Eesti uudised

HANSO KIIEVIS: Ukraina võib arvestada Eesti toetusega (8)

Toimetas Kaspar Käänik, 23. august 2016 13:17
Foto: Volodymyr Strumkovskiy
Kaitseminister Hannes Hanso kohtus Kiievis Ukraina Julgeolekunõukogu sekretäri Oleksandr Turchynoviga ning sai põhjaliku ülevaate julgeolekuolukorrast Ukrainas ja Ukraina julgeolekureformidest. 

Samal teemal

Hanso ütles, et Euroopa peab säilitama konsensuse sanktsioonidepoliitikas kuni Ukraina territoriaalse terviklikkuse taastamiseni, Krimmi annekteerimise mittetunnustamine on küsimus, mida ei tohi muude Euroopat räsivate kriiside valguses unustada. 

"Ukraina rahvas võib alati arvestada Eesti toetusega," ütles Hanso kohtumisel. "Eesti ei aktsepteeri põhimõtteliselt mitte kunagi Krimmi annekteerimist ega Venemaa agressiooni Ida-Ukrainas, sest see ei ole lihtsalt üksikjuhtum, vaid Kremli agressiivne poliitika, millega demokraatlik maailm ei saa leppida." 

Ministri sõnul on äärmiselt oluline, et Ukraina jätkaks integreerumist Läänemaailmaga, sest reforme ei vaja mitte Brüsseli ametnikud, vaid Ukraina riik. "Toetame sajaprotsendiliselt ukraina rahva demokraatlikke püüdlusi NATO-integratsiooni küsimuses ja julgustame neid reformidega jätkama." 

Ukraina Julgeolekunõukogu esimees on Ukraina president Petro Porošenko

Kaitseminister osaleb kolmapäeval Kiievis Ukraina iseseisvuse 25. aastapäeva tähistamise pidustustel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee