Juhtkiri

Juhtkiri | Kelle taskust leiab raha haigekassale?

Õhtuleht.ee, 22. august 2016 18:17

10 KOMMENTAARI

a
aga/ 24. august 2016 11:27
kui riik ei suuda peale maksude kogumise kogutud raha ka sihtotstarbeliselt kasutada, siis tuleks need tööjõumaksude süsteem täielikult muuta. Maksaks need rahad kõik töötajatele, kes sõlmiksid ise kindlustuslepingud. See tähendab,et palk kasvab nende maksude võrra. Ma otsiksin ise kindlustusfirma ja sõlmiksin lepingu. Ma tean ise millised on mu terviseriskid, eriti mu tööga seotud riskid. Kui ma teen istuvat tööd arvutiga , siis jalavigastus ei põhjusta mu töövõimetust.Mul peaks olema õigus otsustada kui vanalt ma pensionile jään, kas osaliselt või täielikult. Minu kindlustussummad, mis jäävad minust kasutamata, peaksid pärima mu järeltulijad.Väikese Eesti puhul peaks olema see majanduslikult sobiv. Ministeeriumide ja nende allasutuste töötajad võiksid teha kasulikku tööd, neist võiks saada maksumaksjad, mitte riigile laekunud maksuraha kulutajad.Meie riigi vaesus on maksumaksjate vähesus ja maksuraha tarbijate üleküllus.
m
milles küsimus ????/ 23. august 2016 14:23
alles hiljuti oli juttu , et töötuskindlustusmaksu on 675 miljonit ja ei teata mida sellega peale hakata . Samal ajal makstakse töövõimetutele haigekassa rahast pensione , võiks ju need summad tulla töötukindlustusest oleks igati loogiline. Või tõstke siis need oma protsendid ümber loogiliselt.
Jabur jutt ja jaburad otsustajad.
t
Tegelikkus/ 23. august 2016 12:04
Olen maksnud makse ca 40 aastat, viimased 25 siis sellele, nö "II EV" kassasse.
Kaks aastat tagasi läksin tööle eraettevõtlusse, kus lubatud megapalga asemel üldse palka ei makstud, tänaseks on teada nelja aasta jooksul petetuid kümnete ja kümnete kaupa, aga see on teine teema, mis sest, et see tubli "ettevõte" senini sama skeemiga töötab.
Nii, selgus ka see, et need "tööandjad" pole sentigi sotsmakse maksnud, ka muid makse ja sellega teatas HK, et mul puudub tervisekindlustus!
Nüüd sooviksin ma oma makstud raha tagasi saada. Sülitan mingile utoopilisele "solidaarsusele" ja soovin saada tagasi maksud, mida olen maksnud just selle nö "haigekassa" tarbeks, sest ma pole olnud haige, küll olen maksnud makse väga headelt palkadelt. Ekvivalendis krooni, inflatsiooni jms olen maksnud iga kuu ca 200 EUR. 25 x 12=300, 300 x 200= 60 000 EUR.
Sooviksin seda nüüd kätte saada, kuna ma pole seda kasutanud ja mulle selle eest midagi ei võimaldata.
a
Anna/ 23. august 2016 12:46
see firma kohtusse! Vaevalt, et keegi netikommentaari peale üldse kõrvu liigutab. Või arvad sa nagu enamus eestlasi, et kui kommenteerin, läheb valitsusel meel härdaks ja ta hakkab rahvast hoolima? Nii võid teinegi 25 a. maksta ja aina oodata.
a
Ammu tehtud!/ 23. august 2016 22:18
Raha välja nõutud, asi kohtutäituri käes.
Kuid- EV seadused on sellised, et kui firma on juriidiliselt varatu, kõik üüritud ja liisitud, siis ei saa neilt sentigi kätte.
Seega- tegutsetakse julmalt edasi ja tsiviilvaidluste pärast ei panda ei äri- ega ettevõtluskeeldu.
Kõikidele ollakse võlgu, firmadele eraisikutele, kuid mitte midagi ei juhtu, sest seadused on selliselt kirjutatud.
e
Ei enam aita miski./ 23. august 2016 10:55
Eesti ongi juba tühjaks lüpstud. Haigekassa tühjus on esimene märk sellest, et varsti visatakse tavaeestlane nagu kalts kõrvale ja minnakse kokkuvarastatud varandust kaugematesse maadesse nautima. On maffiat kunagi huvitanud, mida saab riigist, inimestest? Ammu olen sellele vihjanud. Aga ei, küll on maa külmand, küll kärss kärnas. Ei saa see eestlane mäele mindud, oma õigusi nõudma. Kurat, see on ju tõsi! Kes sulle ikka midagi lambist kätte toob? Saate näha! Kui nii edasi, oleme varsti jälle kellegi ikkes.
y
yll/ 23. august 2016 09:20
C-hepatiit on ringilontiva süstiva narkomaani haigus.päevagi nad ametlikult tööd teinud pole ega makse maksnud.ossinovskislased leidsid lahenduse---anname neile invakaardid.siis saavad töövõimetus hüvitist ja tasuta ravi! 15miljonit miinust oligi olemas. kõikjal kuhu ulatub sotsinovskislaste
käsi on muster sama.
s
Soovit Us/ 23. august 2016 09:13
Võtku näiteks pankade seni maksustamata kasumitest nõni % ja raha jätkub kõigeks! Aga seda korruptiivsed rikkurid ei julge?
ä
23. august 2016 07:13
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
Teine variant on tunduvalt kergem./ 23. august 2016 10:44
Esimese variandi puhul pead väga palju magusat suppi keetma. Siis veel väga palju matuseid ja kulusid. Teise variandi puhul peaks rahvas vaid ühte hoidma, mäele minema ja sitapead mäest alla kupatama. Ei mingeid kulusid. Iga mäepealne hoolitsegu oma kaaslase matuste eest. Meid see ei huvitaks, las surevad. Aga millegipärast pole arusaajat rahvast mäele minekuks kuskilt võtta.
e
Ehh/ 23. august 2016 05:52
Miks ei ole Rõivase valitsus reserve kogunud?
Muidu kireb igast kõnepuldist, kui hästi kõik Eestis on ja kuidas meie elatustase võrreldes 25 aasta tagusega on tormiliselt arenenud.Oma valitsus lööb siiani eelmise valitsuse, Ligi korjatud reserve laiaks.
Sester kah kena mees, ma maksan iga kuu 13% palgast haigekassale, ise ega ka pere pole teab mis ajast arstiabi vajanud, nüüd arvab Sven, et tehku ma endale täiendavalt veel eraldi konto, st maksku topelt, et kõik narkarid ja joodikud, kes end ja teisi sodiks sõidavad, ikka ravitud saaks.
Ma teeks endale konto küll, sest kunagi võib ka mul pimesool streikima hakata, aga sel juhul keeldun ja keelan tööandjal minu palgast 13% Haigekassale maksta.
Ei mingit topeltmaksustamist.