Maailm

ŠVEITSI MINISTER: Saksamaa on külalislahkusest migrantide vastu selgelt taganenud (33)

Toimetas Kristin Aasma, 22. august 2016 12:32
Šveitsi rahandusminister Ueli Maurer Foto: Reuters / Scanpix
Šveitsi teatel on Saksamaa lõpuks tugevdanud piiri Šveitsi vahel, et tõkestada illegaalsete migrantide voolu, kirjutas express.co.uk.

Šveitsi endine kaitseminister, praegune rahandusminister Ueli Maurer ütles, et rangemad turvameetmed näitavad, et Berliin on taandunud oma külalislahkest suhtumisest migrantidesse. "Saksamaa on selgelt taganenud oma külalislahke vastuvõtu suhtumisest,“ sõnas Šveitsi minister.

Samal teemal

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel on langenud üha suureneva surve alla - soovitakse, et migrantide suhtes muututaks jäigemaks. Eelmisel aastal saabus Saksamaale üle ühe miljoni migrandi, kes olid saabunud sõja ja vaesuse eest Euroopasse peamiselt Lähis-Idast ja Aafrikast.

Kohalike inimeste meeleolud migrantide suhtes on muutunud üha põlglikumaks ja pettunumaks migrantide korraldatud rünnakute ja turvatunde vähenemise pärast.

Šveitsi minister Maurer avaldas, et Šveits saadab päevas tagasi üle 1000 migrandi, kes üritavad Itaalia kaudu Šveitsi tulla, et minna sealt edasi Saksamaale. Maureri teatel on Saksa võimud lisanud piiridele 90 piirivalvurit ja 40 politseinikku, et tõrjuda Šveitsist valguvat migrantidetulva. Ministri sõnul kulges eelmisel aastal peamine transiittee Balkanilt Saksamaale läbi Austria, kuid kui piirikontrolli tugevdati, rändas inimesi rohkem Vahemere ja Itaalia kaudu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee