Maailm

Iraan saatis Vene lennukid koju

Õhtuleht.ee, 23. august 2016 04:00

5 KOMMENTAARI

k
Ka eesti / 23. august 2016 19:12
põhiseaduse järgi pole eestis võõrvägede baasid lubatud aga millegipärast eesti ei sunni neid lahkuma.
t
Tegi polnud ühendriikide survega/ 23. august 2016 14:22
Vaid sellega, et meedia hakkas leierdama, et Iraanis on Venemaa baas. Tegelik kokkulepe oli, et Iraan lubab venelastel oma baasi kasutada. Iraani põhiseadus keelab võõrbaasid, ning väärikas ja iseseisev riik neid endale koju ei lasegi. Tegelik seis on selline, et venkud saavad seal edaspidigi vahepeatusi teha, kuid see teema oli just selle võõrbaasi maine maha võtmiseks. Võibolla ka mingi amide diil kuskil kardinate taga, sest USA on Iraanilt varastanud miljardeid dollareid ja nüüd tuumaleppe järel hakkab vaikselt tagastama. Aga vastumeelselt. Näiteks USA sõjaväelased vabastati, kui USA tasus rahvusvahelises kohtus iraani kasuks välja mõistetud võla osaliselt. Mingi 400 000 000 dollarit vist oli. Tegelik võlg on muidugi miljardeid.
l
leo/ 23. august 2016 10:31
Õhtulehe nupuke on Venemaa suhtes üsna leebe. Tegelikult ütles Iraani kaitseminister, et Venemaa tahab kangesti üliriiki mängida, aga kõik see on pakazuhha. Nojah, Iraanil on Hiinaga väga tihedad ja sõbralikud suhted
Õ
!/ 23. august 2016 09:52
Õieti ning targalt tegi. Sest venelastel on selline komme, et kui kuhugi pikemalt pidama jäävad, siis tuleb sellest vaid pahandust. Näe, Ukraina lubas Krimmi poolsaarele Venemaale Sevastoopoli mereväebaasi ning mis sellest välja tuli? Jäigi Krimmist ilma! Ajatollad ning imaamid nii lollid ei ole.
I
!/ 23. august 2016 21:53
Ilmekas näide putinoidide loogikast, vaidluskunstist, sõnavarast, haritusest ning kultuuritasemest. Täiendavad kommentaarid sel teemal on liigsed.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee