Eesti uudised

GALERII | Vabadussõja võidusamba juures mälestati kommunismi- ja natsismiohvreid (6)

Toimetas Piret Pappel, 23. august 2016 15:17
Vabadussõja võidusamba juures mälestati kommunismi- ja natsismiohvreidFoto: Jörgen Norkroos
Täna mälestati Tallinnas Vabadussõja võidusamba juures 77 aasta möödumist Molotovi-Ribbentropi pakti sõlmimisest. Too salaleping pani aluse paljude vabade riikide okupeerimisele ning suure hulga inimeste represseerimisele totalitaarsete režiimide poolt.

Sõna võtsid valitsuse esindajana sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ja Euroopa Parlamendi esindajana Tunne Kelam. Mälestuspalvuse pidas peapiiskop Urmas Viilma. Esines ERRi tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatusel ning võidusamba jalamile asetati kommunismi ja natsismi ohvrite mälestamiseks pärjad.

Vabadussõja võidusamba juures mälestati kommunismi- ja natsismiohvreidFoto: Jörgen Norkroos

"MRP salakokkulepe oli võimalik, kuna Euroopa riikidel puudus omavaheline koostöö. Eesti ei tohi enam kunagi üksi jääda ning seepärast on täna päevakohane tuletada meelde, et usaldusväärsetes liitlassuhetes nii NATOs kui Euroopa Liidus seisneb meie julgeoleku garantii. Seepärast peame ütlema selge "ei" Venemaa katsele meie liitlaste koostööd murendavale ettepanekule käia ühekaupa Moskvas Läänemere julgeolekuküsimusi arutamas. MRP aastapäeval peame tõdema, et vana käekiri on jätkuvalt meeles, kuid meie oleme võimelised ajaloost õppima," ütles valitsuse esindajana mälestustseremoonial osalenud sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Vabadussõja võidusamba juures mälestati kommunismi- ja natsismiohvreidFoto: Jörgen Norkroos

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma lausus, et kurjuse olemusse kuulub kõige loomuliku ja inimliku, inimesele kalli ja armsa röövimine. „Sarnane käitumismuster on kurjusel ka täna kõikjal seal, kus lihtsad ja süütud inimesed on sunnitud olema tunnistajaks vägivallale ja ülekohtule ning selle eest põgenema, või kohale jäädes riskima enda ja oma lähedaste eluga. Röövida ei saa aga usku, lootust ega armastust!" rääkis Viilma.

Euroopa parlamendi ettepanekul tähistab Euroopa 23. augustil Molotovi-Ribbentropi pakti aastapäeva, mis on kuulutatud totalitaarsete režiimide ohvrite mälestuspäevaks. 

Samal teemal

08.08.2017
MOSKVA ÜLLATAB TAAS: Molotovi-Ribbentropi pakti ja Teise maailmasõja süü lasub Poolal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee