Eesti uudised

GALERII I Vaata, kuidas Pika Hermanni torni tõmmati Eesti lipp (12)

Õhtuleht.ee, 20. august 2016, 08:41
Lipu heiskamine taasiseseisvumispäeval.Foto: Alar Truu
Eesti iseseisvuse taastamise 25. aastapäeval heiskasid riigilipu pidulikult Pika Hermanni torni noored, kes kes on sündinud 20. augustil 1991.

"Nii palju lootust ja muret korraga polnud paljud meist kunagi tundnud,“ meenutas riigikogu esimees Eiki Nestor, kuidas 25 aastat tagasi ärgati hommikul mure ja ootusega südames, kas suudame lahti saada ikkest ja olla jälle vabad inimesed iseseisvas Eestis.

"Nii palju lootust ja muret korraga polnud paljud meist kunagi tundnud,“ ütles Nestor. „Päeva lõpuks tundsime end juba võitjatena, sest Ülemnõukogu võttis kell 23.02 vastu otsuse Eesti riiklikust iseseisvusest.“

Õnnistussõnad lausus Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma. Ta ütles, et väike rahvas on nii suur, kui suur on tema usk oma tulevikku. Viilma sõnul lehvib Eesti lipp täna Pika Hermanni tornis mitte ainult taastatud iseseisvuse sümbolina, vaid ka vabaduse kestvuse ning taevase õnnistuse märgina nii praegustele kui tulevastele põlvedele.

20. Augusti Klubi esimees Ants Veetõusme juhtis oma kõnes tähelepanu, et lipp on olnud eestlastele alati püha ese, millesse suhtutakse austuse ja armastusega.

"Meie sinimustvalge on midagi erilist, sest nii lipule endale kui iga tema värvile on olemas seletus, mida paljud põlvkonnad on edasi kandnud,“ ütles Veetõusme.

Vaata galeriist, kes käisid kohal!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee