Foto: Välisministeerium
Toimetas Kaspar Käänik 19. august 2016 15:26
Välisminister Marina Kaljurand arutas neljapäeval Tallinnas Ameerika Ühendriikide senati ja esindajatekoja liikmetega julgeolekut, koostööd NATOs ning ELi ja USA suhteid. 

Foto: Välisministeerium

Kaljurand rõhutas kohtumisel, et USA on Eesti jaoks võtmetähtsusega partner ja liitlane NATOs, kelle toetus on Eestile taasiseseisvumisperioodi ajal olnud väga oluline ja nähtav. "Oleme tänulikud Ameerika Ühendriikidele, et nende väed aitavad täna meie regioonis ning Euroopas julgeolekut tagada," sõnas Kaljurand. 

ELi ja USA suhetest kõneldes peatuti vabakaubanduslepingu (TTIP) läbirääkimistel. Kaljurand rõhutas selle olulisust mõlema poole jaoks ning avaldas lootust, et leppeni jõutakse praeguse Ühendriikide administratsiooni ametiajal. "Lepingu sõlmimine aitaks oluliselt elavdada üleatlandilisi majandussuhteid ning kiirendaks majanduskasvu," sõnas välisminister. 

Samuti olid kohtumisel kõne all Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide jätkumine ning suhted Venemaaga. Kaljurand toonitas sanktsioonide püsimise vajadust nii kaua, kuni Venemaa asub täitma oma kohustusi. 

Veel arutati Ühendkuningriigi ELi referendumi järgseid arenguid. 

Foto: Välisministeerium

Ühendriikide kongressi delegatsiooni kuulusid senaatorid Christopher A. Coons, Gary Peters ja Bill Nelson ning kongresmenid Charlie Dent ja Pat Meehan.