Eesti uudised

Räpina päästja Mari Plaado võttis meestega mõõtu.

Kõige kõvem pritsumees töötab Tõrvas! (1)

Toimetas Piret Pappel, 23. august 2016, 15:42
Alor KasepõldFoto: Martti Parve/Päästeamet
Reedel Valklas toimunud võistluse Pritsumees 2016 võitis Tõrva komandopealik Alor Kasepõld, kes võitis sama võistluse juba neljandat korda.

Võidud noppis Kasepõld ka aastatel 2012, 2013 ja 2014. Esikolmik pärines tervikuna Tõrvast – teiseks tuli samuti Tõrvat esindanud Rõngu vabatahtlik Mihkel Luht ja kolmandaks Tõrva komando meeskonnavanem Kristjan Mikk.

Võidukas esikolmikFoto: Martti Parve/Päästeamet


Eritunnustuse pälvis Räpina komando päästja Mari Plaado, kes ainsa naisena võttis võistlusest osa võrdselt meestega.

„Need on tugevad mehed ja naised, kes julgevad võistlema tulla, sest tegu on füüsiliselt väga raske võistlusega, mis eeldab vastupidavust, jõudu ja oskust oma jõuvarusid jagada. Seetõttu on eriti kiiduväärt Mari Plaado osavõtt,“ rääkis võistluse Pritsumees 2016 peakohtunik, Lõuna päästekeskuse juht Mart Haljaste.

Mari PlaadoFoto: Martti Parve/Päästeamet

Ka meeskondlikult pani Pritsumehe võistluse kinni Tõrva, teiseks tuli Viljandi komando ning kolmandaks Mustvee päästekomando võistkond.

Pritsumehe võistlusel võetakse mõõtu neljal alal: voolikuharjutus, elupäästeharjutus, torniharjutus ja päästja takistusjooks. Igal võistlejal tuli alad läbida järjest nii, et iga ala start algas eelmisest 10 minutit hiljem.

Alor KasepõldFoto: Martti Parve/Päästeamet

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee