Eesti uudised

Toompeal tähistatakse iseseisvuse taastamise 25. aastapäeva 

Toimetas Kaspar Käänik, 19. august 2016 15:17
Foto: Erik Peinar / facebook.com/riigikogu
20. augustil on Eesti iseseisvumise taastamise 25. aastapäev. Selle tähistamiseks toimuvad riigikogus ja Toompeal mitmed sündmused. Aastapäevaüritustest võtavad osa ka parlamentide spiikrid Lätist, Soomest, Taanist, Norrast ja Islandilt ning asespiikrid Leedust ja Rootsist.

Kell 10 asetatakse 20. augusti mälestuskivile lilled ning meenutatakse 25 aastat tagasi toimunud sündmusi. 

Kell 11 esitlevad Eesti Pank ja Eesti Post Toompea lossi Valges saalis iseseisvuse taastamise 25. aastapäevale pühendatud mündivoldikut ja tervikasja. Esitlusel võtavad sõna riigikogu esimees Eiki Nestor, Eesti Panga president Ardo Hansson, Eesti Posti juhatuse esimees Aavo Kärmas ja 20. Augusti Klubi liige Rein Veidemann. Mündivoldiku kujundas Vladimir Taiger ja tervikasja Indrek Ilves. 

Kell 12 toimub XIII riigikogu ja 20. Augusti Klubi pidulik ühisistung. Klubi asutasid Eesti Vabariigi Ülemnõukogu liikmed, kes hääletasid Eesti iseseisvuse taastamise poolt 20. augustil 1991. 

Kell 15 on kõik oodatud Toompeale Lossi platsile tasuta kontserdile "Ei ole üksi ükski maa". Kontserdil esinevad Ivo Linna, Maarja-Liis Ilus, Tanel Padar, Jüri Pootsmann, The Ilves Sisters, Singer Vinger, E STuudio noortekoor, Üllar Saaremäe, Justs Lätist ja Michael Monroe Soomest. 

ETV ja ETV+ vahendusel saab jälgida riigilipu heiskamist algusega kell 6.55, pidulikku istungit kell 12.20 ning kontserti kell 16.25 ja 17.25. 

25 aastat tagasi, 20. augustil 1991 kell 23.03 võttis Eesti Vabariigi Ülemnõukogu 69 poolthäälega vastu otsuse taastada Eesti riiklik iseseisvus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee