid kui tehakse tõukoertele. Kuna koerad ei näita oma vaevusi välja ei teagi me et tal midagi viga võib olla.
Kõigil hingekestel on õigus heale elule ja kodule! Vihastab mind isiklikult aga see et krantse nimetatakse paberiteta tõukoerteks! Mida kuradit! Kui on paberid siis on tõukoer, kui pole pabereid siis on ehtne krants! Kas tänapäeval on siis häbi nimetada asju õigete nimedega? Või on neid lolle nii palju kes lähevad haneks nimetuse paberitea tõukoera peale ja tunnevad ennast siis kuidagi eriliselt? Ikkagi "tõukoer" ju! Seega, parem aus krants või tõukoer kui inimest petmine nn paberiteta "tõukoeraga". Seega kui mulle ikka kuts meeldib ja tema suurus iseloom jne pole olulised siis pole vahet kas krants või tõukoer. Sõbrad ja pereliikmed on nad mõlemad ja õigus heale elule on mõlemal!
krants tähendab segaverelist, aga 24. august 2016 08:45
kahe paberitega tõukoera järglane on ikkagi tõukoer ka siis kui talle jätta paberid tegemata. tegelikult ei garanteeri paber mitte midagi kui pole tehtud DNA analüüsid, sest paberid TEHAKSE, kutsikad ei sünni paberipakk hambus ja paber kannatab kõike! tean juhuseid kus kasvatajal on palju koeri ja ta ise ka ei tea, kes on ta kutsikate vanemad (isa) ning siis on lasknud teha DNA analüüsi ning ikka soomes, mitte eestis. :)
see propaganda, et ainult EKL on tõutunnistus on vale, sest ei tunnista paljude teiste maade tõutunnistusi, ehk siis niiöelda läti paberitega koer on eesti klubi järgi krants. inimesed on sellest teadlikud ja seepärast see nn. tõukoera ja paberi promomise teema sin käib. ahjaa, kui ikka paberitega tõukoer on nii tugevalt üle nn. paberiteta tõukoerast, siis pole ju mõtet viriseda neil paberitega müüjatel . vahe on vaid selles, et ei raatsita müüa oma kutsikaid normaalse hinnaga, sest siis hakkavad teised paberitega müüjad sind laimama kuna kisud hinna alla. müüd paberiteta- keegi ei saa hinda dikteerida jne.
hirmul on suured silmad 24. august 2016 13:30
laduge aga miinuseid, sest eks igaüks ise teab mida karta oma paberitega järglastest kui ostja peaks DNA analüüsi tahtma. seda paberitega koera kiitmist XXI saj. paneb muigama küll. kas keegi teab, kuidas tekivad paberiteta tõukoerad? see on ju ainult kasvatajate tegemata töö, sest kasvataja ei kirjuta ostu/müügi lepingusse, et koer sterliliseerida õigel ajal, et vältida järglaseid ja kui kirjutaks, siis keegi ei ostaks neid. nii et ikka tõukoerte kasvatajad peavad iseendale otsa vaatama mitte halvustama teisi oma tegemata töö pärast. :) paberiteta tõukoer tuleb paberitega tõukoerast. reeglina mitte vastupidi kuid ka seda varianti on edukalt kasutatud ja kes teab see vaikib. seega tõutunnistuse väärtus = 0 ilma DNA analüüsita. see on nagu vallasema poolt öeldud isanimi lapse sünnitunnistusel.

jah 23. august 2016 20:05
arvan ka, et kui inimene tahab endale koera kui sõpra, mitte eputamise olendit, siis pole tõul tähtsust. vaatasin täna rongis koera ja omanikku, ja mõtlesin- kahjuks loom ei saa omale peremeest valida.
ei ostnud vaid toodi 23. august 2016 19:40
20aastat tagasi kolme nädalane hundikutsu. mitte puhas. öeldi, et ega asja vist saa, sest ema ei saanud teda toita. väike hädapätakas oli. usse täis poolnälginud aga nii armas. kõigest saime üle. kasvas ilus ja tark sõnakuulelik koer. kunagi ei närinud jalanõsid, tühja ei haukunud, kodust ära ei jooksnud. suurepäraselt allus kõikidele korralsustele. puugid ja isegi rottimürgi elas üle. ütlen mitte puhas tõug on tugevam ja kunagi ei viinud teda mingitele süstimistele. elas 14aastaseks ja läks uhkelt minema.
MGM 23. august 2016 19:35
Tõukoerte aretamine on natsi tunnus. Tõukoeraga inimene on see, kes on nõus teisi tapma
ise 23. august 2016 19:28
ostsin ka paberiteta hundu-väga rahul.100 eurot või 800 eurot-vahe ikka on ju!
g 23. august 2016 19:12
Besiinijaama tagant võib ka saada täiesti terve isendi kes elab kaua ja tervelt.
Ants 23. august 2016 18:53
Segatõugu koer ongi alati tervem , targem ja ilusam. Paanikaks pole põhjust, nii tulevad uued koeratõud. Elus loomade pealt rikastumine tuleb hoopis ära keelata ja mitte keegi ei saa mind keelata ostmast ilma paberiteta odavat koera. Aga nende edasi müümine kallimalt ( spekulatsioon ) on seadusega karistatav.
oh mis ilus tsitaat teemas: 23. august 2016 18:50
"Paberiteta koer võib, kuid ei pruugi välimuselt ja iseloomult vastata konkreetse tõu tõustandardile"
õige oleks ka nii: " PaberiteGA koer võib, kuid ei pruugi välimuselt ja iseloomult vastata konkreetse tõu tõustandardile". sedapidi oleks isegi ausam. ja loomulikult on naeruväärne ku oma koera tõugu pead tõestama vaid paberiga (vaatad ja ei saagi aru mis tõugu elukas on, siis näitad paberit- vaadake, see on tõukoer! )
Kisama kisub mu arvuti 23. august 2016 19:36
jA MIKS PEAB OLEMA NII NAGU SINA TAHAD? MULLE SOBIS ARU SAADA KÜLL,MILLEST RÄÄGITI.
Kalev 23. august 2016 18:48
Ka niiöeldud paberiteta ja haiged koerad tahavad omale head peremeest.Samuti nagu ei tohi haigeid või puudega inimesi jätta hätta ,on ka sellistel loomadel õigus elada.Tõsta kisa sellest,et keegi võtab hoolitsemiseks omale koera bensuka tagant on kohatu.

23. august 2016 18:36
“Lisaks muudetakse emasloomad n-ö poegimisaparaadiks, kes järjepanu tiined on,”
Milline tore avastus.
Tean päris mitut "koerakaubitsejat", kellel lausa mitu emaslooma, Ja äri muudkui käib.
Kui see koeralita aga vananeb, ja enam mingit pidamist ei ole, samuti on poegimisega probleeme, siis pestakse ja kammitakse vaene loomake imeilusaks, mõeldakse välja hale muinasjutt, "....vanamemm suri ära, vaene kutsu jäi peremeheta..." ja sokutatakse kellelegi heausklikule.
Kui see ei õnnestu, leiutatakse loomale mingi ravimatu haigus ja pannakse lihtsalt magama.
Kohe kindel on see, et enamus koeraärikaid talitab just niimoodi.
oi ei! 23. august 2016 18:51
tegelikult käib nii, et koer kindlustatakse ja siis ta lihtsalt kaob... kuulutad raadios ja lällad sots. meedias. "otsid" oma varastatud koera... :D ja mõnel kaovad kohe paarikaupa.
Heh 23. august 2016 21:10
sellel juhul pole vahet kas on tõukoer või krants, kindlustada saab mõlemaid ja skeem toimib mõlema puhul. Alatud inimesed kes nii teevad, ise poleks ma sellise asja peale küll tulnud. Järelikult olete teie üks selline skeemitaja! ( ahju tagant otsida ei oska kui sinna ise peitnud ei ole!)
21:10-le 23. august 2016 23:11
No kuule,kas skeemitaja hakkab oma äri avaldama! Mõni käib teise keldrist kartuleid varastamas ja kartuliomanik räägib sellest, sinu jaoks on aga varas omanik ise?
tabularasa 23. august 2016 18:23
eriti on moes facebooki kaudu koerte myyk,promotakse nagu mingit jyper super tõukoeri,topitakse videosi ja pilte ylesse.Kutsikate hinnad emane-8000 euri,isane 6000euri.Ulme lihtsalt.
Jap 23. august 2016 18:32
Ja veelhullem et mõni siis topib oma toidupilte sõin seda ja vaadake kui iluss sö Ö K meil täna oli
23. august 2016 19:15
ja totud muudkui ostavad. Paberite asemel peaks nõutud olema koeral silt kaelas olema , palju maksis, siis ostetaks neid veel kallimalt.
kl 23. august 2016 18:10
Tuttava tuttav tõi koertevabrikust kutsika. Varakult panti magama, sest närvisüsteem oli nii sassis, et ründas ka oma tagajalgu.
Raivo 23. august 2016 17:53
Mina võtsin koera varjupaigast ja tont teab mis tõust. Juba 10 aastat parimad sõbrad ja tema tervisel pole ka häda kedagi.
joh 23. august 2016 17:26
Need, kelle koerad on paberiteta, on koerte tiinusega piinajad. Need, kelle koerad on paberitega, on tõuaretajad.
Sorry, aga ma ei näe siin mingit vahet.
Teeline 23. august 2016 18:45
Vahe on selles, et paberi eest maksad mõnest sajast mõne tuhandeni rohkem.
õnnetu krants 23. august 2016 16:56
Pange need pätid siis ükskord kinni.Terve ilm teab neid jõletisi,kes oma koeri tiinustega piinavad,müüvad ja äritsevad. Algelisel ajul on alati kõige parem elada kinnimajas!
RRR 23. august 2016 16:56
Ostsin koera kesk turult 100 EEK eest, paberiteta, olen täitsa rahul. Poiss on juba 9 aastat vana, kolli ja mingi koera segu. ei kahetse täitsa semu.
RRR-le 23. august 2016 17:25
Sain sünnipäevaks paberiteta saksa lambakoerakutsika kümme aastat tagasi,maksis 500 krooni.Läks just parematele jahimaadele.Ei kahetse kah, oli parim sõber elus.Aga sellegipoolest ei pea lugu nendest koerapiinamise "vabrikutest".
aga kui 23. august 2016 16:55
valitsus on ilma tõupuhtuseta

koeraomanik 23. august 2016 16:51
Koeral on täiesti ükskõik,kas tal on paberid või ei ole.Tõukoerakasvatajate hale kiun lihtsalt!
hm 23. august 2016 17:15
Mul isiklikult on täiesti ükskõik, kas mul paberite või paberiteta koer, kuid neid, kes paberiteta koeri järjestikuste tiinustega toodavad (olgu need siis kahe samatõulise koera või erinevate tõugude vahelised kutsikad), on täiesti jälestusväärsed inimesed. Kahjuks tuttav ostis ühe sellise (Berni ja SLK segu Pärnu lähedalt) kutsika, kes oli ikka üsna kehvades tingimustes selle 200 eurose ostuhinna peale. Esiteks oli kuut, küll soojustatud, väljas talvel, teiseks oli kutsikas näljas. Nüüdseks on ta muidugi suur ja tugev koer, kuid emahoolitsus oli emast sõltumatutel asjaoludel tal kehva.
Täpselt loom on loom 23. august 2016 18:30
Vaevalt keegi poolsurnud nartsu ostma ja mūūma läheb ostaksin igakell paperita koera kui mingi margikoera mis on ülehinnatud.
Täpselt loom on loom 23. august 2016 18:32
Vaevalt keegi poolsurnud nartsu ostma ja mūūma läheb ostaksin igakell paperita koera kui mingi margikoera mis on ülehinnatud.